Palestyński historyk i politolog, dr Aszraf Al-Kasas powiedział 2 listopada 2021 r. w programie telewizyjnym w Alkofiya TV (Gaza), że Europejczycy chcieli pozbyć się Żydów przez zwalenie ich na Arabów. Mówił o Żydach jako o “ludzkiej nadwyżce” i “stercie śmiecia”, ponieważ kontrolują “ekonomię, media i politykę”.

Aby zobaczyć klip z dr Aszrafem Al-Kasasem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Żydzi stanowią ludzką nadwyżkę i nie mogli zintegrować się [do europejskiego społeczeństwa]; Kontrolowali ekonomię, media i politykę i praktykowali lichwiarstwo”

Dr Aszraf Al-Kasas: Syjonistyczni przywódcy przedstawiali się jako most, którym zachodnia cywilizacja przejdzie do serca „reakcyjnej” i „barbarzyńskiej” cywilizacji arabskiej i islamskiej. Syjonistyczni przywódcy mówili do Rosji: “Opowiadamy się za rosyjską ideologią i cywilizacją, zatem jesteśmy waszymi sojusznikami”. Wykorzystywali także protestancką ideologię w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Ameryce. Te kraje wierzyły w doktryny Starego Testamentu i w to, że powinny popierać Żydów z przyczyn religijnych. Wierzyły, że Mesjasz przybędzie do Świątyni, wprowadzając tysiąclecie wiecznej szczęśliwości. Wtedy Żydzi nawrócą się na chrześcijaństwo, a muzułmanie zostaną unicestwieni. To jest amerykańska i brytyjska wiara protestancka.

[…]

Żydzi stanowią ludzką nadwyżkę i nie mogli zintegrować się [do społeczeństwa]. Kontrolowali ekonomię, media i politykę i praktykowali lichwiarstwo. Żydowskie wartości religijne były pogardliwe – to oni byli stworzeni z ducha Boga, oni są umiłowanymi dziećmi Boga, oni są Wybranym Narodem…

„Żydzi byli stertą śmiecia, której chcieliście pozbyć się… przez zwalenie ich na sąsiadów, których nienawidzicie – na muzułmanów”

Dziennikarz: Z tego rozumiemy, że była europejska polityka w celu pozbycia się ich…

Al-Kasas: Żydów. Tak.

Dziennikarz: To obejmowało metody, których [Europejczycy] także użyli.

Al-Kasas: Tak. Żeby używać prostych słów, które nasi widzowie zrozumieją – Żydzi byli stertą śmiecia, której chcieliście pozbyć się i zrobiliście to przez zwalenie ich na sąsiadów, których nienawidzicie – na muzułmanów. To jest sposób, w jaki Europa chciała pozbyć się Żydów, a równocześnie użyć ich do osłabienia świata islamskiego i niedopuszczenia do jego zjednoczenia.