20 marca grupa dżihadystów-salafitów z Gazy, Jamaat Al-Tawhid wal-Jihad (JTJ) wydała komunikat o niedawnej konfrontacji w meczecie Al-Aqsa i o izraelskim ogłoszeniu miejsc świętych w Hebronie i Betlejem za miejsca dziedzictwa narodowego. Komunikat atakuje przede wszystkim reżimy arabskie “ulamów zła” oraz Hamas i Bractwo Muzułmańskie, których oskarża o zdradę sprawy. Poniżej podajemy fragmenty:

… Najniższe ze stworzeń Allaha, Żydzi, czynią pielgrzymki do pierwszej qibla [tj. Jerozolimy] z powodu skorumpowanej wiary ewangelicznej i ułudy, po tym jak mieli czelność zaliczyć Al-Haram Al-Ibrahimi [tj. Grób Patriarchów w Hebronie] i meczet Bilal ibn Rabach [tj. Grób Racheli w Betlejem] do tak zwanego „dziedzictwa żydowskiego”. Dzieje się to w czasie, kiedy armie muzułmańskie liczą miliony i ich broń ciężka i lekka rdzewieje w piwnicach magazynów – albo też widzimy ją zwróconą na wojnę przeciwko mudżahedinom lub, żeby gnębić własnych ludzi.

Nadal jesteśmy w sytuacji szumowin, o czym Prorok Allaha, niech modły i pokój Allaha będą z nim, informował nas, że zakorzeni się w narodzie islamskim, kiedy powiedział: “Narody powstaną przeciwko wam jak wygłodniali ludzie do kotła”. Ktoś zapytał: „Czy będzie nas niewielu owego dnia?” On odpowiedział: “Przeciwnie, będzie was wielu, ale będziecie jak szumowiny na nurcie wodnym i Allah zabierze z piersi waszych wrogów strach przed wami i napełni słabością wasze serca”. Ktoś zapytał: „O Proroku Allaha, co to za słabość?” On odpowiedział: “Miłość do tego świata i nienawiść do śmierci”.

Co pomogło [w utrzymywaniu] tej sytuacji szumowin, to obecność tych rażąco niesprawiedliwych reżimów, które nie szczędzą żadnego wysiłku w prowadzeniu wojny z islamem i muzułmanami, i umożliwiają siłom globalnej niewiary, Żydom i chrześcijanom [występowanie] przeciwko muzułmańskim ziemiom, zasobom i świętościom, po poddaniu [muzułmańskiej] krwi i honoru [wrogowi], żeby umocnić swoje zgniłe trony i napełnić swoje gnijące brzuchy…

Jeśli zaś chodzi o potomków małp i świń [tj. Żydów], przynosimy im wieści, że fala dżihadu zbliża się nieuchronnie i oni, z wolą Allaha, zakosztują goryczy ciosów [ludzi] szczerych i ostrego piętna monoteistów [tj. salafitów-dżhadystów] na swoim życiu i swojej własności. Allah wypełnia swoje obietnice i dokonuje, że jego rozkazy są wykonywane. Jeśli w przeszłości chwiali się pod ciosami nacjonalistów, pan arabistów i fałszywych dżiahdystów, będą płakać krwią nad każdą kroplą muzułmańskiej krwi, którą przelali i nad honorem [kobiet] i świętościami, które pogwałcili, kiedy zobaczą grozę spotkania w bitwie przyjaciół Allaha. Zobaczą mężczyzn, którzy kochają zginąć dla Allaha tak bardzo, jak [Żydzi] kochają życie, mężczyzn, którzy rzucają się w sam środek walki i szturmują fortece, żeby oddzielić ich głowy od szyi i wyrwać serca z ich ciał…

Pełen tekst tego raportu dostępny jest w MEMRI, Jihad and Terrorism Threat Monitor Subscribers.
Informacja o prenumeracie dostępna jest tutaj .
Prenumeratorzy JTTM mogą odwiedzic tę stronę, żeby przeczytać raport.