31 marca 2010 kanał telewizyjny Al-Aqsa TV, będący własnością Hamasu, nadał wystąpienie dr Sallaha Sultana, prezydenta Amerykańskiego Ośrodka Badań Islamskich; w wystąpieniu tym dr Sultan stwierdził, że co roku w Paschę Żydzi porywają chrześcijan i innych, żeby zarżnąć ich i użyć ich krwi do robienia macy.

Sultan, który w 2004 r. założył Amerykański Ośrodek Badań Islamskich (ACIR) w Columbus w Ohio, według swojego ośmiostronicowegoresumé, zajmował w USA wiele stanowisk konsultacyjnych i był wykładowcą. Od przyjazdu do USA w 1998 r. założył szereg instytucji islamskich, włącznie z Islamskim Uniwersytetem Amerykańskim w Southfield w Michigan i Sultan Publishing Co. w Columbus w Ohio.

Dr Sultan w przeszłości występował w Al-Risala TV[1], chwaląc jemeńskiego szejka dra Al-Zindani, który w 2004 r. został zaklasyfikowany przez rząd USA jako „specjalnie określony terrorysta globalny” z powodu lojalności wobec Osamy bin Ladena i wspierania Al-Kaidy[2] .

MEMRI uprzednio publikował materiał o dr Sultanie; patrz poniżej, gdzie znajdują się fragmenty przetłumaczone przez MEMRI z jego wystąpienia w Al-Risala TV 17 maja 2006 r.

Żeby zobaczyć najnowszy odcinek z dr Sultanem w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2443.htm .

„Ugniatali macę z krwią dra Toma i jego pielęgniarki”

Dr Sallah Sultan: Chcę, by nasi bracia i cały świat wiedzieli, co dzieje się w tych dniach podczas Paschy. Czytajcie książkę dra Naguiba Al-Kilaniego Krew na macę Syjonu.

Co roku o tej porze syjoniści porywają wielu nie-muzułmanów [sic] – chrześcijan i innych… Nawiasem mówiąc, to zdarzyło się w żydowskiej dzielnicy w Damaszku. Zabili francuskiego lekarza, Toma, który leczył Żydów i innych za darmo, żeby szerzyć chrześcijaństwo. Mimo że był ich przyjacielem i oni najbardziej z niego korzystali, wzięli go w jedno z tych świąt i zarżnęli go wraz z jego pielęgniarką. Potem ugniatali macę z krwią dra Toma i jego pielęgniarki. Robią to co roku.

Świat musi znać te fakty o tworze syjonistycznym i jego straszliwie zepsutym wyznaniu. Świat powinien to wiedzieć.

MEMRI Specjalny komunikat Nr 1168: muzułmański lider w Columbus w Ohio mówi, że 11 września zaplanowali Amerykanie i chwali poszukiwanego Jemeńczyka związanego z Al-Kaidą, szejka Al-Zindaniego”

Poniżej podajemy fragmenty z wystąpienia Sultan 17 maja 2006 r. w Al-Risala TV. Żeby zobaczyć ten odcinek, odwiedź http://memritv.org/clip/en/1143.htm :

Salah Sultan:Film “Oblężenie” z Denzelem Washingtonem, przedstawia muzułmanów w bardzo złym świetle. Pokazano ich, jak wzywają do modłów, dokonują ablucji, modlą się, a potem planują wiele zamachów bombowych – budynku rządowego, agencji bezpieczeństwa, FBI, autobusu pełnego młodych mężczyzn i kobiet, dorosłych i dzieci. Rzucili bomby na sklepy.

Film ukazał się w kwietniu 1999 r. Utorował drogę 11 września, ponieważ był filmowany w Brooklynie w Nowym Jorku. Prawdą jest, że natychmiast po 11 września powiedziałem, że ludzie powinni patrzeć na te wydarzenia w kontekście „Oblężenia”, ponieważ te wydarzenia były identyczne.

Ten scenariusz… Nadal w to wierzę do dzisiaj… Ten scenariusz nadal mnie zadziwia. Zgadzam się z poglądem wielu Amerykanów, Francuzów i Europejczyków, którzy mówią, że 11 września nie mógł być przeprowadzony całkowicie z zewnątrz [spoza USA] – przez muzułmanów lub innych. Przyznania się niektórych ludzi zostały spreparowane. Ale nawet jeśli nie były spreparowane, to wierzę, że ci ludzi zostali użyci do marginalnej roli. Cała rzecz była na wielką skalę i była zaplanowana wewnątrz USA, żeby umożliwić USA kontrolowanie i terroryzowanie całego świata, i żeby społeczeństwo amerykańskie zgodziło się na wojnę wypowiedzianą terroryzmowi – którego definicja jeszcze nie została ustalona.

USA pozostaje jedynym krajem, który określa, kto jest terrorystą i jaka jest definicja terroryzmu, i mogą ją przypiąć każdemu. Najnowszym przykładem jest dr Al-Zindani, który został oskarżony o terroryzm, mimo że jest znany na całym świecie ze swojej wytworności, cnoty i szerokich horyzontów.


[1] Patrz MEMRI TV, strona poświęcona Al-Risala TV http://www.memritv.org/content/en/tv_channel_indiv.htm?id=161 .

[2] http://www.treasury.gov/press/releases/js1190.htm