MEMRI ogłasza rozpoczęcie wydawania strony Global Jihad News (GJN), która będzie relacjonować wiadomości i rozwój sytuacji w sprawach dżihadu, włącznie ze sprawozdaniami z zamachów terrorystycznych, jak również regularnie uaktualnianymi informacjami o jednostkach, grupach i krajach. GJN będzie także archiwum raportów MEMRI i MEMRI TV dotyczących dżihadu i terroryzmu i będzie dostarczać krótkie streszczenia i fragmenty raportów MEMRI.

Ponadto Global Jihad News będzie dostarczała najnowszych informacji o podkładaniu bomb i zamachach w całym regionie, jak zamach bombowy 1 stycznia na koptyjski kościół w Aleksandrii w Egipcie. Na przykład, strona GJN pokazuje wideo z witryny dżihadystów z tego zamachu oraz informację o fatwie wydanej na jeden dzień przed zamachem przez wpływowego duchownego dżihadu, pozwalającej na taką akcję.

Prenumeratorzy GJN mają dostęp do informacji, której nie można znaleźć nigdzie indziej – i będą ją czytać zanim dotrze ona do mediów głównego nurtu.

Strona Global Jihad News jest dodatkiem do projektu MEMRI Jihad & Terrorism Threat Monitor (JTTM). Od początków swojego działania w 2008 r. projekt JTTM bada terror islamiski na całym świecie, ze specjalnym naciskiem na świat arabski, Iran, Pakistan i Afganistan. Dzięki monitorowaniu strategicznych, taktycznych, militarnych oraz konwencjonalnych i niekonwencjonalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa publicznego – zarówno realnego, jak potencjalnego – oraz zagrożeń dla kluczowych interesów i zasobów będących celem terrorystów, JTTM umożliwia tym, wobec których te groźby są skierowane, skuteczne zajęcie się i przeciwstawienie im. Przy nieustannym i ciągłym badaniu zagrożeń, jakie stanowią zarówno niezależne organizacje terrorystyczne, jak i terroryzm sponsorowany przez państwa, JTTM tłumaczy i analizuje materiał ze źródeł monitorowanych przez całą dobę – wśród nich 100 najważniejszych islamistycznych witryn internetowych i blogów.

Żeby odwiedzić MEMRI GJN, kliknij tutaj .

Prenumerata MEMRI GJN wynosi obecnie $360 za rok.

(Żeby przeczytać MEMRI GJN politykę copyright oraz ograniczenia, kliknij tutaj .)

ŻEBY ZAPRENUMEROWAĆ, KLIKNIJ TUTAJ .

UWAGA: WITRYNA GJN OBEJMUJE TYLKO CZĘŚĆ INFORMACJI O GLOBALNYM DŻIHADZIE, KTÓRA JEST DOSTĘPNA W PROJEKCIE JTTM. PRENUMERATORZY BĘDĄ MIELI DOSTĘP WYŁĄCZNIE DO RAPORTÓW GJN, NIE ZAŚ DO RAPORTÓW ZE STRONY JTTM, KTÓRA JEST PRZEZNACZONA DLA RZADÓW, ARMII I PRENUMERATORÓW INSTYTUCJONALNYCH. CHCĄCY ZOSTAĆ CZŁONKAMI PROJEKTU JIHAD AND TERRORISM THREAT MONITOR – PROSIMY O WYSŁANIE EMAILA DO [email protected] .