Poniżej podajemy tekst oficjalnych kazań piątkowych sudańskiego szejka Abd Al-Jalil Al-Karouri, imama meczetu Szahid w Chartumie i członka Sudańskiego Urzędu Uczonych Islamskich, jak również jednego z najbardziej wpływowych kaznodziei w Sudanie. Kazania te były nadawane na głównym kanale telewizji sudańskiej od 2004 roku do 30 października 2009 r.


30 października 2009: Od zarania historii przeznaczeniem Żydów jest szerzenie zepsucia na świecie

(Żeby zobaczyć ten odcinek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/2277.htm )Szejk Abd Al-Jalil Al-Karouri:Nasza historia z chrześcijaństwem jest historią przyjaźni, podczas gdy nasza historia z judaizmem jest historią wojny – nie ze względu na ich wyznanie, ale z powodu zdeprawowanego żydowskiego planu. Od zarania historii do dnia dzisiejszego przeznaczeniem Żydów jest szerzenie zepsucia na ziemi.

Chcemy, żeby świat zobaczył we właściwym świetle stosunki islamu z innymi religiami w celu osiągnięcia światowego pokoju. Krwawe konflikty w dzisiejszym świecie są dlatego, że żyjemy w „izraelskich” czasach. Izrael mobilizuje świat chrześcijański przeciwko islamowi i to powoduje rozdźwięk w stosunkach międzynarodowych.

[…]

Tak samo jak Żydzi próbowali zabić Proroka Mahometa, próbowali zabić Chrystusa i według ich wiary istotnie zabili go i ukrzyżowali. Mimo tego Żydzi otrzymali przebaczenie. Co więcej, Zachód szuka dzisiaj rozgrzeszenia za Holocaust próbując służyć bytowi izraelskiemu. Starają się o rozgrzeszenie za historyczny Holocaust. Powodem jest, że w dzisiejszych dniach wiara chrześcijańska jest związana z judaizmem. Nazywa się syjo-chrześcijaństwem.

Ta wiara rezyduje w Białym Domu, niezależnie od tego, kto go zajmuje. Niektórzy wierzą w nią, jak poprzedni prezydent USA, niektórzy ulegają jej, jak obecny prezydent USA. Dlatego też obecna polityka USA nie jest w ich najlepiej pojętym interesie. [Benjamin] Franklin, jeden z założycieli narodu amerykańskiego, ostrzegał ich przed Żydami 200 lat temu, ale nie zważali na to ostrzeżenie.

[…]

Słyszeliśmy przemówienie [Obamy] w Kairze i byliśmy z niego zadowoleni. Z tej ambony witaliśmy naszego syna, Obamę Husseina, mając nadzieję, że nie pójdzie tą samą drogą, co jego poprzednik. Ale idzie tą samą drogą.

5 czerwca 2009: Abd Al-Jalil Al-Karouri wzywa „prezydenta [USA] Husseina”, by przyznał, że to Żydzi przeprowadzili [ataki] 11 września

(Żeby zobaczyć ten odcinek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/2166.htm )Szejk Abd Al-Jalil Al-Karouri: Jak zwykle media skupiają się tylko na politycznych aspektach przemówienia amerykańskiego prezydenta Husseina. Człowiek bierze imię po ojcu, prawda? Dlaczego więc nie mielibyśmy nazywać go imieniem [Hussein], które należy do nas? Podkreślają nazwisko zamiast imienia. Nie byłoby błędem dla naszych mediów nazywanie go „prezydent Hussein”.

Co prezydent Hussein powiedział w Kairze… Wiedział, że goszczą go uniwersytety kairski i Al-Azhar i oznajmił, że podczas gdy uniwersytet kairski ma 100 lat, uniwersytet Al-Ahzar ma ponad 1000 lat – sięga czasów, kiedy Vasco da Gamie nawet nie śniła się Ameryka…

[…]

Chcemy, by [Obama] rozważył przyczyny inwazji na Afganistan. Czy 19 młodych mężczyzn ze świata islamskiego rzeczywiście miało zdolność zniszczenia Ameryki? Czy rzeczywiście mogli oni spowodować te wszystkie ruiny tam? Czy taka rzecz może się zdarzyć panie Husseinie, prezydencie Ameryki?

[…]

Wzywamy go, by przestudiował publikacje wydane w Ameryce, rzucające wątpliwości na to, czy byli to Arabowie i muzułmanie, którzy zaatakowali dwa budynki na Manhattanie. Niektóre z tych publikacji posuwają się tak daleko, że twierdzą, iż „żaden samolot nie uderzył w Pentagon”.

[…]

Jak w ogóle mogli nasi młodzi mężczyźni – z tak zwanych “zacofanych” krajów – użyć amerykańskich samolotów, żeby zniszczyć te budynki, te stalowe kolumny, które są tak duże jak kolumny tego meczetu? Wyobraźcie sobie tę kolumnę zrobioną tylko ze stali. Czy [palenie się] paliwa samolotowego mogłoby zniszczyć takie kolumny?

Kilku ekspertów opublikowało zdjęcia pokazujące, że te budynki miały ładunki wybuchowe. Panie prezydencie Ameryki, te ładunki wybuchowe – pan przyprowadził tych bojowników, którzy pomogli panu pokonać Sowiety w Afganistanie, żeby użyć ich jako pretekst do inwazji Afganistanu i Iraku. Chcemy, żeby prezydent Hussein był sprawiedliwy i zbadał dokumenty 11 września.

[…]

Uważamy, że to jest żydowski spisek. 4 tysiące Żydów było nieobecnych w pracy w tym ośrodku lichwiarstwa – w tych dwóch budynkach na Manhattanie był Światowy Ośrodek Lichwiarstwa. 4 tysiące Żydów było nieobecnych w pracy, żeby zginęło 4 tysiące Amerykanów. [Amerykanie] muszą zbadać sprawę 11 września, żeby mogli za nią przeprosić, tak jak przeprosili za inwazję na Irak.

[…]

Kiedy słuchamy takiego przemówienia, powinniśmy ośmielać tego prezydenta, który ma pewne korzenie. Jak powiedziałem w jednym z kanałów telewizyjnych, przybycie Obamy do naszego regionu jest jak przybycie Alexa Haleya z Korzeni do Afryki w poszukiwaniu swoich przodków. [Obama] ma ideologiczne korzenie, ponieważ jego ojciec był jednym z naszych i jego religia, pierwotnie, jest naszą religią. Jest w nim tęsknota do tych korzeni. Inaczej nie pokazywałby takiego pragnienia.

2 września 2005: Klątwa Allaha na Żydów spadła na Amerykę; Nowy Orlean nie jest już dłużej “Nowy”

(Żeby zobaczyć ten odcinek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/836.htm )Szejk Al-Karouri: Z tego meczetu ślemy nasze najlepsze życzenia dla Ameryki. Jeśli Ameryka chce zachować to, co pozostało z jej cywilizacji, musi się wyzwolić, jak to mówimy w Sudanie, od klątwy Żydów.

Nasz Koran powiada, że naród [żydowski] jest przeklęty – oni ściągnęli na siebie gniew Allaha. Klątwa Izraela spadła na Amerykę. Na południe USA…

Stan [sic] zwany Nowym Orleanem zupełnie nie jest już „nowy”. Cztery piąte tego stanu jest pod wodą, jak stosunek między lądem a morzami na świecie. Firmy ubezpieczeniowe proszą o ponad 20 miliardów dolarów, żeby pokryć to, co ubezpieczyli ludzie w tym mieście i tym stanie. Teraz stały się biedne. Miło mi było usłyszeć, że niektóre kraje islamskie wysłały informację do Ameryki, mówiącą, że chcą pomóc. „Żyjemy w czasach wymiany między narodami”. Mam nadzieję, że Sudan zrobi to samo. Sudan ma wiele do zaoferowania. Nawet jeśli mamy braki zboża, mamy mnóstwo mięsa. Możemy oferować Amerykanom owce, tak że mogą wybrać owce, które nie mają choroby wściekłych krów. Lubią ten rodzaj żywności. A przynajmniej moglibyśmy odpłacić darczyńcom część z tego, co nam cały czas dają.

[…]

To wszystko to są oznaki. Jeśli ludzie chcą, żeby ich kraje rozwijały się, musza zawrzeć pokój z Allahem i unikać kwestionowania Allaha i Jego proroka.

22 kwietnia 2005: Żydzi są odpowiedzialni za zabicie Chrystusa; Dwie Wieże zostaną odbudowane w Izraelu

(Żeby obejrzeć ten odcinek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/651.htm )Szejk Abd Al-Jalil Al-Karouri:Chcemy papieża, który powiąże cierpienie Chrystusa z cierpieniem Żydów, ponieważ kiedy papież, który właśnie umarł, ciężko zachorował, poprosił, żeby mu przeczytano wersety z pisma świętego o cierpieniu Chrystusa. To są wersety, które dały mu ukojenie zanim umarł.

Kiedy pojechał do Izraela – a był pierwszym papieżem, który to zrobił – płakał nad cierpieniem Żydów w notce, którą wsunął w Ścianę Płaczu.

Jak może świat chrześcijański grupować razem cierpienie Chrystusa i cierpienie Żydów? Mój bracie, te cierpienia wzajemnie się wykluczają. Kto spowodował cierpienie Chrystusa? Kto skazał go na śmierć? Kto go zabił i pochował?

Papież mówi nam, że Chrystus został pochowany. Tak jest według ich pisma świętego. Nasza wiara jest inna: „… Nie zabili go ani nie ukrzyżowali go, ale tak im się to przedstawiało…” Kto zabił Chrystusa i pochował go, po jego procesie? Żydzi to zrobili.

Dlatego, jeśli Żydzi cierpieli w Niemczech i w Europie, to z powodu nienawiści świata chrześcijańskiego do nich. Żydzi spowodowali cierpienie Chrystusa. Jak więc może papież prosić, żeby mu czytano wersety o cierpieniu Chrystusa i potem czytać wersety dla Izraela, żeby go rozgrzeszyć z krwi Chrystusa?

Jednym z osiągnięć papieża było, że rozgrzeszył Izrael z zabicia Chrystusa. To kto zabił Chrystusa? To pytanie może być tematem pracy doktorskiej: „Kto zabił Chrystusa?”

Jeśli faktycznie był on zabity – a to jest udokumentowane w piśmie świętym – kto zabił Chrystusa? Uznanie, że Izrael jest niewinny krwi Chrystusa, wzmocniło jego pozycję i zarobiło mu sympatię w świecie chrześcijańskim.

[Żydzi] niszczą teraz chrześcijaństwo w Ameryce dla dobra Izraela. Także Dwie Wieże, które zostały zniszczone na Manhattanie, planuje się odbudować w Izraelu. Ten maleńki naród czterech milionów, żyjący na małym terytorium, potrafił doprowadzić cały świat chrześcijański do prośby o wybaczenie za to, co zdarzyło się Żydom w Europie.

19 listopada 2004: Amerykanie uciekają do Kanady po ponownym wybraniu Busha; tysiąc Żydów i 37 rabinów walczy w Falludży

(Żeby zobaczyć ten odcinek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/381.htm )Szejk 'Abd Al-Jalil Al-Karuri:Teoria wolności społecznej została stworzona w XIX wieku. Popierało ją szereg pisarzy i filozofów, ale nie będziemy wspominać ich nazwisk z tej ambony. Kto studiuje naukę i odwiedza biblioteki, ten wie, kim oni są.

Ta teoria rozwijała się aż do pisarzy egzystencjalizmu w XX wieku. Rozmaite szkoły myśli wyrosły z tego, takie jak permisywność i egzystencjalizm. Także szkoły ekonomiczne przyjęły wolność społeczną. Socjalizm także był szkołą wolności społecznej. Zaufali upadkowi Człowieka. Nie mówili “upadek”, ale mówili, że społeczeństwo ogranicza ludzi. Szczególnie w sprawie seksu.

Pierwszym teoretykiem, którego wspominamy z tej ambony jest Freud. To on twierdził, że wszystkie popędy Człowieka obracają się wokół popędu seksualnego. Twierdził nawet, że niemowlęta mają seks, kiedy piją z piersi matek. To znaczy, nie piją z piersi z głodu ani pragnienia. Nie, piją z piersi z powodu popędu seksualnego. To jest ekstremizm. Twierdzili, że ograniczanie tego popędu tworzy represję.

Bracia, mam następujące dane ze źródeł amerykańskich: obecnie jest tysiąc żydowskich żołnierzy w Falludży. To według źródeł amerykańskich. Wśród nich jest 37 rabinów. Rabini podnoszą morale wśród żydowskich żołnierzy walczących w Faludży.

Tak więc Ameryka walczy dla Izraela. Nie walczy o iracką ropę, bo ją wydobywa od pewnego czasu.

Żydzi walczą teraz. Także zanim czytaliśmy informację o żydowskiej obecności w Falludży, myśleliśmy, że branie domów szturmem kopniakami butów i przenoszenie się z domu do domu wysadzając [ściany] to akcje, które widzieliśmy w Balata, Jenin i Rafah. Żydzi przyszli prowadzić miejską wojnę dla Amerykanów i Ameryka wspiera ich w zamian. Jaki interes ma Ameryka w tym bałaganie?

Wielu Amerykanów, kiedy prezydent został wybrany na drugą kadencję, otworzyło małe okno do Kanady: elektroniczne okno ucieczki [sic] do Kanady staje się coraz popularniejsze, ponieważ chcą uciec z kraju wolności i demokracji. Jeśli Ameryka chce zachować kraj, tak jak został on założony, to musi słuchać rady [Benjamina] Franklina, który ostrzegał ich przed Żydami. Teraz Żydzi prowadzą ich do tych walk i tego bałaganu.

27 sierpnia 2004: USA są jak komar, Żydzi są jak mikrob malarii

(Żeby obejrzeć ten odcinek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/224.htm )


Całe to gadanie o komarach i mikrobach przypomniało mi o politycznym porównaniu: [stosunek] między Żydami i ich patronem, USA. Stosunek między Izraelem i USA jest jak stosunek między komarem i mikrobem malarii. Interesem komara jest ssać krew, podczas gdy mikrob jest po to, by korumpować. Jeździ na komarze i korumpuje.

Radzimy USA z tej ambony, a zrobią, jak zechcą. Mikrob sadowi się w brzuchu komara i rozdziera go… Mikrob malarii sadowi się w brzuchu komara i w końcu go zabija.

Naszą radą jest rada [Benjamina] Franklina, jednego z ojców założycieli: mikrob malarii znany jako Żydzi, którego USA noszą w swoim brzuchu, wcześniej czy później ich zabije.

Słyszałem także wczoraj w telewizji, że budżet na nowy rok, który przedstawi prezydent [amerykański] ma deficyt ponad 300 miliardów dolarów. Chwała niech będzie Allahowi, budżet USA ma deficyt ponad 300 miliardów dolarów. Wszyscy słyszeliście, jaka jest cena baryłki ropy. Kiedy w Sudanie produkujemy ropę, niektórzy z opozycji mówili, że to błąd, ponieważ było tylko 10 dolarów za baryłkę. Dzisiaj cena baryłki wynosi niemal 50 dolarów.

Kto cierpi z tego powodu? Komar, który potrzebuje 20 milionów baryłek dziennie. USA są największym importerem. Wypijali te wszystkie baryłki ropy z Zatoki Perskiej i Arabii Saudyjskiej, także kiedy byli OK. Ale teraz USA nie są OK. Mikrob malarii kusi ich do myślenia, że w ich interesie jest inwazja Sudanu i przeprowadzanie powtarzających się inwazji, ponieważ teraz jest era imperializmu. Mikrob przeniknął ciało aż do szpiku. Bez komentarzy.

Przejdźmy do innej historii o amerykańskim stanie nazywającym się New Jersey. Ten urzędnik [w New Jersey] zmusił gubernatora do rezygnacji, ponieważ ten Izraelczyk został podstawiony do jego biura, tak samo jak podstawili tę kobietę byłemu prezydentowi USA. Gubernator tego stanu przyznał na konferencji prasowej, że był zdeprawowany i zrezygnował ze stanowiska, żeby je chronić.

Ten mikrob sięgnął amerykańskiego szpiku kości. Niektórzy dziennikarze i inteligentni ludzie wiedzą o tym, ale mogą tylko napisać kilka słów. Muszę czytać między wierszami, żeby dowiedzieć się prawdy o cierpieniach Ameryki przez Żydów.

Kiedy przyjdzie dziewiąty września [tj. 11 września] znowu zrobimy przegląd materiału, jaki wydaliśmy o żydowskim odcisku palców. Powiedzmy w skrócie, że niezależnie od tego, czy wydarzenia 9/9 [sic] i zniszczenie dwóch słynnych budynków w USA były dokonane przez wrogów Izraela, jak twierdzi USA, czy przez agentów Izraela, jak twierdzimy my, wynik jest ten sam: przyczyną są Żydzi.

Ci Żydzi przyspieszają śmierć Ameryki. USA muszą się strzec. Oferujemy tę radę przez kanały telewizyjne, żeby nie obudzili się, kiedy będzie za późno. Muszą zrozumieć to teraz i zlikwidować ten sojusz z Żydami.