Poniżej podajemy fragmenty wywiadu udzielonego przez Nassera Al-Bahriego, byłego członka ochrony osobistej Osamy Bin Ladena, który nadała Alaan TV 18lipca 2012 r.

Nasser Al-Bahri: Od kiedy głównodowodzący [Sayf Al-Adl] powrócił do Afganistanu, spodziewam się, że w ciągu następnych paru lat zdarzą się rzeczy. Będą cele na dużą skalę.

Prowadząca wywiad: Jaki rodzaj rzeczy? Ataki?

Nasser Al-Bahri: Oczywiście ataki. Spodziewam się wielkich uderzeń przeciwko koalicji USA i Zachodu w najbliższej przyszłości, ponieważ wielu ludzi…

Prowadząca wywiad: Gdzie pana zdaniem Sayf Al-Adl jest obecnie?

Nasser Al-Bahri: Jeśli jest tak rozsądny, jak był, nie opuści Afganistanu. Ludzie tacy jak Sayf Al-Adl nie opuszczają Afganistanu.

Prowadząca wywiad: Mówiono, że jest w Iranie.

Nasser Al-Bahri: Był wśród ludzi zatrzymanych w Iranie. Po 11 Września i [wojnie] w Afganistanie wielu ludzi uciekło do Pakistanu i Iranu. Ci, którzy uciekli do Pakistanu, zostali albo zabici, albo wydani Amerykanom. Ci, którzy uciekli do Iranu, byli internowani w obozach przez długi czas.

Prowadząca wywiad: Włącznie z rodziną Bin Ladena…

Nasser Al-Bahri: Racja. Brat Sayf Al-Adl ma dobre kontakty z Irańską Gwardią Rewolucyjną. Spodziewam się, że on i inni, którzy tam byli, otrzymali specjalne traktowanie aż do powrotu do Afganistanu. Potem…

Prowadząca wywiad: Niektórzy analitycy mówią, że Iran mógł wybrać moment czasowy zwolnienia Sayfa Al-Adla z aresztu domowego i pozwolił mu wyjechać z Iranu, żeby przeprowadzał ataki.

Nasser Al-Bahri: Nie tylko w celu przeprowadzania ataków…

Prowadząca wywiad: Czy wierzy pan, że jest koordynacja [działań] między Al-Kaidą a Iranem?

Nasser Al-Bahri: Taka współpraca jest nieunikniona, według wojskowej zasady: “Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem”.

[…]