Po tym jak ostatnio włamano się do kilku wiodących forów internetowych, włącznie z Al-Falludża, Al-Szumoukh i Al-Tahadi, i zostały one zmuszone do odłączenia od sieci, pozostałe witryny dżihadystów (jak również Al-Tahadi, która po zamknięciu pojawiła sie znowu online) umieszczają oświadczenia mające uspokoić mudżahedinów i ich zwolenników. Podkreślają one, że ataki na te fora są trwającym wysiłkiem wrogów islamu, by zaszkodzić witrynom dżihadu i posiać konflikty między mudżahedinami, ale że te wysiłki nie przeszkodzą administratorom forum w ponowieniu działalności witryn, która stanowi „dżihad pióra”. Radzą również czytelnikom, by przedsięwzięli pewne środki ostrożności w celu uniknięcia ujawnienia i by traktowali pewne witryny z podejrzliwością.
Na tym tle witryny zaczęły oskarżać się wzajemnie o załamanie się forów, z oskarżeniami o kolaborację z wrogiem przeciwko rywalizującym witrynom lub o dopuszczenie do infiltracji przez agentów wroga. Uczestnicy forów zastanawiali się, którym witrynom można ufać i które są uznane przez Al-Fajr, prestiżową organizację medialną, która rozprowadza wideo i komunikaty od Al-Kaidy i jej franszyz.
9 lipca 2010 r. Al-Falluja zaczęła znowu działać w pełni, ale początkowo nie umieszczała materiałów Al-Fajr, co mogło wskazywać na brak zaufania Al-Kaidy wobec tej ponownie uruchomionej witryny. 11 lipca umieściła ona komunikat przypisany Al-Fajr; nie został on jednak umieszczony z normalnego konta „Al-Fajr reporter”, ale z konta użytkownika „Al-Falluja reporter”. W ostatnich latach Al-Falluja i Al-Szumoukh były jedynymi witrynami, które otrzymywały materiały bezpośrednio od Al-Fajr, co wskazuje (choć nieco pośrednio) na ich status witryn uznanych przez Al-Kaidę; zewnętrzną oznaką tego uznania było używanie konta „Al-Fajr reporter”, co potencjalnie podnosi znaczenie jego nieobecności teraz. Niemniej Al-Falluja umieściła w ostatnich dniach sporą ilość materiału Al-Fajr, co wskazuje albo na to, że połączenie między nimi jest nadal nienaruszone, albo że Al-Falluja otrzymuje ten materiał z jakiegoś jeszcze nieznanego trzeciego źródła.