W jednym z niedawnych, cotygodniowych kazań, zatytułowanym “Jak islam przeciwstawia się opresji i tyranii [przeciwko muzułmanom]”, Najwyższy Przewodnik Bractwa Muzułmańskiego, Muhammad Badi, oskarżył rządy arabskie i muzułmańskie o stosowanie tyranii przeciwko swoim narodom, unikanie konfrontacji z prawdziwymi wrogami muzułmanów – tworem syjonistycznym i USA – oraz lekceważenie przykazania Allaha prowadzenia dżihadu przeciwko niewiernym.

O USA powiedział, że są niemoralne i dlatego skazane na upadek oraz że “przeżywają początek końca i zmierzają ku upadkowi”. Badi dodał, że negocjacje palestyńsko-izraelskie są bezcelowe i oskarżył Autonomię Palestyńską o sprzedanie sprawy palestyńskiej dodając, że dni Autonomii Palestyńskiej są policzone. Powiedział także, że Palestyńczycy na Zachodnim Brzegu i w Gazie przygotowują się do trzeciej intifady i wezwał mudżahedinów w Gazie do cierpliwości i trwania w dżihadzie, ponieważ Allah jest z nimi. Wreszcie, wezwał wszystkich Arabów i muzułmanów do zjednoczenia się w poparciu oporu, bowiem „opór jest rozwiązaniem” i nawoływał ich do wiary w obietnicę koraniczną, że Allah wyda niewiernych w ręce muzułmanów, nawet jeśli obecnie są słabi.

Autonomia Palestyńska potępiła kazanie Badiego. Rzecznik Autonomii Palestyńskiej powiedział, że oskarżając Autonomię Palestyńską o sprzedanie sprawy palestyńskiej Bractwo Muzułmańskie wypaczyło prawdę i pominęło fakt, że Autonomia Palestyńska trzyma się zasad palestyńskich, włącznie z ustanowieniem państwa palestyńskiego z Jerozolimą jako stolicą i prawem uchodźców do powrotu. Dodał, że wypowiedzi Badiego dotyczące rychłego upadku Autonomii Palestyńskiej ujawniają tajne pragnienie Bractwa Muzułmańskiego, by obalić PLO i Autonomię Palestyńską w celu ustanowienia państwa palestyńskiego w tymczasowych granicach pod przewodnictwem organizacji Bractwa Muzułmańskiego w Palestynie, to jest Hamasu. Rzecznik oskarżył dalej Bractwo Muzułmańskie o wszczynanie fitna i wojen domowych w każdym kraju, w którym przechwycili rządy lub próbowali je przechwycić. Utrzymywał, że wypowiedzi Badiego miały na celu wzmocnienie zamachu stanu Hamasu w Gazie i że to Hamas utrwala okupacje i dławi opór, podczas gdy ludność palestyńska na Zachodnim Brzegu prowadzi powszechny opór [1] .

Poniżej podajemy fragmenty kazania Badiego, które zostało ogłoszone na oficjalnej stronie internetowej Bractwa Muzułmańskiego [2]:

Reżimy muzułmańskie i arabskie ”lekceważą przykazanie Allaha prowadzenia dżihadu”

Według islamskiego szariatu, który Allah [przekazał] ludzkości, status muzułmanów w porównaniu do statusu narodów niewiernych, które arogancko [lekceważą] jego szariat, mierzony jest na rodzaju wagi, na której, kiedy jedna strona jest w stanie wyższości, druga jest w stanie niższości…

Wiele reżimów arabskich i muzułmańskich nie potrafiło wzmocnić swoich ludów z powodu swojej słabości i zależności [od Zachodu], a w wielu wypadkach zaczęli oni działać przeciwko interesom narodu [muzułmańskiego]… Ziemie arabskie i islamskie są teraz dręczone problemami, ponieważ [Arabowie] stracili swoją wolę, zostawiając to syjonistycznym wrogom i ich zwolennikom. [Reżimy arabskie i muzułmańskie] zapomniały lub udają, że zapomniały, że prawdziwy wróg czekający na nich w zasadzce, to twór syjonistyczny. Celują swoją broń przeciwko własnej ludności, unikając jakiegokolwiek starcia z tymi syjonistami i nie osiągając ani jedności, ani odrodzenia swoich narodów. Ponadto lekceważą przykazanie Allaha prowadzenia dżihadu dla Niego [swoimi] pieniędzmi i życiem, żeby słowo Allaha zapanowało i słowo niewiernych było niżej…

Dzisiaj muzułmanie rozpaczliwie potrzebują mentalności honoru i narzędzi władzy, [co umożliwi im] przeciwstawienie się globalnemu syjonizmowi. [Ten ruch] nie zna niczego poza językiem siły, więc [muzułmanie] muszą na żelazo odpowiedzieć żelazem i wiać [jeszcze potężniejszymi] burzami. Najważniejsze, że muszą zrozumieć, iż poprawa i zmiana, o które stara się naród [muzułmański], mogą być osiągnięte tylko przez dżihad i poświęcenie, i przez wychowanie pokolenia dżihadystów, którzy dążą do śmierci tak jak wrogowie dążą do życia.

„Opór jest jedynym rozwiązaniem przeciwko syjo-amerykańskiej arogancji i tyranii”

Opór jest jedynym rozwiązaniem. Zorganizowanie pośrednich negocjacji [między Palestyńczykami a Izraelem] skończyło się bez tego, by Palestyńczycy cokolwiek osiągnęli i bez tego, by palestyńscy negocjatorzy czegoś się nauczyli z tego. A teraz Autonomia Palestyńska, która wznowiła rozmowy ze syjonistami, wyda niebawem ostatni dech na stole bezpośrednich negocjacji. [Równocześnie] w rocznicę drugiej intifady, Palestyńczycy przygotowują sie do trzeciej intifady i widzimy ten naród, na Zachodnim Brzegu i w Gazie, wrzący [z wściekłości] na syjonistów i ich zwolenników, jak kocioł [gotującej się wody].

USA nie mogą narzucić ugody Palestyńczykom, mimo wszystkich swoich środków i siły, jakie mają do dyspozycji. [Dzisiaj] wycofują się z Iraku, pokonani i poranieni, i są na skraju wycofania się z Afganistanu. [Wszystkie] ich samoloty bojowe, pociski i nowoczesna technologia wojskowa zostały pokonane wolą ludów, jak długo [te ludy] trwały przy oporze – a wojny w Libanie i w Gazie, które były nie tak dawno [są tego dowodem].

Opór jest jedynym rozwiązaniem przeciwko syjo-amerykańskiej arogancji i tyranii i wszystko, czego potrzebujemy, to żeby ludy arabskie i muzułmańskie stały za nim i popierały go. Te ludy wiedzą dobrze, kto [prowadzi] opór, a kto sprzedał sprawę [palestyńską] i targował się o nią. Mówimy do naszych braci mudżahedinów w Gazie: bądźcie cierpliwi, trwajcie w [waszym dżihadzie] i wiedzcie, że Allah jest z wami…

USA „nie bronią wartości moralnych i ludzkich” i dlatego “nie mogą przewodzić ludzkości”

Związek Radziecki rozpadł się dramatycznie, ale czynniki, które doprowadzą do upadku USA są dużo potężniejsze niż te, które doprowadziły do upadku imperium sowieckiego – bowiem naród, który nie broni wartości moralnych i ludzkich, nie może przewodzić ludzkości i jego bogactwo na nic mu się nie zda, kiedy Allah powie to, co ma do powiedzenia, jak to zdarzyło się z [potężnymi] narodami w przeszłości. USA przeżywają teraz początek swojego końca i kierują się ku upadkowi…

Jeśli chodzi o syjonizm, nie potrzebujemy niczego więcej niż świadectwa profesora Martina van Crevelda, wykładowcy historii na Uniwersytecie Hebrajskim [w Jerozolimie] i eksperta strategii militarnej. W wywiadzie prasowym 8 marca 2002 r. … [zapytano] go, jaki byłby los armii izraelskiej, gdyby musiała walczyć przeciwko regularnej armii Syrii lub Libanu. Odpowiedział: „Myślę, że gdyby wybuchła taka wojna jak w 1973 r., większość armii [izraelskiej] uciekałaby jak tylko potrafi”. Wojna syjonistów przeciwko słabym trwała przez ponad 20 lat, od inwazji na Liban i armia [izraelska] stała się zbiorowiskiem słabeuszy i tchórzy. [Van] Creveld dodał: „Na pogrzebach wojskowych płaczemy i jęczymy, podczas gdy Palestyńczycy na swoich pogrzebach żądają odwetu”.

„Islam jest zdolny do przeciwstawienia się opresji i tyranii… Wynik takiej konfrontacji jest z góry ustalony przez Allaha”

Naród muzułmański ma środki na [doprowadzenie] do poprawy i zmiany… Zna sposób, metody i znaki drogowe, i ma praktyczny wzór osobowy w Posłańcu Allaha [proroku Mahomecie]… który wyjaśnił, jak realizować wartości [Koranu] i Sunny za każdym razem i w każdym miejscu. Dodatkowo mamy historię starożytnych proroków i wzrostu i upadku [poprzednich] narodów…

Allah powiedział: “Niebawem to zbiorowisko będzie rozbite i oni odwrócą się plecami” [Koran 54:45]. Ten werset jest obietnicą dla wiernych, że pokonają swoich wrogów i [że wrogowie] wycofają się. Towarzysze Proroka otrzymali tę obietnicę koraniczną w Mekce, kiedy byli słabi… i nieco ponad dziewięć lat po Hijra Allah spełnił swoją obietnicę w Bitwie o Badr… Czy możemy porównać to do tego, co stało się w Gazie?

Dzisiaj widzimy, jak bardzo naród [muzułmański] potrzebuje jedności… O narodzie muzułmański, zjednocz się! O synowie Palestyny, zjednoczcie się, wszyscy, w obliczu wrogów, którzy spiskują przeciwko wam, i wiedzcie, że Allah jest najlepszym spiskowcem i że poprzez Niego zatriumfujecie. [Wiedzcie, że] islam jest zdolny do przeciwstawienia się opresji i tyranii… Wynik takiej konfrontacji jest z góry ustalony przez Allaha.

Przypisy:

[1] WAFA (Autonomia Palestyńska), 2 października 2010.

[2] www.ikhwanonline.com, 30 września 2010.