Naczelny dowódca IRGC, generał Hossein Salami, powiedział w przemówieniu publicznym 14 stycznia 2023 r., w którym mówił o publikacji karykatur kpiących z irańskiego najwyższego przywódcy Alego Chameneiego przez francuski magazyn satyryczny „Charlie Hebdo”, że muzułmanie „prędzej czy później” dokonają zemsty, tak jak dokonali tego na autorze Salmanie Rushdiem. Dodał: „Nie zadzierajcie z muzułmanami”. Przemówienie generała Salamiego zostało wyemitowane w Hamoon TV (Iran).

Aby zobaczyć klip przedstawiający naczelnego dowódcę IRGC, generała Hosseina Salamiego, kliknij tutaj lub poniżej:

„Nie zadzierajcie z muzułmanami… Prędzej czy później muzułmanie dokonają zemsty”

Hossein Salami: Jeśli chodzi o kwestię „Charlie Hebdo”, odsyłam Francuzów i kierownictwo tej instytucji do losu Salmana Rushdiego. Słuchajcie, nie zadzierajcie z muzułmanami.

Ponad 30 lat temu Salman Rushdie obraził Koran i zachowywał się zuchwale wobec Proroka islamu. Następnie trzymali go w okropnych kryjówkach.

Ostatecznie jednak, po 30 latach, młody gorliwy muzułmanin dokonał na nim odważnej zemsty. Salman Rushdie nigdy nie wróci. Teraz [w „Charlie Hebdo”] popełniliście ten wielki błąd. Nieważne, kiedy, wcześniej czy później, muzułmanie wywrą zemstę. Powiedzcie: „Allah Akbar!”

Publiczność: „Allah Akbar! Allah Akbar!”

„[Zemsta zostanie dokonana] tak, że nikt, nigdzie na świecie, nie odważy się nigdy więcej zaszkodzić świętościom muzułmanów”

Salami: Być może zaaresztujecie mścicieli lub zmienicie ich w męczenników, ale to nie przywróci zmarłych, ludzi, którzy zostali zabici, bez względu na wszystko. Nie ma znaczenia, kiedy to się stanie. Będzie to zrobione tak, że nikt, nigdzie na świecie, nie odważy się nigdy więcej zaszkodzić świętościom muzułmanów.