1 marca 2020, pierwszym dniu konferencji AIPAC Policy, która miała miejsce w Waszyngtonie w Walter E. Washington Conference Center, zorganizowano antyizraelski protest przed konferencją. Tłum wymachiwał palestyńskimi flagami i skandował: „Skończyć z okupacją dziś!”… „Zatrzymać izraelski terroryzm dziś!”…”Niech żyje Palestyna!”… „Skończyć z AIPAC dziś!”… „Opór jest uprawniony, kiedy lud jest okupowany!” Jeden człowiek trzymał plakat z napisem „Wybory sfałszowane przez żydowskie media”, a inny skandował: „Śmierć Izraelowi!”  

Słowna utarczka nastąpiła między jednym z protestujących a przechodniem i protestujący powiedział: „To jest Ameryka, nie Izrael! Nie będziesz miał [przekleństwo] szansy ! Zostaniesz [przekleństwo] porządnie!” Ponadto był tam protestujący, który krzyczał: „Tchórze!… Holocaust wróci do was!… Będziecie się palić, jeśli nie dacie nam ziemi!… Hitler wróci do was i was spali!… Spali was wszystkich!”

W proteście uczestniczył amerykańsko-palestyński filmowiec, Sabry Wazwaz, i Abbas Hamideh, który poprzednio wyrażał poparcie dla Hamasu i Hezbollahu i który jest założycielem koalicji ”Prawo Powrotu”, Al-Awda, organizatorki protestu wraz z Koalicją ANSWER, antywojenna grupą. Wideo zamieszczono w Internecie.  

Aby zobaczyć klip z antyizraelskiego protestu w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna!”

Tłum: Skończyć z okupacją dziś!

Człowiek 1: Skończyć z okupacją dziś!

Tłum: Skończyć z okupacją dziś!

Człowiek 1: Skończyć z okupacją dziś!

[…]

Tłum: Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna!

[…]

Człowiek 1: Skończyć z AIPAC dziś!

Tłum: Skończyć z AIPAC dziś!

Człowiek 1: Skończyć z AIPAC dziś!

[…]

„Jeśli dotkniesz tej flagi tutaj, w Ameryce, przypier….my ci! To jest Ameryka! To nie jest Izrael!

Przechodzień: Nie pchaj mi palca w twarz…

Człowiek 2: Nie dotykaj flagi, piep…ć cię! Jeśli dotkniesz tej flagi tutaj, w Ameryce, przypier….my ci! To jest Ameryka! To nie jest Izrael! Nie będziesz miał pier…ej szansy! Zostaniesz opier…ny porządnie, sk… synu!

[…]

Tłum: Śmierć Izraelowi! Uwolnić, uwolnić Palestynę! Śmierć Izraelowi!

[…]

Człowiek 3, pokazujący znak zwycięstwa: Niech wiedzą, że to nie znaczy pokój! To znaczy zwycięstwo – oto, co przychodzi! Uwolnić, uwolnić Palestynę!

[…]

Człowiek 1: Opór jest uprawniony…

Tłum: Opór jest uprawniony…

Człowiek 1: … kiedy lud jest okupowany!

Tłum: … kiedy lud jest okupowany!

[…]

„Hitler wróci do was i spali was! Holocaust wróci do was!”

Człowiek 4: Tchórze! Allah Akbar! Tchórze!

[…]

Holocaust wróci do was! Wróci do was, Holocaust! Tak! Holocaust wróci do was! Holocaust! Będziecie palić się, jeśli nie dacie nam ziemi!

[…]

Hitler wróci!

[…]

Hitler wróci do was i spali was! Holocaust wróci do was!

[…]

Spalić was wszystkich! Wszystkich!