W lutym 2018 r. wygłoszono trzy wykłady w Muslim Center of Middlesex County w Piscataway, New Jersey, pod tytułem „Al Kuds: Seria wykładów palestyńskich”. Sayel Kayed, prezes oddziału New Jersey organizacji American Muslims for Palestine, przemawiał 2 lutego, wyrażając poparcie dla intifady i sprzeciw wobec izraelsko-palestyńskiego procesu pokojowego. Mówił, że intifada była „bardzo skuteczna” i że „wierzę, że bylibyśmy dużo dalej, gdybyśmy kontynuowali bez pokoju”. Muhammad Habba, członek American Muslims for Palestine, mówił o ruchu BDS w wykładzie z 17 lutego i zalecał bojkotowanie daktyli z Izraela. Krytykował J Street jako “tylko liberalna organizację syjonistyczną” i powiedział: “Oni nadal wierzą w okupację”. Nizam Ahmad Raouf Zaman, imam z Muslim Center of Middlesex County, który także przemawiał 17 lutego, powiedział, że BDS powinien bojkotować produkty amerykańskich firm, które dają datki na Izrael. Zalecał bojkotowanie wody Poland Spring, ponieważ “to są ludzie, którzy popierają Izrael”.  

Żeby zobaczyć klip Sayela Kayeda w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Sayel Kayed: To jest coś, o czym powinniśmy myśleć cały czas – żeby Allah pozwolił nam modlić się w meczecie [Al-Aksa] i żebyśmy mieli udział w pomocy w wyzwoleniu tego terenu.

[…]

Co daje [Izraelczykom] prawo przybywania do Palestyny, przejmowania jej, zabijania i wykopywania rdzennej ludności? Jakie mają do tego prawo? Jakie jest ich rozumowanie?

[…]

Próbują twierdzić, że byli tutaj 3000 lat temu. No cóż, wiecie co? Kananejczycy, którzy byli arabskim plemieniem, byli tam 5000 lat temu. Jeśli więc macie mieć jakieś historyczne roszczenia do niej, bo myślicie, że byliście tam pierwsi, no cóż, musicie pójść do Kananejczyków, którzy są w Biblii. Byli tam 5000 lat temu, niemal dwa tysiące lat zanim przyszedł jakikolwiek Izraelita.

[…]

Goliat… z kamieniem… Kamieniem [Dawid] zabija Goliata. Pierwsza intifada, pierwsze powstanie w Palestynie było z kamieniem.

[…]

„Zdławili intifadę, ale wierzę, że bylibyśmy dużo dalej, gdybyśmy kontynuowali bez pokoju, aż zdobędziemy wszystkie nasze prawa” 

Netanjahu przychodzi do Kongresu i mówi: “Byliśmy tam 3000 lat temu”. Jeśli spojrzycie na całą historię, nie spędzili więcej niż… powiedziałbym, maksymalnie dajmy im 200 lat. Jakikolwiek czas spędzili w Palestynie, nigdy nie był ciągły. W rzeczywistości nigdy nie dopełnili jednego pokolenia w Palestynie, nawet jednego pokolenia.

[…]

Jakie więc macie prawo mówić… przyjść w 1947, 1948 r. i we wczesnej imigracji i mówić: “Moja Księga mówi, że to moja ziemia, obiecana dla mnie, więc zabiję cię i musisz stąd odejść, bo ja byłem tutaj 3000 lat temu?”

[…]

[Pierwsza intifada] była z kamieniami, wiecie, i zdobyła wiele uwagi, i rzeczywiście była bardzo skuteczna. Zobaczyli jej skuteczność i dlatego chcieli zdławić intifadę przez pokój. I zdławili intifadę. Ale wierzę, że bylibyśmy dużo dalej, gdybyśmy kontynuowali bez pokoju, aż zdobędziemy wszystkie nasze prawa.

[…]

Słuchacz: Trzeba wspomnieć, że w rzeczywistości większość dzisiejszych Żydów nie jest Dziećmi Izraela. Oni są w rzeczywistości Chazarami. Wiecie, nie są nawet Żydami.

Sayel Kayed: Tak. Większość ludzi teraz w okupowanej Palestynie – oni nazywają to Izraelem – nie jest oryginalnymi Izraelitami. To są głównie Europejczycy i europejscy Żydzi w Palestynie są traktowani jak obywatele pierwszej kategorii. Rzeczywi…

Słuchacz: Oni są rzeczywiście… Ich przodkowie nie są nawet Dziećmi Izraela. To są Rosjanie.

Sayel Kayed: Tak, to prawda.

Słuchacz: Inna sprawa dla muzułmanów tutaj, którzy myślą, że to jest kwestia palestyńska, kwestia arabska… W latach 1970. Menachem Begin, premier Izraela, powiedział: “Mekka należy do nas, bo tam Abraham zbudował [Kaabę], a on jest naszym dziadkiem”. Ci ludzie są w Knesecie, jak wiecie…

Sayel Kayed: Tak.

Słuchacz: Ziemia Izraela od Nilu do Eufratu.

[…]

„Tworzą listę pewnych firm, które powinniście bojkotować, bo te firmy mają albo pieniądze, albo jakiś rodzaj wpływu w Izraelu”  

Sayel Kayed: Tak, znaczy się, niektórzy z tym dyskutują, ale niektórzy mówią nawet, że ich flaga… Kiedy widzisz te flagę z Gwiazdą Dawida, ona ma dwie rzeki – Nil i Eufrat… Niektórzy z tym dyskutują, ale wiecie – tak, jest wiele narracji, które to mówią.

Słuchacz: W Knesecie jest napisane…

Sayel Kayed: Tak.

Słuchacz: Jest napisane w kamieniu: ”Ziemia Izraela od Nilu do Eufratu”.

Sayel Kayed: Tak.

[…]

Byli gotowi osiedlić się wszędzie. Chcieli ojczyzny dla Żydów i byli gotowi osiedlić się wszędzie. Rozważali Ugandę, Alaskę nawet, Argentynę – naprawdę było im wszystko jedno. Ale pomyśleli, że najłatwiejszym sposobem sprzedania [syjonizmu] była Jerozolima i Palestyna.

[…]

Nie mamy problemu z Żydami lub chrześcijanami. To dlatego ja zawsze mówię “syjoniści”. Czasami, to jakby… ludzie – szczególnie starej daty – mylą te dwa i mówią: Żydzi… Żydzi… Bo większość z nich jest… Jest mnóstwo Żydów, którzy są syjonistami, no więc jakby, może…

[…]

Kiedy mówisz “antysemityzm” – my w rzeczywistości także jesteśmy Semitami, no więc wzięli to dla siebie, ale to jest od Szema, syna Noego, więc w rzeczywistości my jesteśmy Semitami.

[…]

Muhammad Habba: BDS jest Bojkotem, Dywestycją i Sankcjami państwa Izrael. Oni tworzą listę pewnych firm, które powinniście bojkotować, bo te firmy mają albo pieniądze, albo jakiś rodzaj wpływu w Izraelu. W ten sposób, kiedy bojkotujecie te grupy, odbieracie im pieniądze z powodu nielegalnych działań, jakich dokonują.

[…]

Niestety, wielu z nas kupuje daktyle, które pochodzą z Izraela, nie wiedząc o tym. Tym, co się dzieje, jest, że Izrael ma daktylowe farmy na Zachodnim Brzegu i tym, co robią na tych farmach, jest używanie dziecięcej siły roboczej, siły roboczej palestyńskich dzieci, gdzie nie płaca im tak dobrze jak powinni i dają im nieludzkie warunki do pracy. Więc te dzieciaki pracują przez bardzo długie godziny, nie są dostatecznie opłacone, nie mają przerw. Z tego powodu ludzie zaczęli bojkotować te daktyle.

[…]

„J Street jest tylko liberalną organizacją syjonistyczną… Nadal wierzą, że Ameryka powinna popierać Izrael – po prostu nie popierają wszystkiego, co robi Izrael”

Jeśli chodzi o działania tych organizacji, to nie jest naprawdę… Nie jest naszym celem jako organizacji pójście i rozmawianie z tymi ludźmi. W wypadku J Street, w rzeczywistości – J Street jest tylko liberalną organizacją syjonistyczną, Nadal wierzą w okupację. Nadal wierzą, że Ameryka powinna popierać Izrael. Oni po prostu nie popierają wszystkiego, co robi Izrael. Więc wiele tych organizacji jest takich. AMP pracuje z żydowskimi organizacjami, które są przeciwko okupacji. Jednym z naszych najbliższych sojuszników jest w rzeczywistości narodowa grupa zwana Neturei Karta, która jest żydowskimi ludźmi, którzy są przeciwko okupacji Palestyny.

[…]

Sayel Kayed: Kiedy więc mówimy BDS, pierwszą rzeczą, o jakiej myślą ludzie, jest tylko bojkotowanie Izraela, bojkotowanie izraelskich produktów. Tym, co naprawdę musicie, jest dywestycja. To znaczy zabranie waszych pieniędzy, wszystkiego, co robi cokolwiek, by wesprzeć okupacje, zamiast inwestowania waszych pieniędzy w te firmy, co robicie? Dywestujecie. Zawsze mówimy tylko o bojkocie, ale jest dywestowanie. A co jest trzecie? Sankcje. Tak więc sankcje przyjmują różne postaci. Sankcje znaczą, że będziemy sankcjonować Izrael, nie mieć nic wspólnego z Izraelem. Więc oni, na przykład, mają wielu piosenkarzy, którzy mieli grać w okupowanej  Palestynie – Izraelu – żeby sankcjonowali Izrael i mówili: „Wiecie co? Nie będę śpiewać w Izraelu!” Kiedy ruch BDS kontaktuje się z nimi, kiedy Ruch Solidarności z Palestyną kontaktuje się z nimi i mówi: “Ty grasz w Izraelu. Czy wiesz, co dzieje się w Izraelu?” – oni go sankcjonują, nie jadą. Gracze NFL – chcieli, żeby przyjechali do Izraela… Palestyny, okupowanej Palestyny – Izraela, nie lubię jej tak nazywać… Kilku graczy NFL powiedziało: „Wiecie co? Nie użyjecie mnie jako narzędzia propagandy. Nie jadę do okupowanej Palestyny – Izraela”.

[…]

Nizam Ahmad Raouf Zaman: Są produkty, które pochodzą może z amerykańskich firm, ale te firmy wspierają Izrael olbrzymimi donacjami. I powinniśmy być ostrożni, jakich produktów używamy, bo za każdym razem, kiedy je kupujemy, część tego idzie do Izraela. Być może dużo rzeczy, jakie mamy w naszych domach i jakich może używamy w meczecie, pochodzi z takich firm. Sprawdźcie na przykład wodę Poland Spring. Poland Spring – to jest główny rodzaj wody, jaki mamy tutaj w meczecie. To są ludzie, którzy popierają Izraele, ciągle dają im datki.

[…]

Każda z firm, które popierają Izrael, które dają datki na Izrael i tak dalej – nie powinniśmy popierać ich produktów. W ogóle nie powinniśmy od nich kupować. Indywidualnie, w rodzinach, jak również w meczecie, nie powinniśmy kupować od nich.