Poniżej podajemy fragmenty przemówienia libijskiego przywódcy Muammara al-Kaddafiego do plemienia Al-Zintan, nadanego przez Al-Dżamahirija TV (Libia) 8 marca 2011 r.

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2848.htm .

Muammar Al-Kaddafi: [Al-Kaida] uważa, że wszyscy ludzie to niewierni. Koran powiada: „Nie pozostaw żadnego niewiernego na ziemi”. Oni uważają wszystkich ludzi za swoich wrogów. Jesteśmy ich wrogami i oni chcą nas zabić. Nie znają niczego poza zabijaniem.

Zatykają uszy palcami, okrywają się szatami i trwają w swojej arogancji. Tak to właśnie jest. Kiedy z nimi dyskutujesz, wkładają palce do uszu i mówią: „Jesteście niewierni”.

Jak możemy być uważani za niewiernych?! Modlimy się, a oni nie. Pościmy, a oni nie. Oni nawet się nie modlą.

Wczoraj siły bezpieczeństwa znalazły meczet pełen alkoholu w Al-Zawija. W meczecie! Broń, alkohol i ich trupy – wszystko zmieszane razem.

Przybyli z Afganistanu, z Algierii, z Egiptu i sprowadzili nasze dzieci na manowce. Ale żeby znaleźli wśród młodzieży plemienia Al-Zintan grupę 100 lub 200, których udało im się sprowadzić na manowce, wyprać mózgi, spowodować, że zapomnieli o bitwie o Kardun, spowodować, żeby zapomnieli chwałę naszych pradziadów, jak również osiągnięcia i chwałę naszej Rewolucji…

Jest naprawdę bolesne, że udało im się znaleźć ofiary wśród młodzieży Al-Zintan. Od młodzieży Al-Zintan oczekuje się, że będzie zbyt silna, by paść ofiarą bin Ladena, Al-Zawahiriego lub jednego [z tych] heretyków, lub paść ofiarą tych derwiszów prawoznawców, którzy nawet nie potrafią mówić poprawnie po arabsku. Nie znają religii, niemniej wygłaszają kazania w meczetach i wygłaszają kazania i wydają fatwy w telewizji Al-Dżazira i w programie „Szariat i życie”.

To wywołuje śmiech. Na Allaha, to wywołuje śmiech. Taka naiwność, taka ignorancja… to są ujeżdżający bestie imamowie.

Młodzież Al-Zintan powinna być zbyt silna, by wpływali na nią tacy chorzy ludzie, tacy derwisze. […]