W programie z 19 marca 2023 r. w Sky News Arabia (ZEA), kuwejcki pisarz Jasem Al-Juraid skrytykował kuwejckich sportowców, którzy odmawiają rywalizacji z Izraelczykami. Powiedział, że nie rozumie, dlaczego Kuwejt znormalizował stosunki z Iranem i innymi krajami, które mają problemy z prawami człowieka, a nie może utrzymywać choćby minimalnego kontaktu z Izraelem. Ponadto powiedział, że islamiści to terroryści i niewierzący, zwłaszcza dlatego, że nie wierzą w koegzystencję i prawa kobiet.

Aby zobaczyć klip z Jasemem Al-Juraidem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Nie mam problemu z Izraelem… Dlaczego nie możemy utrzymywać kontaktów – nawet na minimalnym poziomie – z Izraelem?”

Jasem Al-Juraid: Nie możemy zaakceptować, żeby [sportowiec] z Kuwejtu zgadzał się na udział w zawodach sportowych i zgadzał się z ich zasadami, a następnie wycofywał się, ponieważ odmawia współzawodnictwa z izraelskim uczestnikiem.

[…]

Nie mam problemu z Izraelem.

Widzę, że Kuwejt normalizuje i wzmacnia swoje stosunki na przykład z Iranem lub z krajami, które mają wiele problemów związanych z prawami człowieka.

Dlaczego nie możemy utrzymywać kontaktów – choćby na minimalnym poziomie – z Izraelem? 

[…]

„Trzymajcie islam z dala od tych ekstremistów – to terroryści”

Nie powinniśmy używać terminu „ruch islamski”. Trzymajcie islam z dala od tych ekstremistów. Oni są terrorystami. Oni są heretykami. Uważam ich za niewierzących.

Odmawiają prawa do sąsiedzkich stosunków. Odmawiają kobietom prawa do decydowania o własnym losie, co jest sednem przymierza obywatelskiego. Są zaprzeczeniem pokojowego współistnienia. Nie możemy ich łączyć z religią, która jest nieustannie określana jako tolerancyjna religia pokoju.