17 marca 2023 r. kanał YouTube Al-Rajeen TV zamieścił kreskówkę dla dzieci zatytułowaną „Lament meczetu Al-Aksa”. Na wideo dziewczynka prosi ptaka lecącego nad Jerozolimą, aby powiedział „dzieciom świata”, że meczet Al-Aksa jest w niebezpieczeństwie, i poprosił ich, by przybyli i uratowali go „zanim będzie za późno”. Ptak leci po całym świecie, w tym do Stanów Zjednoczonych, i wraca do Al-Aksa z „wszystkimi dziećmi świata”, które pomagają dziewczynce podtrzymywać mury Al-Aksa. Dzieci również ślubują: „Jesteśmy żołnierzami Al-Aksy!”

Al-Rajeen TV to firma medialna z siedzibą w Stambule i Londynie, która zajmuje się sprawami palestyńskimi na całym świecie. Film jest częścią serii animowanych opowieści o „dziedzictwie palestyńskim” dla dzieci. „Lament meczetu Al-Aksa” jest w języku arabskim, z tłumaczeniem na język angielski i napisami dostarczonymi przez Al-Rajeen TV.

Aby zobaczyć kreskówkę „Lament meczetu Al-Aksa”, kliknij tutaj lub poniżej:

Meczet Al-Aksa błaga: „Nie słyszycie łopat, które chcą mnie zniszczyć? Czy mnie nie słyszycie?”

Ptak: Dlaczego tu siedzisz, mała dziewczynko?

Dziewczynka: Jestem z Jerozolimy. Szłam do szkoły i usłyszałam głos dochodzący z meczetu.

Meczet Al-Aksa: Nie odwracaj się, moja mała dziewczynko. Jestem uwięzioną Aksą. Jestem miejscem, gdzie Prorok Mahomet, niech spoczywa w pokoju, odbył swoją nocną podróż. Jestem pierwszym Quibla muzułmanów i trzecim, z Dwóch Świętych Masdżidów. Od dłuższego czasu cierpię i walczę. Nie słyszysz łopat, które chcą mnie zniszczyć? Czy mnie nie słyszysz? Czy nikt wokół mnie nie słyszy?

Dziewczynka: Od tego momentu boję się zostawić go samego.

Ptak: Jak mogę ci pomóc?

Dziewczynka: Chcę, żebyś latał po całym świecie. Zbierz dzieci, opowiedz im historię Al-Aksy. Poproś je, żeby przyszły z tobą i ocaliły go, zanim będzie za późno.

Dzieci z całego świata podróżują, by swoimi ciałami podeprzeć mury Al-Aksy, mówią: Obiecujemy maszerować; Granice nie staną nam na drodze; Jesteśmy żołnierzami Al-Aksy

Narrator: Ptak leciał z całą mocą, mówiąc ludziom i apelując do nich bez zmęczenia i nudy. W końcu ptak przybył. Zza niego usłyszała za sobą ryk, jakiego nigdy wcześniej nie słyszała. Przybył ze wszystkimi dziećmi świata Przybyli, aby pomóc jej słabemu ciału podeprzeć swoimi ciałami mury Al-Aksy, by nie upadł. Wtedy dzieci krzyknęły jednym głosem.

Dzieci: Obietnica od nas, nasza mała siostrzyczko. Obiecujemy maszerować. Nie będziemy się bać burz ani grzmotów. Granice nie staną przed nami. Jesteśmy żołnierzami Al-Aksy.