8 lutego 2020 r. imam Mundhir Abdallah, kopenhaski duchowny, który wcześniej został uznany za winnego mowy nienawiści i otrzymał karę sześciu miesięcy w zawieszeniu, po przetłumaczeniu przez MEMRI wygłoszonego przez niego kazania,[1] udzielił wywiadu Al-Waqiyah TV (Liban), która należy do Hizb ut-Tahrir, międzynarodowej organizacji pan-islamskiej..

Imam Abdallah wyjaśnił w wywiadzie, że żydowska społeczność i izraelska ambasada, o której mówił „twór Żydów”, złożyły skargę na niego na policję po tym, jak duńskie media „wypaczyły” przekład MEMRI jego kazania, które wygłosił  i w którym powiedział, że sprawiedliwie kierowany islamski kalifat powinien prowadzić prawdziwą wojnę, by wykorzenić Izrael i wyzwolić Palestynę.[2] Twierdząc, że MEMRI należy do państwa Izrael, mówił, że jego kazanie dotyczyło politycznej kwestii Palestyny, że nie było o Żydach i antysemityzmie, i że islam nie ma problemu z współistnieniem z nie-muzułmanami pod islamskimi rządami, ale że „propaganda” Żydów przekonała duńskie media, że wzywał do zabijania Żydów na całym świecie.  

Ponadto imam Abdallah powiedział, że jest pierwszą osobą, która była sądzona za naruszenie tego prawa, które, jak powiedział, przyjęto w 2016 r. i które, jak powiedział, uciska muzułmanów i kontroluje, co imamowie mówią w meczetach. Dodał, że wyrok na niego został jednogłośnie podtrzymany także po odwołaniu się. Dalej imam Abdallah powiedział, że zachodnie rządy i społeczeństwa wierzą, że islam stanowi zagrożenie dla ich rozpadających się i pustych społeczeństw, które są „podżerane przez indywidualizm i egoizm” i którego wartości moralne i duchowe są rozbite.

Dodał, że to jest powodem, dla którego zachodnia młodzież zwraca się ku homoseksualizmowi, samobójstwu i narkotykom, i porównał traktowanie muzułmanów przez duński rząd do traktowania Ujgurów przez chiński rząd.   Imam Abdallah mówił także o duńskiej cywilizacji jako „cywilizacji AIDS” Prezenter programu wspomniał, że australijski duchowny związany z Hizb ut-Tahrir, Ismail Al-Wahwah,[3] otrzymał zakaz wjazdu do Europy, ponieważ jego wypowiedzi były podobne do wypowiedzi imama Abdallaha.

Aby zobaczyć klip z imamem Mundhirem Abdallahem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Na podstawie propagandy Żydów… duńskie media powiedziały, że kazanie było wezwaniem do zabijania Żydów wszędzie”

Imam Mundhir Abdallah: To wszystko zaczęło się mniej więcej trzy lata temu, po kazaniu, jakie wygłosiłem.

[…]

[W tym kazaniu powiedziałem,] że rozwiązaniem dla [islamskiego] narodu jest powstanie, odzyskanie suwerenności, zebranie swoich sił i wyzwolenie swoich ziem przez prawdziwą wojnę, której dokonają muzułmańskie armie – armie sprawiedliwie kierowanego kalifatu – i że to wykorzeni okupację z ziemi Palestyny. W wyniku tego…

Jest żydowski ośrodek w Waszyngtonie. Nazywa się MEMRI, w skrócie. To jest medialny instytut, który należy do państwa Izrael. MEMRI przetłumaczył to kazanie na angielski i nadał na swoim kanale [sic].

To podchwyciły duńskie kanały i wypaczyły, co ja powiedziałem. W wyniku izraelska ambasada tutaj w Kopenhadze wkroczyła do akcji… Mówię o ambasadzie tworu, izraelskiego wroga… Razem z przedstawicielami żydowskiej społeczności złożyli skargę na policji. Wtedy rozpoczęła się ta sprawa.

Dziennikarz: Powiedziałeś, że twoje słowa zostały wypaczone. Wyjaśnij, proszę, co było wypaczone.

Imam Mundhir Abdallah: Temat kazania, od początku do końca, był polityczny. Omawiał polityczny problem – problem Palestyny. Przesłanką było, że Palestyna jest okupowaną ziemią islamską i że właściciele tej ziemi mają prawo walczyć o jej wyzwolenie.

[…]

W tym wypadku Żydzi są okupantami, ale sprawa nie jest o Żydach i antysemityzmie i nie jest to wezwanie do zabijania Żydów, gdziekolwiek się znajdują. Duńskie media powiedziały, że to kazanie… Oczywiście to było oparte o propagandę Żydów… Duńskie media powiedziały, że kazanie było wezwaniem do zabijania Żydów wszędzie na świecie, ponieważ są Żydami.

To twierdzenie jest fałszywe i jest sprzeczne z naszym rozumieniem islamu, orzeczeniami szariatu, politycznymi faktami i historycznymi faktami, które wyraźnie pokazują, że muzułmanie nie mają problemów z współistnieniem z nie-muzułmanami pod islamskimi rządami.

[…]

To nie jest prawny proces. To jest polityczny proces par excellence. Z jednej strony, to zostało zrobione w odpowiedzi na naciski żydowskiej społeczności i izraelskiej ambasady tutaj, a z drugiej strony, miało to pokryć…

Dziennikarz: Masz na myśli ”izraelskiej ambasady” w cudzysłowie… Masz na myśli ambasadę tworu syjonistycznego.

Imam Mundhir Abdallah: Tak, oczywiście. Ambasadę tworu Żydów. To był rezultat nacisku, jaki oni wywierali na duńskie władze i opinię publiczną, ale także z powodu zainteresowania duńskiego rządu, który chciał pokryć swoją politykę, które jest skrzywiona na korzyść tworu Żydów, który dokonuje masakr muzułmanów w dzień i w nocy.

„To prawo zostało uchwalone, żeby uciskać muzułmanów… Obecność islamu w takich pustych społeczeństwach, które przeżywają moralne i kulturowe bankructwo, stanowi zagrożenie dla ich społeczeństwa”  

Imam Mundhir Abdallah: „Sądzono mnie na podstawie nowego prawa, które zostało uchwalone w 2016 r. Weszło w życie na początku 2017 r. Jestem pierwszą osobą, którą sądzono na podstawie tego prawa.

[…]

To prawo zostało uchwalone, żeby uciskać muzułmanów i w celu kontrolowania, co imamowie i kaznodzieje mówią w meczetach.

[…]

Uznano mnie za winnego i dano wyrok sześciu miesięcy w zawieszeniu. Odwołałem się od tego wyroku i sąd apelacyjny zebrał się nieco ponad tydzień temu. Chociaż wszystkie dyskusje w sądzie apelacyjnym były na naszą korzyść – mówił adwokat, mówił świadek…

Był tam ekspert w sprawach świata islamskiego, którego wezwał oskarżyciel. Mimo wszystkiego, co zostało powiedziane na naszą korzyść, sześciu sędziów jednogłośnie zdecydowało o podtrzymaniu wyroku.

[…]

Te zachodnie rządy i wpływowi kapitaliści w tych krajach, którzy podejmują decyzje, mają problem z islamem i muzułmanami.

[…]

Oni wierzą, że islam stanowi zagrożenie dla ich rozpadających się społeczeństw. Z zewnątrz te społeczeństwa wydają się zjednoczone, ale ktokolwiek patrzy na nie od środka, rozumie, że te społeczeństwa rozpadły się i że są one zżerane przez indywidualizm i egoizm. To dlatego ich moralne, ludzkie i duchowe wartości są rozbite. Te społeczeństwa zostały porwane przez falę indywidualizmu i doświadczają pustki. Młodzież zwraca się ku homoseksualizmowi, samobójstwom i narkotykom.

Obecność islamu w takich pustych społeczeństwach, które przeżywają moralne i kulturowe bankructwo, stanowi zagrożenie dla ich społeczeństwa. To dlatego traktują islam z rodzajem histerii. To szczególnie dotyczy duńskiego rządu i reżimu.

MEMRI „stał się jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych ośrodków badawczych, które monitorują arabskie media”

Dziennikarz: Nasz producent wysłał mi informację o instytucie, który wspomniałeś. To jest syjonistyczny instytut, który podebrał twoje kazanie, przetłumaczył je i przedstawił mediom. Założył go generał Yigal Carmon dwadzieścia lat temu, w 1998 r.

Celem jest ujawnienie, co Arabowie oglądają, ich używanie antysemickiego języka i ich podżeganie do przemocy. [MEMRI ma także na celu] promowanie umiarkowanych głosów.

To stało się jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych ośrodków, jakie monitorują arabskie media. Ten Carmon, który służył jako doradca ds. kontrterroryzmu dla Icchaka Szamira i Icchaka Rabina, mówi, że jego instytut miał  50 zatrudnionych początkowo i że mają wolontariuszy. Obecnie jest 75 zatrudnionych, którzy pracują za wysokie płace.

Instytut ma oddziały w Jerozolimie, w Palestynie, w Tel Awiwie, w Londynie, w Rzymie, w Berlinie i w Tokio, a przez pewien czas nawet mieli oddział w Bagdadzie. Instytut ma arabskich, irańskich i palestyńskich pracowników. Jego budżet pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

[…]

Chciałbym wspomnieć, że [australijski uczony] Ismail Al-Wahwah, otrzymał zakaz wjazdu do Europy z powodu wypowiedzi, które chyba są podobne do twojej wypowiedzi, lub z powodu hadisu, jaki cytował, który mówi: „Będziecie walczyć z Żydami i zabijecie ich”. To jest dobrze znany hadis.

Muzułmańskie dzieci „dają duńskim rodzinom, żeby zostały wychowane w cywilizacji AIDS homoseksualizmu i niemoralności”

Imam Mundhir Abdallah: Muzułmanie także cierpią, bo ich dzieci są im odbierane. Duński rząd stosuje wrogą politykę, która nie różni się od polityki Chin wobec muzułmańskich Ujgurów. Duński rząd uchwalił politykę, że każda muzułmańska rodzina, która wychowuje swoje dzieci na ekstremizmie, powinna mieć dzieci im odebrane. „Ekstremizm” lub „ekstremistyczne wychowanie” to bardzo elastyczne określenia w tym wypadku i nie mają granic ani ograniczeń. Władze miejskie i pracownicy publiczni mają możliwość decydowania sami, czy coś podpada pod to prawo lub tę politykę i muzułmańscy chłopcy są zabierani z ich rodzin. To się zdarzyło. Są oddawani duńskim rodzinom, żeby ich wychowywały w cywilizacji AIDS, homoseksualizmie, narkotykach i niemoralności. To jest wojna przeciwko islamowi i pełnym sensie tego słowa.


[1] See MEMRI Special Dispatch No.7605 Copenhagen Imam Mundhir Abdallah, Indicted For Hate Speech: Only Solution For Palestine – Jihad, Islamic Caliphate, Israel’s Elimination – Which Means War In Jaffa, Haifa, Akko, August 2, 2018.

[2] See MEMRI TV Clip No. 6013 Copenhagen Friday Sermon: Imam Cites Antisemitic Hadith, Says: Soon Caliphate Will Uproot Colonialist, Crusader Jewish Entity, March 31, 2017; MEMRI TV Clip No. 6033 Copenhagen Imam Mundhir Abdallah: We Will Obliterate Israel; Terror Attacks in the West Carried Out by Troubled, Desperate Victims of Western Atrocities, May 16, 2017; MEMRI TV Clip No. 6689 Copenhagen Imam Mundhir Abdallah Calls for Jihad to Invade and Conquer Europe, Adds: Filth and Vileness of Jews Reflect Their Immutable Nature – Archival, July 23, 2017; MEMRI TV Clip No. 6695 Copenhagen Imam Mundhir Abdallah, Indicted for Hate Speech: The Only Solution for Palestine Is Jihad and the Establishment of an Islamic Caliphate, July 27, 2018; MRMRI TV Clip. No. 7407 Friday Sermon by Copenhagen Imam Mundhir Abdallah: Every Single Muslim Leader Has Been Serving American and „Crusader” Interests, June 22, 2019.

[3] See MEMRI Special Dispatch No. 7893 Imprisoned Hizb Ut-Tahrir Australia Leader Ismail Al-Wahwah, Whose Sermons And Statements MEMRI Has Translated Since 2012 And Which Have Been Provided To Authorities, Is Moved To Maximum Security Prison In Jordan; He Calls For Caliphate And For Waging Jihad Against The Jews Who Are 'The Most Evil Creatures Of Allah,’ And Says: 'Our True Conflict Is With Europe And The U.S. – They Are The Enemy’, February 15, 2019.