9 kwietnia 2020 r. Rudaw TV (Iracki Kurdystan) nadała reportaż, w którym dziennikarka prowadziła wywiady z kobietami ISIS w obozie uchodźców Al-Hol w Syrii. Jedna z kobiet, która była otoczona innymi kobietami i małymi chłopcami, powiedziała, że koronawirus nie zakaził ich, ponieważ poszczą, modlą się, są pobożne, boją się Allaha i dotrzymują islamu zgodnie z drogą wytyczoną przez Abu Bakr Al-Baghdadiego. Stanowczo stwierdziła, że koronawirus nie zaraża prawdziwych muzułmanów, że zaraża tylko niewiernych i ciemiężców i że każdy muzułmanin, który zmarł na koronawirusa, został zarażony, ponieważ nie był prawdziwym muzułmaninem.

Aby zobaczyć klip z kobietami ISIS w obozie uchodźców Al-Hol w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Koronawirus „nie zaraża muzułmanów”

Kobieta 1: Ta choroba nie zaraża nas, bo jesteśmy pobożne, pościmy i modlimy się. Boimy się Allaha. Idziemy za [prawdziwym] islamem drogą Abu Bakr Al-Baghdadiego.

Reporterka: Kogo więc zaraża ta choroba?

Kobieta 1: Zaraża niewiernych, ponieważ uciskają więźniów i braci. Zaraża ich. Rozumiesz, co mówię? Nie zaraża muzułmanów. Widziałaś jakiegoś muzułmanina umierającego od tej choroby? Wszyscy, którzy zmarli, byli niewiernymi.

Muzułmanie, którzy zmarli od choroby „byli ciemiężcami”

Reporterka: Ale wielu muzułmanów zmarło na tę chorobę…

Kobieta 1: Byli ciemiężcami. Nie mówię, że wszyscy muzułmanie są przyzwoitymi ludźmi.

Reporter: Na całym świecie, wszyscy umierają – muzułmanie, nie-muzułmanie…

Kobieta 1: Są ciemiężcy wśród muzułmanów.

Kobieta 2: To nie byli muzułmanie, Ta choroba nie zaraża muzułmanów, a tylko niewiernych. [Koronawirus] jest tylko jednym z żołnierzy zesłanych przez Allaha.