Poniżej podajemy fragmenty piątkowego kazania Hamasu, wygłoszonego przez szejka Ismaila Aala Radhwana w Gazie, które nadała Al-Aqsa TV 3 września 2010:

Żeby zobaczyć ten klip, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2631.htm .

Żeby zobaczyć Palestinian Media Studies Project, odwiedź http://www.memri.org/palestinianmediastudiesproject .

Ismail Aal Radhwan: Jesteśmy dzisiaj tutaj, żeby wyrazić uznanie mudżahedinom, którzy wstrząsnęli samymi filarami okupacji i wzięli odwet za zbrodnie okupanta na Zachodnim Brzegu – w Hebronie i w Ramallah. Istotnie, salutujemy i oddajemy honory tym skromnym rękom, które dowiodły wszystkim spiskowcom, jak również okupantom i ich pomocnikom, że są zdolne do odzyskania swojej żywotności. Tak, salutujemy mudżahedinom, którzy zabili syjonistów, którzy zabili osadników.

[…]

Droga uwolnienia Jerozolimy i Palestyny jest przez karabin, przez Dżihad i przez opór. Mówimy dzisiaj, że trzymamy się opcji Dżihadu i oporu, opcji, którą wyszydzają Abbas, Fayyad i spiskowcy. Droga, z której szydzą, jest drogą nakazaną przez Allaha: „Walka jest przeznaczona dla ciebie, chociaż jest ci nienawistna”.

[…]

Prorok Mahomet powiedział: “Będzie jedna hidżra za drugą, więc najlepsi na ziemi są ci, którzy trzymają się kraju hidżry Ibrahima. Tylko źli ludzie pozostaną w kraju”. Kim są ci źli ludzie? Ci, którzy negocjują, ci którzy spieszą do normalizacji [stosunków z Izraelem] i ci, którzy rezygnują [z praw Palestyńczyków]. „Nikt nie pozostanie, poza złymi, a kraj ich wypluje”. To właśnie dzieje się dzisiaj.

Kraj ich wypluje, duch Allaha ich pokala, a ogień piekielny ich zbierze razem z małpami i świniami – z Żydami, syjonistami, których Allah zamienił w małpy i świnie. Będą zebrani w ogniu piekielnym wraz z tymi, którzy byli wobec nich lojalni i ich popierali i którzy porzucili sprawę narodu islamskiego i Palestyny.

Prorok Mahomet zapytał: “Czy nie powiedziałem wam, kto stoi najwyżej w Dzień Sądu Ostatecznego?” Ludzie powiedzieli: „Powiedziałeś nam”. Prorok Mahomet powiedział: „Ten, który stoi najwyżej w Dzień Sądu Ostatecznego, to człowiek, który wyruszył z lejcami konia w dłoniach na rzecz Allaha. To jest mudżahedin, poszukiwacz męczeństwa, ten który prowadzi opór…” […]