W piątkowym, antysemickim kazaniu wygłoszonym 8 grudnia 2017 r. w meczecie w Raleigh w Karolinie Północnej, imam Abdullah Khadra podkreślił: „Al-Kuds [Jerozolima… Jaffa, Akko i Hajfa… pozostaną naszą ziemią i wrócą do nas wcześniej lub później”. Nawiązując do znanego hadisu, mówiącego, że w Dzień Sądu Ostatecznego muzułmanie zabiją Żydów, powiedział: „Prorok Mahomet dał nam dobrą wiadomość, że… będziemy walczyć z tymi Żydami aż kamienie i drzewa powiedzą: O muzułmaninie, tam jest Żyd za mną”. Dodał, że „ci okupanci, agresorzy i mordercy” wymyślili “jakieś legendy” o “Ścianie Buraka” i “uczynili ją własną ścianą” i “wypaczyli fakty”. Powiedział: „Niechaj Allah zniszczy każdego, kto chce zła dla islamu i dla muzułmanów”.

Urodzony w Syrii Khadra, któremu pozwolono na wjazd do USA na podstawie wizy o pracy religijnej, przybył do Raleigh w 2011 r.[1] i później złożył wniosek o azyl polityczny[2]. Jest kierownikiem programu edukacyjnego Cary Masjid’s IQRA Academy[3] i naucza w ośrodkach islamskich, a poprzednio także w Islamic Association of Raleigh[4]. Jest aktywnym kaznodzieją w kilku meczetach w okręgu Raleigh. Jego kanał YouTube, na którym zamieszcza wideo z jego wystąpieniami na tematy religijne, ma ponad 2 tysiące prenumeratorów[5]. Na swojej stronie Facebooka zamieszcza podobne wideo wraz z treściami pro palestyńskimi i, w grudniu 2017 r., życzeniami Bożonarodzeniowymi[6]. Pisano o nim w wiadomościach na początku 2017 r., kiedy jego czteroletnia córka nie dostała pozwolenia na ponowny wjazd do USA po wizycie w Libanie u krewnych w październiku 2016 r. z powodu problemów z wizą; wróciła do rodziny w lutym 2017 r.[7] W kwietniu 2017 r. w wywiadzie na temat amerykańskich nalotów na reżim Assada w Syrii, wyraził zadowolenie z tych nalotów i dodał, że bez usunięcia reżimu masakrowanie ludności będzie trwało i trzeba zrobić dużo więcej, by zatrzymać ten reżim[8].

Poniżej są wypowiedzi imama Khadry z kazania z 8 grudnia 2017 r. W wideo nie ma informacji, w którym meczecie zostało wygłoszone.

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej

„Al-Kuds [Jerozolima]… Jaffa, Akko i Hajfa… to jest nasza ziemia… i powróci do nas wcześniej lub później”

Abdullah Khadra: Nasz pierwszy kibla, drodzy bracia i siostry – nie jest nowiną, że jest pod okupacją od 1967 r. Nie jest nowina, że sąsiednie części Al-Kuds,  która jest Palestyną – Jaffa, Akko i Hajfa, te miasta mają teraz zmienione nazwy i ludność… Nigdy nie zapomnimy, że jest to ziemia muzułmańska.

[…]

Powinniśmy uczyć nasze dzieci, że to jest nasza ziemia i pozostanie nasza ziemią, i powróci do nas wcześniej lub później. Pytanie jednak brzmi: Czy będziecie wśród tych, którzy przyczynią się do odzyskania jej, czy nie?

„Będziemy walczyć z tymi Żydami aż kamienie i drzewa powiedzą: O muzułmaninie, za mną jest Żyd”  

Prorok Mahomet dał nam dobrą nowinę, że w Dzień Sądu Ostatecznego  będziemy walczyć z tymi Żydami aż kamienie i drzewa powiedzą: O muzułmaninie, za mną jest Żyd.

[…]

„Ci okupanci, agresorzy i mordercy nigdy nie mogą zabrać naszego świętego miasta”

Ci okupanci, agresorzy i mordercy nigdy nie mogą zabrać naszego świętego miasta – tylko jeśli jesteśmy martwi. Jeśli jesteś martwy, oni mogą ci zrobić, co mogą, ale jeśli jesteśmy naprawdę żywi – nie mogą. Niechaj Allah uczyni nas tymi, którzy są żywi, którzy są świadomi swoich świętych miejsc, którzy bronią swojej religii i którzy wszystkimi możliwymi środkami bronią swoich praw.

[…]

W tym miejscu, gdzie nasz Pan Jezus, prorok, w którego wszyscy wierzymy i kochamy – tam się urodził. Stamtąd, z tego miejsca, został uratowany przed Żydami, którzy próbowali go ukrzyżować.

[…]

” 'Ściana Buraka’… ci okupanci wymyślili jakieś legendy… uczynili ją własną ścianą” i „wypaczyli fakty”; „Niechaj Allah zniszczy każdego, kto chce zła dla islamu i dla muzułmanów”

Ściana, do której [prorok Mahomet] przywiązał swojego wielbłąda lub zwierzę, jest zarezerwowana przez muzułmanów. Jest nazwana “Ścianą wstąpienia do nieba” lub “Ścianą Buraka”. Nawet ta ściana – ci okupanci wymyślili jakieś legendy i uczynili ją własną ścianą, i wypaczyli fakty.

[…]

Niechaj Allah wyzwoli meczet Al-Aksa z rąk agresorów i okupantów. Niechaj Allah zniszczy każdego, kto chce zła dla islamu i dla muzułmanów.


[1] Wncn.com/2017/04/07/syrian-living-in-raleigh-pleased-with-uss-striking-at-assad-regime/ , April 7, 2017.

[2] Abcnews.go.com/International/year-syrian-girl-reunites-family-us-months/story?id=45734293, February 25, 2017; Wncn.com/2017/04/07/syrian-living-in-raleigh-pleased-with-uss-striking-at-assad-regime/ , April 7, 2017.

[3] Carymasjid.org/iqra-academy-at-cary-masjid/ Carymasjid.org/contact-us/.

[4] Raleighmasjid.org/files/General_Body_summary_04_2014_Draft.pdf.

[5] Youtube.com/user/Abdallhkhadra/videos, accessed January 4, 2018.

[6] Facebook.com/Abdullahkhadra1/, accessed January 4, 2018.

[7] Abcnews.go.com/International/year-syrian-girl-reunites-family-us-months/story?id=45734293, February 25, 2017.

[8] Wncn.com/2017/04/07/syrian-living-in-raleigh-pleased-with-uss-striking-at-assad-regime/ , April 7, 2017