Poniżej podajemy fragment piątkowego kazania wygłoszonego w Gazie, które nadała hamasowska Al-Aqsa TV 5 marca 2010 r. (Żeby zobaczyć ten odcinek, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/2410.htm ).

Następnie podajemy inne odcinki MEMRI TV z Al-Aqsa TV o przyszłym islamskim “podboju Rzymu” (żeby zobaczyć stronę MEMRI TV poświęconą Al-Aqsa TV, odwiedź http://www.memritv.org/content/en/tv_channel_indiv.htm?id=175 ).

Kazanie Hamasu w Gazie: Rzym zostanie podbity przez islam

Kaznodzieja: Proroctwo podboju Rzymu pozostaje ważne, z wolą Allaha. Tak jak 500 lat temu podbiliśmy Konstantynopol, tak i Rzym także zostanie podbity.

Nasze modły, nasze posty i datki, jakie dajemy, pójdą na marne, jeśli zwątpimy w Proroka Mahometa. Jak możemy podążać ścieżką słuszności, jeśli nie jesteśmy niezachwiani w wierze, że Rzym zostanie podbity, jak to obiecał Prorok Mahomet i oznajmił Allah?

Były minister jordański Ali Al-Faqir przysięga, że podbije Hiszpanię i Rzym, oznajmia: wkrótce przyjdzie koniec Ameryki i Unii Europejskiej – 2 maja 2008 r.

(Żeby zobaczyć ten odcinek, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/1761.htm )

Szejk Ali Al-Faqir: Musimy ogłosić, że Palestyna od rzeki [Jordan] do Morza [Śródziemnego] jest krajem islamskim i że Hiszpania – Andaluzja – jest także krajem islamskim. Islamskie kraje, które okupuje wróg, raz jeszcze staną się islamskie. Co więcej, sięgniemy poza te kraje, które kiedyś zostały stracone. Oznajmiamy, że podbijemy Rzym, jak kiedyś podbity został Konstantynopol, i jak raz jeszcze zostanie podbity.

Dziennikarz: Z wolą Allaha.

Szejk Ali Al-Faqir: Będziemy rządzić światem, jak zostało powiedziane przez Proroka Mahometa.

[…]

Staniemy przed frontem walki, który jest szerszy i silniejszy. Jego początki są w Palestynie, w Iraku, w Afganistanie i w Czeczenii. Co zostało rozpoczęte, zostanie zakończone. Nie zatrzyma się.

[…]

Syjonistyczny twór osiągnął dopełnienie i zaczyna chylić się ku upadkowi, aż zaniknie i nastanie jego kres. Podobnie Ameryka okupowała, grzmiała i pieniła się z wściekłości i oznajmiała, jak faraon, „Jestem waszym najwyższym Bogiem”, ale nadejdzie jej kres i oni zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że ich koniec jest bliski. Zaczęliśmy czytać w amerykańskich i europejskich gazetach, że „nasza chwała zachodzi i nic nie możemy na to poradzić”. Dziś rano w Al-Dżazira TV widziałem amerykańskich naukowców i teoretyków strategii, którzy powiedzieli, że wkrótce nadejdzie kres Ameryki. Powiedzieli to wcześniej o ZSRR i istotnie, nadszedł jego kres, i wszyscy mówimy teraz, że nadejdzie kres Ameryki i UE, i zwycięży narastająca siła islamu.

Członek parlamentu Hamasu i duchowny Yunis Al-Astal w piątkowym kazaniu: Podbijemy Rzym – a stamtąd będziemy podbijać obie Ameryki i Europę Wschodnią – 11 kwietnia 2008 r.


(Żeby zobaczyć ten odcinek, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/1739.htm )

Yunis Al-Astal: Allah wybrał was dla Siebie i Swojej religii, więc będziecie służyć mu jak silnik ciągnący ten naród do etapu sukcesu, bezpieczeństwa i konsolidacji władzy, a także do podboju poprzez daava i podboju militarnego stolic całego świata. Bardzo niedługo, z wolą Allaha, Rzym zostanie zdobyty, tak jak był zdobyty Konstantynopol i jak prorokował nasz Prorok Mahomet. Dzisiaj Rzym jest stolicą katolików lub stolicą Krzyżowców, która zadeklarowała swoją wrogość wobec islamu i umieściła braci małp i świń w Palestynie, żeby nie dopuścić do odrodzenia islamu – ta ich stolica będzie wysuniętą pozycją do islamskiego podboju, który rozprzestrzeni się na całą Europę, a potem zwróci do obu Ameryk i także do Europy Wschodniej.

Wierzę, że nasze dzieci lub nasze wnuki odziedziczą nasz dżihad i nasze poświęcenia, i z wolą Allaha, dowódcy tego podboju przyjdą spośród nich. Dzisiaj wpajamy w ich dusze te dobre wieści i poprzez meczety i księgi Koranu, i historie o naszych Prorokach, jego towarzyszach i wielkich przywódcach, przygotowujemy ich do misji zbawienia ludzkości z ognia piekielnego, na którego krawędzi stoją.