Rok 2013 oznacza 15. rocznicę założenia MEMRI. Polegamy wyłącznie na szczodrości naszych darczyńców, by kontynuować nasze codzienne działanie i rozszerzać badania. W tym ważnym czasie pracujemy okrągłą dobę monitorując, tłumacząc i analizując oryginalny materiał źródłowy z Bliskiego Wschodu, Afganistanu, Pakistanu i Iranu, żeby „zamknąć przepaść językową”, jaka istnieje między tymi regionami a Zachodem. Personel MEMRI na świecie tłumaczy z setek arabskich, farsi, dari hindu, urdu/pasztu i tureckich gazet, magazynów, programów telewizyjnych i stron internetowych. Produkowanie i dystrybucja naszych badań oraz utrzymywanie naszych licznych stron internetowych jest jednak kosztownym przedsięwzięciem.

MEMRI ma bezpośredni wpływ na Bliski Wschód i poza nim. Na przykład, ogłoszenie 3 stycznia 2013 r. przez MEMRI antysemickich wypowiedzi prezydenta Egiptu Muhammada Mursiego z 2010 r., w których nazwał on Żydów „potomkami małp i świń” i odrzucił możliwość pokoju z nimi, uzyskało nagłośnienie na całym świecie, włącznie z pierwszą stroną „New York Times” i innymi wiodącymi mediami w USA i na świecie. Te antysemickie wypowiedzi wywołały potępienie i żądanie ich odwołania ze strony wysokich funkcjonariuszy państwowych w USA, Kanadzie, Niemczech i gdzie indziej.

DLACZEGO NALEŻY POPIERAĆ MEMRI

Teraz jest pora popierać MEMRI – kiedy trwa kryzys w Syrii i USA rozważają opcję interwencji; kiedy protesty i aresztowania znowu szaleją w Egipcie; kiedy zbliżają się wybory prezydenckie w Iranie; i kiedy wojska USA przygotowują się do wycofania z Afganistanu. Wydarzenia następują szybko po sobie i sytuacja zmienia się raptownie na Bliskim Wschodzie, w Iranie i w Azji Południowej – czyniąc badania MEMRI bardziej istotnymi i niezbędnymi niż kiedykolwiek.

Wiesz już, że Twoje szczodre poparcie MEMRI umożliwia nam pomaganie rządowi i armii USA w codziennej walce z terroryzmem – włącznie z monitorowaniem terrorystów, wspieraniem reformatorów i dokumentowaniem antysemickiej nienawiści i innych form bigoterii w mediach tego regionu. Z naszej pracy korzystają nasi żołnierze za granicą i politycy w kraju – a jest ona bardzo istotna z powodu braku tłumaczy kwalifikowanych do pracy dla rządu i armii USA. I jako czytelnik MEMRI wiesz także o naszych nieustannych wysiłkach monitorowania coraz większej liczby źródeł medialnych w coraz większej liczbie krajów, badania coraz większej liczby tematów i tłumaczenia na dodatkowe języki.

Przez ostatni rok MEMRI kontynuował ogłaszanie olbrzymiej ilości badań, tłumaczeń i analiz. Do naszych witryn internetowych dodaliśmy tysiące nowych pozycji. Klipy MEMRI TV obejrzano ponad 10 milionów razy w memritv.org i YouTube, i witaliśmy miliony widzów na naszych innych witrynach. Niedawno wypuściliśmy nowy MEMRI app do smartfonów, tabletów i innych urządzeń. MEMRI posługuje się najnowocześniejszą technologią, by ułatwić dostęp do naszych badań.

Właśnie teraz potrzebujemy pomocy bardziej niż kiedykolwiek, żeby spełnić nasze tegoroczne zobowiązania budżetowe. Twój ponowiony dar ma dla MEMRI znaczenie krytyczne. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy dar dla MEMRI w przeszłości i obecnie musimy spytać, czy istnieje możliwość ponowienia go lub może wręcz powiększenia. Ponieważ MEMRI jest organizacją 501c(3) Twój dar będzie można odciągnąć od podatku.

Projekty, które potrzebują finansowania

 • MEMRI TV Project – MEMRI TV monitoruje i tłumaczy niemal 100 arabskich i irańskich kanałów telewizyjnych. Projekt ten jest głównym źródłem dla badaczy rządowych, uniwersyteckich, prawniczych oraz mediów, dostarczając im znacznie głębszego zrozumienia złożonej sytuacji niż mogą zdobyć z innych źródeł.
 • The Tom Lantos Archives on Anti-Semitism and Holocaust Denial – Skupia się na ciągłych i powszechnych przejawach antysemityzmu i negacji Holocaustu w całym świecie arabskim i muzułmańskim. Co roku Archiwum organizuje imprezę na Capitol Hill w związku z publikacją dorocznego raportu tej działalności w regionie. Sekretarz Stanu Hillary Clinton i Spiker Izby John Boehner Powiedzieli o Archiwum:
 • South Asia Studies Project – Wojska USA walczą i strategiczne interesy USA stoją przed nieustannym wyzwaniem ze strony terrorystów i wydarzeń politycznych.
 • Iran Studies Project – Skupia się na trwającym rozwoju nuklearnego i rakietowego potencjału Iranu. W miarę wzrostu potencjału Iranu wzrasta potrzeba tego projektu.
 • The Global Struggle Against Al-Qaeda – Walka trwa, szczególnie w świetle ataku na konsulat USA w Benghazi.
 • The Civil War in Syria Ta wojna, która trwa już trzeci rok, dotyczy wszystkich aspektów badań MEMRI.
 • The Reform Project Śledzi walkę o władzę między reformatorami a rozmaitymi innymi interesami w całym regionie, włącznie z powstaniami “Wiosny Arabskiej” i w szczególności Syrią.
 • Palestinian Media Studies Project – Skupia się na rozwoju krajowej sceny palestyńskiej oraz stosunkach między Autonomią Palestyńską a Izraelem.

Twoje poparcie dla MEMRI pozwala nam na bezpośrednią, codzienną pomoc następującym grupom:

 • Siły zbrojne USA – Armia, Marynarka, Piechota morska i Siły Powietrzne.
 • Kongres USA: MEMRI przekazuje informacje obu stronom politycznym w Kongresie. Obejmuje to personel Większości i Mniejszości z rozlicznych, wpływowych komisji, w tym Komisję Służb Zbrojnych, Bezpieczeństwa Krajowego i Spraw Rządowych, Wywiadu i Stosunków Zagranicznych w Senacie i Służbach Zbrojnych oraz komisje Bezpieczeństwa Krajowego, Spraw Zagranicznych i Wywiadu w Izbie Reprezentantów.
 • Agencje federalne, takie jak DOD; DHS; FBI; Department Stanu; DOJ; TSA; i inni.
 • Władze stanowe i lokalne we wszystkich 50 stanach w sprawach związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym i terroryzmem.
 • Uniwersytety i uczelnie – ponad 500 instytucji nauczania wyższego na całym świecie.
 • Wiodące media, zarówno drukowane, jak telewizja, w tym Wall Street Journal, Washington Post, New York Times, NBC, ABC, CBS, FOX, CNN i inne – wszystkie codziennie proszą o badania MEMRI.

OFIARUJ DATEK ONLINE
Prosimy o rozważenie darowizny online, ponieważ obniża to nasze koszty administracyjne. Można także wysłać czek do MEMRI na adres P.O. Box 27837; Washington, D.C. 20038-7837.

Z poważaniem,

Yigal Carmon
Prezydent

Steven Stalinsky
Dyrektor wykonawczy