W ostatnich miesiącach Państwo Islamskie (ISIS) dokonywało publicznej egzekucji mężczyzn skazanych za homoseksualizm w Iraku i Syrii, włącznie z paleniem ich żywcem i kamienowaniem. Najczęstszą jednak metodą egzekucji było zrzucanie ich z wysokich budynków; jeśli przeżyli, zazwyczaj zostawali zastrzeleni albo ukamienowani, czasami przez tłum widzów. Ta kara dla homoseksualistów została opisana ze szczegółami i wychwalana w najnowszym numerze (opublikowanym w lutym 2015 r.) angielskojęzycznego magazynu ISIS „Dabiq” w artykule zatytułowanym „Ukrócenie zboczenia seksualnego”.

Według większości interpretacji prawa szariatu, homoseksualizm istotnie jest karany śmiercią; zostało to wyraźnie powiedziane przez dobrze znane i wpływowe autorytety muzułmanów sunnickich, szejków, profesorów i przywódców Bractwa Muzułmańskiego. Wśród nich są: wiodący autorytet sunnicki i przewodniczący Międzynarodowego Związku Uczonych Muzułmańskich szejk Jousuf Al-Karadhawi; niezmiernie wpływowy kuwejcki kaznodzieja islamski i przywódca Bractwa Muzułmańskiego Tareq Al-Suweidan; duchowny saudyjski i profesor Uniwersytetu Islamskiego Abd Al-Qader Sziba Al-Hamad; i wielu innych. Takie kary oparte są także na biblijnej opowieści o Locie, którą często cytują zarówno szejkowie głównego nurtu, jak ISIS, żeby uzasadnić zabijanie homoseksualistów. Te wypowiedzi i nauczanie znajduje się w programach szkół muzułmańskich, w telewizji głównego nurtu i w kazaniach w meczetach w całym świecie arabskim i muzułmańskim, i często powtarzane są przez autorytety muzułmańskie na Zachodzie. To samo wyrażali także przywódcy dżihadystów, włącznie z przywódcą Al-Kaidy, Aymanem Al-Zawahirim, który, jak informowano, brał bezpośredni udział w osądzeniu i śmierci młodego człowieka, oskarżonego o homoseksualizm w latach 1990. Niedawne przykłady egzekucji homoseksualistów przez Al-Kaidę i ISIS przy użyciu tych metod – ukamienowania, zrzucenia z wysokiego budynku i zastrzelenia – są udokumentowane w tym raporcie; należy także zauważyć, że ISIS nadal używa amerykańskich mediów społecznościowych, a szczególnie Twittera, do rozprzestrzeniania do swoich zwolenników on Line zdjęć z egzekucji homoseksualistów.

Jak dotąd było bardzo niewiele dyskusji w mediach arabskich o tych egzekucjach i nie było żadnego znaczącego arabskiego lub muzułmańskiego przywódcy religijnego lub politycznego, który by je potępił.


[Wiodący szejkowie wyjaśniają, jak i kiedy wykonywać kary szariatu dla homoseksualistów; ISIS wykonuje je.

Niektórzy mówią, że powinniśmy zrzucać ich z wysokich miejsc.

Powiedzieli, że powinien zostać ukamienowany.

i staczajcie ich ze [zbocza] góry, aż będą zabici.

To dlatego, bracia, homoseksualizm jest obłożony karą śmierci.]


Muzułmanie na Zachodzie: Karą za homoseksualizm jest śmierć

Norweski przywódca islamski Fahed Qureshi: Wszyscy muzułmanie wierzą w karę śmierci dla homoseksualistów

W przemówieniu z 19 maja 2013 r. w Norwegii Fahad Qureshi, założyciel Norweskiej Organizacji Sieci Islamu, która ma oddziały w Oslo i w czterech innych miastach, oświadczył, że nie tylko radykalni islamiści popierają karę śmierci dla homoseksualistów, ale że jest to powszechne przekonanie także zwykłych muzułmanów.

Qureshi zapytał przepełnionej sali: „Jak wielu z was zgadza się, że kary przepisane w Koranie i Sunnie – czy jest to śmierć… cokolwiek to jest… Jeśli to jest od Allaha i Jego Posłańca, to jest to najlepsza kara możliwa dla ludzkości i powinna być stosowana na całym świecie. Kto zgadza się z tym?” Większość ludzi na sali podniosła ręce.
Obejrzyj ten klip MEMRI TV tutaj.

Profesor z Vanderbilt University oraz kapłan muzułmański Awadh Binhazim: Karą za homoseksualizm jest śmierćW lutym 2010 r. wybuchła kontrowersja wokół wypowiedzi dra Awadha Binhazima, który był wówczas adiunktem na wydziale patologii oraz kapłanem muzułmańskim w Vanderbilt University [1]. Zapytany podczas sesji pytań i odpowiedzi ze studentami o to, czy akceptuje nauczanie islamskie, że karą za homoseksualizm jest śmierć, Binhazim niechętnie przyznał: „Jako muzułmanin nie mam wyboru akceptowania lub odrzucania nauczania. Idę za tym, czego naucza islam”. Zapytany wprost przez studenta, czy według prawa islamskiego karą za homoseksualizm jest śmierć, odpowiedział „Tak” [2].

Obejrzyj ten klip tutaj .

Wiodący uczeni islamscy wyjaśniają prawo islamskie dotyczące egzekucji homoseksualistów przez kamienowanie, palenie, rozstrzelanie, zrzucanie z wysokich budynków

Duchowny saudyjski Abd Al-Qader Sziba Al-Hamad cytuje wersety koraniczne i towarzyszy Proroka Mahometa i stwierdza: homoseksualiści powinni być chłostani, kamienowani, mieć obcięte głowy lub zrzuceni z góryDuchowny saudyjski Abd Al-Qader Sziba Al-Hamad, profesor na Uniwersytecie Islamskim w Arabii Saudyjskiej, wystąpił w telewizji saudyjskiej, wyjaśniając szczegółowo, czego uczy Koran o prawie islamskim i homoseksualizmie i omawiał, jak należy wykonywać egzekucję homoseksualistów. W programie nadanym 27 stycznia 2005 r. powiedział: „[Homoseksualizm] jest wielkim zepsuciem. Wielkim zepsuciem. Nasz Pan nie był zadowolony – kiedy torturował plemię Lota – tylko zabiciem lub spaleniem ich. Ponieważ to, co robią, jest przeciwne naturze ludzkiej, [Koran mówi]: ‘I wywróciliśmy miasto od dołu do góry, i spuściliśmy na nich deszcz kamieni z palonej gliny’.

Dlatego prawoznawcy wśród towarzyszy Proroka nie zgadzali się co do tego, co powinno być zrobione każdemu, kto popełnia sodomię. Niektóre hadisy w Bulough Al-Maram i innych miejscach mówią…: 'Każdy złapany na popełnianiu sodomii – zabij obu sodomitów’. Jednak, kiedy towarzysze Proroka otrzymali informację, że ktoś w Wielkiej Syrii popełnił to ohydne przestępstwo, nie zgadzali się co do tego, co zrobić. Nie potrafili nawet wyobrazić sobie, że ktoś spośród nich mógł popełnić taki czyn – jeden z pierwszych wiernych.


Kiedy przyszło słowo z Syrii, towarzysze Proroka zebrali się i zastanawiali, co zrobić. Jedna grupa powiedziała, że muszą być ukarani zgodnie z karą za cudzołóstwo: ta, która była dziewicą, zostaje wychłostana, a nie-dziewica zostaje ukamienowana. Druga grupa mówi, nie. Zróbmy im… Obetnijmy im głowy mieczami – zarówno jego kark, jak jej… Kark mężczyzny… Chciałem powiedzieć, karki obu mężczyzn są przecięte mieczem. Potem umieszcza się ich w trumnie, a trumnę pali. Ich trumny zostają spalone po tym, jak zostali zabici. Trzecia grupa powiedziała: ani w ten sposób, ani w tamten. Wejdźmy na szczyt najwyższej góry i spuśćmy ich po zboczu aż będą zabici, tak samo, jak kiedy Allah wywrócił [Sodomę i Gomorę] dołem do góry”.


Obejrzyj ten klip w MEMRI TV tutaj .

Przewodniczący Międzynarodowego Związku Uczonych Muzułmańskich i wiodący autorytet sunnicki, szejk Al-Karadhawi: Homoseksualiści powinni być karani jak cudzołożnicy


Wiodący autorytet sunnicki, szejk Jousuf Al-Karadhawi przewodniczy Międzynarodowemu Związkowi Uczonych Muzułmańskich (IUMS), który założył w 2004 r. w Dublinie w Irlandii [3]. Członkowie IUMS spotykają się z politykami i wysokimi urzędnikami USA [4]. Magazyn „Foreign Policy” nazwał Al-Karadhawiego “najbardziej wpływową postacią wśród sunnickich wyznawców islamu” [5].

5 czerwca 2006 r., Al-Karadhawi, który jest silnie związany z Bractwem Muzułmańskim [6], wyjaśnił w swoim stałym programie w katarskiej telewizji Al-Dżazira, jak karze się homoseksualistę lub lesbijkę: „Taka sama kara jak dla każdego zboczonego seksualnie – taka sama jak dla cudzołożnicy… [Różne] szkoły myśli mają odmienne zdanie o karze. Niektórzy mówią, że powinni być karani jak cudzołożnicy, a następnie rozróżniamy między żonatymi i nieżonatymi mężczyznami i między zamężnymi i niezamężnymi kobietami. Niektórzy mówią, że obaj powinni być ukarani w ten sam sposób. Niektórzy mówią, że powinniśmy zrzucić ich z wysokiego miejsca, jak Bóg zrobił z ludźmi z Sodomy. Niektórzy mówią, że powinniśmy ich spalić i tak dalej. Nie ma zgody… Ważną rzeczą jest traktowanie tego czynu jako przestępstwa”.

Obejrzyj ten klip w MEMRI TV tutaj .

Niezmiernie popularny, wykształcony w USA kuwejcki kaznodzieja telewizyjny i przywódca Bractwa Muzułmańskiego Tareq Al-Suwaidan: Homoseksualiści powinni być ukamienowani albo strąceni z góryTareq Al-Suwaidan, popularny islamski kaznodzieja telewizyjny i mówca motywacyjny, był poprzednio dyrektorem generalnym Al-Resala TV, islamskiego kanału telewizyjnego nadawanego z Kuwejtu, którego właścicielem jest książę saudyjski Alwaleed Bin Talal. Książę wyrzucił go z tego stanowiska w sierpniu 2013 r., kiedy Al-Suwaidan oznajmił, że jest przywódcą Bractwa Muzułmańskiego [7]. Według magazynu “Forbes” (wydanie arabskie: “Forbes Arabia”), Al-Suwaidan liczy się jako drugi pod względem rocznego dochodu netto wśród islamskich mówców motywacyjnych w świecie muzułmańskim i ma, w chwili pisania niniejszego, 4,16 milionów obserwatorów na Twitterze [8].

22 kwietnia 2005 r., Al-Suwaidan mówił w telewizji katarskiej o prawie islamskim i o tym, jak karać homoseksualistów: „Każdy, kto popełnia sodomię, zabij ich obu. Duchowni zdecydowali, jak powinien być zabijany homoseksualista. Powiedzieli, że powinien zostać ukamienowany. Niektórzy duchowni powiedzieli, że powinien zostać strącony z góry… Rządy i kraje muszą ściśle egzekwować prawo przeciwko każdemu, kto popełni takie obrzydlistwo… to może spowodować zboczenie społeczeństwa jako całości…” [9]

Obejrzyj ten klip w MEMRI TV tutaj .

Syryjski uczony Muhammad Rateb Al-Nabulsi w telewizji Hamasu Al-Aqsa TV: Homoseksualność pociąga za sobą karę śmierci


28 kwietnia 2011 r. uczony syryjski Muhammad Rateb Al-Nabulsi opowiadał się w telewizji Hamasu Al-Aqsa TV za karą śmierci dla homoseksualistów i mówił: „Homoseksualizm dotyczy brudnego miejsca i nie prowadzi do potomstwa. Homoseksualizm prowadzi do zniszczenia homoseksualisty. To dlatego, bracia, karą za homoseksualizm jest śmierć. Jest tysiące koncepcji na całym świecie, według których homoseksualista jest normalną osobą z genami homoseksualisty”.

Obejrzyj ten klip w MEMRI TV tutaj .

Kuwejcki islamista Saad Al-Inzi: Homoseksualiści powinni być torturowani na placach publicznych; Śmierć jest dla nich za dobra10 grudnia 2007 r. kuwejcki islamista Saad Al-Inzi powiedział w kuwejckiej Al-Rai TV, która przedstawia się jako zorientowany na rodzinę kanał telewizyjny: “Kiedy osoba popełnia ohydny czyn, taki jak na przykład homoseksualizm lub lesbijskość w wypadku kobiet – stanowi to ‘szerzenie zepsucia na ziemi’ i powinno być karane śmiercią”.

Zapytany, co jeszcze powinno być zrobione homoseksualistom poza egzekucją lub dożywociem, Al-Inzi odpowiedział: „Według prawa islamskiego homoseksualista powinien być zrzucony z wysokiego budynku… Uczciwie mówiąc, śmierć jest dla nich za dobra. Powinni być zgromadzeni na miejscu publicznym, żeby ich wychłostać i torturować, aby prawda o tych ludziach była jasna i żeby służyli oni jako lekcja dla innych, ponieważ są epidemią dręczącą społeczeństwo”.

Obejrzyj ten klip w MEMRI TV tutaj .

ISIS zabija homoseksualistów w Syrii i Iraku w latach 2014-2015

Tło

15 grudnia 2014 r. dokument podający szczegóły kodeksu karnego Państwa Islamskiego został zamieszczony na forum Dżihadystyczna Platforma Medialna. Dokument zatytułowany „Wyjaśnienia [dotyczące] Hudud [kary koraniczne]” zawierał listę przestępstw i odpowiadające im kary według prawa szariatu i ISIS zatwierdził swoje zobowiązanie do bacznego ich egzekwowania. Kara za cudzołóstwo została ustalona na ukamienowanie, jeśli cudzołóżca pozostawał w związku małżeńskim i 100 batów oraz wygnanie, jeśli on lub ona byli stanu wolnego; karą za sodomię (homoseksualizm) jest śmierć dla obu partnerów [10].


Angielskojęzyczny magazyn ISIS “Dabiq” potępia homoseksualizm, zawiera zdjęcia egzekucji homoseksualisty w prowincji Al-Rakka w Syrii

W artykule w lutowym numerze z 2015 r. angielskojęzycznego magazynu ISIS “Dabiq” wyrażono pogląd, że “zboczeńcy seksualni”, włącznie z homoseksualistami, powinni doznać “plagi i choroby”. Napisano: „Posłaniec Allaha… powiedział: ‘Nigdy perwersja seksualna nie stanie się rozprzestrzeniona wśród ludzi do punktu, w którym jest praktykowana otwarcie, poza [sytuacją], kiedy spadnie na nich plaga i choroba, która nigdy nie dotknęła ich przodków, którzy byli przed nimi’”.


Artykuł krytykował Zachód za “używanie parlamentów opartych na shirk do zalegalizowania małżeństw sodomitów” oraz papieża za odmowę sądzenia homoseksualistów. Opisał homoseksualizm jako “brud” i jako “obrazę fitrah (naturalnej skłonności ludzkiej)”. Nawiązując do niedawnej egzekucji homoseksualisty w prowincji Al-Rakka w Syrii przez zrzucenie go z dachu i zamieszczając zdjęcia, napisano, że ta praktyka jest zgodna z “tradycją szlachetnego towarzysza Abu Bakra as-Siddika… z tymi, którzy popełnili ten brudny czyn” [11]. (Pełen artykuł znajduje się w Aneksie).Niniwa, Irak, 10 marca 2015 r.: Państwo Islamskie (ISIS) obcina głowy dwóm homoseksualistom s

10 marca 2015 r. Państwo Islamskie (ISIS) opublikowało zestaw zdjęć pokazujących przypadki egzekwowania kary koranicznej (hudud) w Niniwie w Iraku. Zdjęcia pokazują obcięcie głów trzem mężczyznom, z których dwaj zostali skazani za homoseksualizm; trzeci mężczyzna został skazany za bluźnierstwo.

Wyrok na homoseksualistów, którego zdjęcie jest zamieszczone, notuje najpierw cel egzekwowania hudud, a potem cytuje hadis odnoszący się do przepisanej kary dla homoseksualistów: „Każdego, kogo znajdziesz, dokonującego czynu Lota, zabij robiącego to i tego, komu to jest robione”. Następnie informuje, ze egzekucji na tych mężczyznach dokonano jako nauczki dla innych [12].
Al-Rakka, Syria, 3 marca 2015 r.: ISIS wykonuje egzekucję homoseksualisty przez zrzucenie go z dachu

3 marca 2015 r. w prowincji Al-Rakka Państwa Islamskiego (ISIS) opublikowano zdjęcia z egzekucji mężczyzny skazanego za homoseksualizm na zachodzie tej prowincji. Widać mężczyznę z zawiązanymi oczyma na skraju dachu wysokiego budynku wraz z kilkoma zamaskowanymi ludźmi ISIS. Jeden z nich trzyma kamerę, żeby udokumentować czyn. Inne zdjęcia pokazują duży tłum obserwujący egzekucję, włącznie z dziećmi, a także pokazują mężczyzn kamienujących skazańca, po jego upadku na ziemię [13].


Al-Rakka, Syria, 27 lutego 2015 r.: Egzekucja homoseksualisty przez ISIS przez zrzucenie go z dachu

27 lutego 2015 r. w prowincji Al-Rakka Państwa Islamskiego (ISIS) opublikowano zdjęcia mężczyzny skazanego za homoseksualizm ze związanymi rękoma i nogami, zrzucanego z dachu wysokiego budynku. Duża liczba mężczyzn zebranych do oglądania egzekucji ukamienowała mężczyznę po jego upadku na ziemię [14].

Prowincja Aleppo, Syria, 10 lutego 2015 r.: ISIS kamienuje homoseksualistę

10 lutego 2015 r., w prowincji Aleppo Państwa Islamskiego (ISIS) opublikowano zdjęcia pokazujące kamienowanie mężczyzny skazanego za homoseksualizm w mieście Manbidż w na północny wschód od Aleppo. Zdjęcia nie pokazują skazanego mężczyzny ani samego kamienowania, a tylko zgromadzenie mężczyzn w nieokreślonym miejscu. Widać również pojazd policji religijnej ISIS. Dziesiątki widzów, włącznie z dziećmi, stoją na pobliskim wzgórzu, czekając na egzekucję. Kamienuje ponad dziesięciu zamaskowanych ludzi ISIS; obok nich leży sterta kamieni [15].Prowincja Al-Rakka, Syria, 31 stycznia 2015 r.: Homoseksualista, który przeżył zrzucenie go z wysokiego budynku przez ISIS, ukamienowany przez tłum

31 stycznia 2015 r. ISIS w prowincji Al-Rakka opublikowało zdjęcia mężczyzny skazanego za homoseksualizm i zrzuconego z wysokiego budynku, jak również z jego ukamienowania przez tłum po upadku na ziemię [16].


Prowincja Niniwa, Irak, 15 stycznia 2015 r.: ISIS dokonuje egzekucji dwóch mężczyzn przez zrzucenie ich z dachu

15 stycznia 2015 r., ISIS opublikowało serię fotografii pokazujących egzekwowanie Hudud (kary koranicznej) w prowincji Niniwa w Iraku, włącznie z egzekucją dwóch mężczyzn skazanych za homoseksualizm przez zrzucenie ich z dachu wysokiego budynku dwoma [17]


Prowincja Al-Furat, Syria/Irak, 10 grudnia 2014: ISIS zrzuca homoseksualistę z dachu

10 grudnia 2014 r. w prowincji Al-Furat Państwa Islamskiego (ISIS) (obejmującej części wschodniej Syrii i zachodniego Iraku) oznajmiono o wykonaniu egzekucji mężczyzny skazanego za homoseksualizm. Oznajmienie brzmi: „Za przykładem muzułmańskiego Kalifa Abu Bakra Al-Siddika (rządził 632-634), sąd islamski w prowincji Al-Furat skazał mężczyznę, który wykonywał czyn Lota [tj. czyn homoseksualny] na zrzucenie z najwyższego miejsca w mieście, a następnie na ukamienowanie na śmierć. Rozkaz Allaha [obowiązuje] zarówno w przeszłości, jak w przyszłości” [18].
Aleppo, Syria, 8 stycznia 2015 r.: Homoseksualista zrzucony z dachu szpitala, zastrzelony

8 stycznia 2015 r. poinformowano, że sąd szariatu w Aleppo nakazał zrzucenie młodego homoseksualisty z dachu szpitala Al-Bajan w Aleppo; przeżył on upadek i został następnie zastrzelony [19].

Deir Ezzor, Syria, 24 listopada 2014 r.: ISIS kamienuje dwóch mężczyzn, o których twierdzi, że byli homoseksualistami

24 listopada 2014 r. w Deir Ezzor w Syrii członkowie ISIS ukamienowali dwóch mężczyzn, o których twierdzili, że byli homoseksualistami. Jeden, 20-letni, został ukamienowany w Al-Majadeen, Deir Ezzor; przy egzekucji obecne były tłumy cywilów, włącznie z dziećmi [20]. Drugi, 18-letni, został także ukamienowany w Deir Al-Zor [21]. Działacze z mediów społecznościowych twierdzili, że zabici byli przeciwnikami ISIS i że grupa użyła tego oskarżenia jako pretekstu, by ich zabić [22]. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka stwierdza, ze listopadowe ukamienowanie było pierwszą publiczną egzekucją homoseksualistów przez ISIS [23].

Wideo rekrutacyjne ISIS: Homoseksualiści są “najgorszymi ze wszystkich stworzeń”

16 września 2014 r. doniesiono, że wideo rekrutacyjne ISIS zamieszczone on line pod koniec marca przedstawiało zamaskowanego wojownika, który porównywał homoseksualistów do pedofilów i dilerów narkotyków, nazywając ich “najgorszymi ze wszystkich stworzeń” i ostrzegając, że są niebezpieczeństwem dla publiczności [24].

Oświadczenia Al-Kaidy o egzekucjach homoseksualistów; wykonywaniu egzekucji

Amerykańsko-jemeński duchowny AQAP, Anwar Al-Awlaki, potepia homoseksualizm


W przemówieniu na wideo zatytułowanym “Informacja dla członków mediów”, opublikowanym 14 lutego 2011 r. jemeńsko-amerykański duchowny AQAP Anwar Al-Awlaki potępił prawo USA pozwalające homoseksualistom na służbę w armii: „USA są imperium próżnych pragnień, które pod przebraniem wolności pozwala i szerzy każde przestępstwo, grzech i zboczenie od właściwej natury ludzkiej. USA i Zachód pozwalają na wolność wyrazu we wszystkich postaciach apostazji i zepsucia; pozwalają na wszystko poza mówieniem prawdy, która przynosi im hańbę. Otwarte zepsucie USA ma miejsce na najwyższym poziomie – to jest [na poziomie] samego prezydenta, który zaaprobował prawo pozwalające homoseksualistom na wstępowanie do armii, która to sprawa demonstruje stopień degeneracji, do jakiego ci ludzie zniżyli się…”

Obejrzyj ten klip w MEMRI TV tutaj .

Angielskojęzyczny magazyn AQAP “Inspire” atakuje homoseksualizm w USA

Numer 10 angielskojęzycznego magazynu Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim, “Inspire”, opublikowany 28 lutego 2013 r. zawierał stronę zatytułowaną “Naród, który nie stoi na żadnych wartościach”, który atakował popieranie małżeństw gejów przez prezydenta Obamę i zawierał zdjęcie z ceremonii ślubnej „Barneya Franksa [sic], kongresmana geja, symbolu marzenia amerykańskiego” [25].


Al-Kaida na Półwyspie Arabskim (AQAP) zabijająca homoseksualistów w Jemenie 2011-2013

Według urzędników jemeńskich od 2011 r. prawdopodobni członkowie Al-Kaidy zabili z przejeżdżających pojazdów w sumie 34 ludzi podejrzanych o homoseksualizm [26].

Doniesiono o kilku aresztowaniach takich zabójców. Na przykład 3 kwietnia 2014 r. gazeta libańska “Al-Akhbar donosiła, że “jemeńskie ministerstwo spraw wewnętrznych ogłosiło… że w południowym mieście Aden aresztowano trzech podejrzanych członków Ansar Al-Szaria, organizacji stowarzyszonej z Al-Kaidą, za morderstwo na homoseksualistach” [27].

Poniżej podajemy przykłady zabijania przez AQAP homoseksualistów lub podejrzanych o homoseksualizm w Jemenie między 2011 a 2013 r.:

Mężczyzna zastrzelony z przejeżdżającego pojazdu

28 września 2013 r. mężczyzna został zastrzelony przed swoim domem w Huta w Jemenie przez dwóch mężczyzn na motocyklu. Policja powiedziała, że został zabity, bo zamachowcy, prawdopodobnie bojówkarze, podejrzewali go o homoseksualizm [28].

Mężczyzna zabity przed domem

20 lipca 2013 r. 25-letni Mohammed Saeed został zastrzelony przed swoim domem w Huta przez bojówkarzy Al-Kaidy na motocyklu. Policja powiedziała, że Saeed został zabity z powodu podejrzeń o homoseksualizm [29].

[…]


Przypisy (nie spolszczone):

[1] https://it.vanderbilt.edu/scheduled-outages/sitemason.php (page no longer active).

[2] Vanderbilt.edu/dialogue/events/common-ground-being-muslim-in-the-military, accessed February 23, 2015. According to the Vanderbilt website, Dr. Binhazim, originally from Kenya, was educated in Saudi Arabia, Kenya, and The University of Georgia; he is currently professor of pathology at Meharry Medical College, Nashville.[2] From 1999-2006, Professor Binhazim was elected to the Board of Directors of the Islamic Center of Nashville, TN and served in various roles including Secretary, Director of Public Relations, and Outreach and as Vice President. His extensive work on Islam and Muslims paved the way to the formation of Olive Tree Education, an Islamic outreach and education awareness group that he founded and currently serves as its president. During 2002-2008, he was appointed by Nashville Mayor Bill Purcell to serve as Commissioner in the Metro Action Commission of Nashville.

[3] Islamopediaonline.org/websites-institutions/international-union-muslim-scholars-dublin-irel