Jordański aktywista Hizb ut-Tahrir, dr Mohammad Malkawi, powiedział, że jordańska armia jest w stanie wyzwolić Palestynę i wygnać ludzi, którzy przybyli z Europy, Rosji, Rumunii i Ameryki. Powiedział to w wywiadzie nadanym przez Hizb ut-Tahrir’s Al-Waqiyah TV (Liban) 23 maja 2021 r. Dr Malkawi powiedział, że z jego wsi widać cały północny Izrael, który można ostrzelać “zwykłymi armatami” i pociskami czołgowymi, i że to nie będzie wymagać rakiet dalekiego zasięgu, jak te używane do atakowania Izraela z Gazy. Dodał, że to samo dotyczy całej granicy między Jordanią a Izraelem i że armaty można rozmieścić wzdłuż granicy i ich kule będą w stanie uniknąć izraelskich systemów obrony militarnej. Dr Malkawi, który obecnie żyje w Jordanii, był wykładowcą na uniwersytetach zarówno w USA, jak w Jordanii. Jest także założycielem jordańskiego oddziału Hizb ut-Tahrir, patrz także MEMRI TV klipy nr 3908 i 4882.

Aby zobaczyć klip z jordańskim działaczem Hizb ut-Tahrir, dr Mohammadem Malkawim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Całe tak zwane państwo Izrael jest [w zasięgu] zwykłych armat, które jest łatwo wyprodukować i łatwo używać; mogą [wyjść] poza to, co nazywa się Żelazną Kopułą lub pociskami Patriot”

Dr Mohammad Malkawi: Chcę przemówić z serca. Mieszkam w miejscu, gdzie z dachu mojego domu widzę całą północną Palestynę. Pięć lub sześć kilometrów od miejsca, w którym mieszkam, są wzgórza, są jak góra, która dosłownie stoi na szczycie, dominując nad całą północną Palestyną, która jest dzisiaj nazywana częścią państwa Izrael. To nie wymaga pocisków dalekiego zasięgu lub rakiet, jak te z Gazy. Odległość między moim domem, moją wsią, miejscem, gdzie mieszkam, a najdalszym miejscem w Palestynie wynosi w naszej okolicy mniej niż 30 km.

To jest odległość dla zwykłych armat, zwykłych kul czołgowych.

Nie potrzeba nawet wielkich samolotów ani rakiet. I te miejsca, wzdłuż granicy Jordanii, teraz mówię o mojej okolicy.

Teraz, jeśli mówimy o całej jordańskiej granicy, jest tak samo. Całe tak zwane państwo Izrael jest [w zasięgu] zwykłych armat, które łatwo wyprodukować i łatwo używać.

Mogą [wyjść] poza to, co nazywa się Żelazną Kopułą lub pociskami Patriot, ponieważ strzelają bezpośrednio, to nie jest coś, co można przechwycić.

„Armia taka jak armia Jordanii… może wyzwolić Palestynę i może wygnać tych wszystkich, którzy przybyli z Europy, Rosji, Rumunii i Ameryki”  

Ty, co mówię tutaj, jest, że armia, taka jak w Jordanii… Nie mówię o Turcji,  która ma wszelkiego rodzaju F15s i wszystkie rodzaje kolaboracji w USA i Rosją. Nie mówię o Pakistanie z bronią jądrową. Nie mówię nawet o Egipcie, który ma dużo większą armię. Mówię o małym kraju, jak Jordania.

[…]

Wiem i jestem całkowicie pewien, że armia taka jak armia Jordanii, sama, bez pomocy Syrii, Egiptu ani nikogo innego, może wyzwolić Palestynę i może wygnać tych wszystkich, którzy przybyli z Europy, Rosji, Rumunii i Ameryki do tej ziemi. Uciekną bez wahania, kiedy zobaczą, że przynajmniej jedna armia jest gotowa rozpocząć wojnę.