Jordańska parlamentarzystka, Huda Etoom, powiedziała, że jej zmarła, osiemdziesięcioletnia matka miała jedno, niespełnione pragnienie: „nałożyć pas wybuchowy i wysadzić się w powietrze wśród syjonistycznych Żydów”.  Posłanka Etoom, która reprezentuje Dżarasz, powiedziała to na specjalnej sesji Izby Reprezentantów parlamentu, która zebrała się, by omówić polityczną wypowiedź rządu. Powiedziała, że „będziemy nadal czuli, że zaniedbaliśmy [czegoś] jeśli nie zostaniemy męczennikami na ziemi Palestyny” i wezwała do wyzwolenia Palestyny „od Rzeki [Jordan] do Morza [Śródziemnego]”. Sesja, która odbyła się 17 lipca 2018 r., była nadawana przez Jordan TV.

Żeby zobaczyć klip z Hudą Etoom w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Jedno pragnienie pozostawało w jej duszy: nałożyć pas wybuchowy i wysadzić się w powietrze wśród syjonistycznych Żydów”

Huda Etoom: Szanowny Panie Premierze, szanowny przewodniczący parlamentu, moja zmarła matka miała ponad 80 lat. Nie pozostawiła ani jednego kamienia nieprzewróconego, jeśli chodziło o posłuszeństwo Allahowi. Dochowywała wszystkich tradycji Proroka Allaha. Jedno pragnienie pozostawało w jej duszy: nałożyć pas wybuchowy i wysadzić się w powietrze wśród syjonistycznych Żydów. To jest przykład naszych uczuć – uczuć wszystkich wolnych ludzi: będziemy nadal czuli, że zaniedbaliśmy [czegoś] jeśli nie zostaniemy męczennikami na ziemi Palestyny, która jest naszą najważniejszą sprawą, naszą niepohamowaną troską i prawem, które ratujemy każdą kroplą krwi. Dlatego troska o miejsca święte i szczegóły sprawy palestyńskiej są priorytetem, w sprawie którego nie wolno nam iść na kompromis.

[…]

„Niechaj Palestyna na zawsze będzie wolnym krajem arabskim od Rzeki [Jordan] do Morza [Śródziemnego]”  

Niechaj Allah pozwoli, by chwała i wielkość tego kraju trwały wiecznie. Niechaj Palestyna na zawsze będzie wolnym krajem arabskim od Rzeki [Jordan] do Morza [Śródziemnego] i niechaj Allah pozwoli Jordanii przezwyciężyć wszystkie katastrofy. Salam alejkum, miłosierdzie i błogosławieństwa Allaha.

Poza ekranem: Alejkum salam.