Poniżej przedstawiamy fragmenty kazania piątkowego izraelskiego imama salafickiego, szejka Nazema Abu Salima, alias Abu Osama Al-Naseri, w meczecie Szihab Al-Din w Nazarecie

Członkowie podejrzanej komórki dżihadystycznego terroru w Nazarecie, o których aresztowaniu poinformowano 28 czerwca 2010 r., byli związani z Abu Salim i meczetem Szahib Al-Din.

Kazanie zostało wygłoszone 25 czerwca 2010 r. i umieszczone w Internecie 29 czerwca.

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/2532.htm .

„Mogę wam powiedzieć… że chociaż Algiera przegrała z USA na boisku Antychrysta [w mistrzostwach świata] – na boisku prawdziwych mężczyzn my pokonaliśmy Amerykę”

Szeik Nazem Abu Salim: Na boisku Antychrysta w Mistrzostwach Świata stanęły naprzeciwko siebie drużyny algierska i amerykańska. Niektórzy szejkowie wzywali do modlitw, żeby drużyna algierska pobiła drużynę USA, ale Ameryka pokonała Algierię. Wielu smuciło się, że nie pokonaliśmy Ameryki na jej własnych boisku – na boisku Antychrysta.

Ale, drodzy bracia, mogę wam powiedzieć z pełną uczciwością i pewnością, że chociaż Algieria przegrała z USA na boisku Antychrysta, na boisku prawdziwych mężczyzn my pokonaliśmy Amerykę.

Zemdlenie generała Petraeusa przed Kongresem było znakiem od Allaha, że “ci ludzie zostaną pokonani”

Spójrzcie na Paetreusa, ich dowódcę wojskowego, jednego z ich najlepszych generałów. Kiedy mówił o arenie prawdziwych mężczyzn, o Chorasan [Afganistanie], omdlał przed Kongresem, w swoim mundurze wojskowym. Nie był w stanie ustać na nogach. Allah chciał go upokorzyć, kiedy mówił – tylko mówił – w Kongresie o mężczyznach i boisku prawdziwych mężczyzn. W pełnym uniformie, z medalami i z berłem, zemdlał na oczach swoich krewniaków. Tak więc Allah dał nam znak, że ci wszyscy ludzie zostaną pokonani, z wolą Allaha. Tak samo jak wszyscy aroganccy ludzie zostaną pokonani i pójdą do piekła.

„McChrystal… został wyrzucony i zdymisjonowany – chociaż był ich czołowym generałem… Jesteśmy bliscy pokonania Ameryki”

Tak, moi szlachetni ludzie, spójrzcie, co zdarzyło się McChrystalowi, dowódcy tych ludzi w Afganistanie. Został wyrzucony i zdymisjonowany, mimo że był ich czołowym generałem na polu bitwy.

Jesteśmy bliscy pokonania Ameryki na naszym boisku, mimo że Algieria nie pokonała Ameryki na boisku Ameryki. Na boisku prawdziwych mężczyzn pokonujemy Amerykę, ale na boisku Ameryki i Antychrysta oni pokonują nas. To jest łaska Allaha, żeby nie wspomnieć o wielkich rzeczach, które zdarzają się tym ludziom.

„Ta wielka, czarna plama ropy… nie są w stanie jej pokonać – co więc stanie się, jeśli zaatakują ich żołnierze Allaha?

Czy słyszeliście o tej wielkiej, czarnej plamie ropy, której nie są w stanie opanować? Powoduje zanieczyszczenie od miesiąca, ale oni nie są w stanie jej pokonać. Co więc stanie się, jeśli zaatakują ich żołnierze Allaha? Widzimy jak huragany, które są w służbie Allaha, uderzają w ich kraje.

[…]

Słyszymy o mrówkach ognistych, które atakują ich żołnierzy w samym sercu ich kraju i na polach bitwy. Nie wiedzą, skąd wzięły się te mrówki i nie wiedzą, jak z nimi walczyć. Jeśli mrówka dosięga jednego z [żołnierzy] i sparzy go, nie potrafią go wyleczyć. Te wszystkie rzeczy są udokumentowane. […]