Pierwszy izraelski samolot, który wylądował w Marrakeszu, powitał zespół grający tradycyjną muzykę marokańską. W reportażu zamieszczonym w Hespress na YouTube 25 lipca 2021 roku, kobieta na lotnisku powiedziała, że Marokańczycy długo na to czekali i że mieli nadzieję i chcieli tych związków. Podziękowała wszystkim, którzy “wzięli udział w tym kroku (ku) pokojowi”. Powiedziała następnie, że król Maroka dąży do “zebrania wszystkich swoich marokańskich dzieci”. Powiedziała: “Niechaj Allah was błogosławi. To jest wasz kraj. Witajcie moi bracia i siostry”. Izraelski pasażer  powiedział, że jest dobrą rzeczą wspieranie turystyki między Izraelem a Marokiem.

Aby zobaczyć klip z izraelskimi turystami przybywającymi na lotnisko w Marrakeszu, kliknij tutaj lub poniżej.

Marokańska kobieta: „Chcielibyśmy powitać wszystkich Izraelczyków, którzy przybywają do naszego kraju… to jest wasz kraj; Witajcie, moi bracia i siostry”

Marokańska kobieta: Izraelski samolot wylądował tutaj, w Maroku. Czekaliśmy na to od długiego czasu. Na to mieliśmy nadzieję. Chcieliśmy tego związku. Chcemy podziękować tym wszystkim, którzy wzięli udział w tym kroku [ku] pokojowi i podziękować Jego Królewskiej Wysokości, Królowi – niechaj Allah go chroni – który [dąży do] zebrania wszystkich jego marokańskich dzieci. To jest ważna rzecz. My, Marokańczycy, powinniśmy być razem. Chielibyśmy powitać wszystkich Izraelczyków, którzy przybywają do naszego kraju. Niechaj Allah was błogosławi. To jest wasz kraj. Witajcie, moi bracia i siostry.

[…]

Izraelski turysta: „Teraz Marokańczycy [mogą] zobaczyć miejsca święte [w Izraelu] i vice versa; To jest wspaniałe”

Izraelski turysta: Przyleciałem pierwszym samolotem na linii Tel-Awiw i Marrakesz. Jest to dobra rzecz, która wesprze turystykę między Izraelem a Marokiem. Teraz Marokańczycy będą mogli zobaczyć miejsca święte [w Izraelu] i vice versa. To jest wspaniałe. To jest naprawdę wspaniałe. To nie jest nic nowego dla Marokańczyków, którzy są znani ze swojej gościnności.