24 kwietnia 2020 r. ON TV (Egipt) nadała pierwszy odcinek egipskiego serialu science-fiction na ramadan pod tytułem „Koniec”. Akcja dzieje się 2120 r. i przedstawia dystopijny świat, w którym „nieautoryzowane” uczenie się jest zabronione. W jednej ze scen człowiek uczy grupę dzieci o historii XXI wieku. Mówi, że Stany Zjednoczony upadły w wojnie domowej, a kraje arabskie wykorzystały okazję, by zniszczyć swojego „zaprzysięgłego wroga”, Izrael. Wyjaśnia, że większość Żydów z Izraela uciekła do swoich „krajów pochodzenia” w Europie i gdzie indziej. Kiedy mężczyzna prowadzi lekcję, samolot wypełniony żołnierzami oddziału szturmowego ląduje przed budynkiem, w którym odbywa się lekcja. Żołnierze szturmują budynek i ich dowódca informuje nauczyciela, że jest on oskarżony o złamanie decyzji „Spółki Edukacji dla Selektywnego Nauczania” i administracji świętego miasta Jerozolimy. Dowódca informuje następnie nauczyciela, że został skazany na wygnanie do radioaktywnej strefy w Afryce Zachodniej. Kiedy żołnierze szturmują budynek, jedno z dzieci próbuje uciec, a dowódca strzela i zabija je.

Aby zobaczyć klip z egipskim serialem „Koniec” w  MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Wszystkie kraje Ameryki Północnej były zjednoczone w coś, co nazywało się ‘Stanami Zjednoczonymi Ameryki’. Potem zaczęli słabnąć, rozpadli się i walczyli jedni z drugimi”

Nauczyciel: W pierwszej połowie XXI wieku równowaga sił na świecie zaczęła zmieniać się. Wszystkie kraje Ameryki Północnej były zjednoczone w coś, co nazywało się „Stanami Zjednoczonymi Ameryki”. Potem zaczęli słabnąć, rozpadli się i walczyli jedni z drugimi. To, co było znane jako kraje arabskie, stało się potężniejsze ekonomicznie i militarnie.

„Kiedy kraje arabskie otrzymały szansę pozbycia się swojego zaprzysięgłego wroga… syjonistyczne państwo Izrael zostało zniszczone zanim minęło sto lat od jego założenia”

Nauczyciel: Stany Zjednoczone Ameryki były głównym mecenasem syjonistycznego państwa. Kiedy kraje arabskie otrzymały szansę pozbycia się swojego zaprzysięgłego wroga, rozpoczęły wojnę, która nazwano „Wojną wyzwolenia Jerozolimy”.

Wojna skończyła się szybko i syjonistyczne państwo Izrael zostało zniszczone zanim minęło 100 lat od jego założenia. Olbrzymia większość Żydów uciekła z powrotem do swoich krajów pochodzenia w Europie i różnych krajach na całym świecie…

Dowódca: Jest pan oskarżony o złamanie decyzji prawnej administracji świętej Jerozolimy.

Nauczyciel: Zbrodniarze! Bóg wywrze na was zemstę!

Dowódca: Zgodnie z decyzją administracji edukacji, by wygnać każdego, kto łamie decyzje Spółki Edukacji dla Selektywnego Nauczania, jest pan skazany na wygnanie do stref radioaktywności nuklearnej w południowej części Afryki Zachodniej.