Islamski uczony z Chicago, Omar Baloch, powiedział na wideo zamieszczonym 11 września 2019 r. na jego kanale YouTube, że Państwo Islamskie (ISIS) walczy teraz z Talibanem w Afganistanie, ponieważ „zawsze znajdziecie ISIS w miejscach, które wykonują syjonistyczną agendę Wielkiego Izraela”. Powiedział, że Izrael stworzył ISIS w celu osłabienia muzułmanów przez odepchnięcie ich od koncepcji takich jak państwo islamskie, dżihad i muzułmańska jedność, bez których, jak powiedział, islam nie byłby taki sam. Pokazując zdjęcia bojówkarzy ISIS, Baloch powiedział, że broń, mundury i szkolenie ISIS są dowodami, że jest szkolone i zbrojone przez Izrael i zapowiedział, że Izrael użyje ISIS do zdestabilizowania Pakistanu i Kaszmiru. Dodał, że Izrael „pracuje nad Kaszmirem” poprzez działania Indii w regionie i że Izrael zamierza zrobić Kaszmirczykom to, co zrobił Palestyńczykom.

Według strony Facebooka należącej do Furqaan Institute of Quranic Education (FIQE), szejk Omar Baloch urodził się w Chicago i jest uczonym w Al-Furqaan Foundation, której oddziałem jest FIQE. Strona Facebooka informuje także, że Baloch studiował na Georgetown University, uniwersytecie Al-Azhar w Egipcie i w Jamia Thul Ahlul Hadith w Pakistanie. Więcej o szejku Omarze Balochu, patrz MEMRI TV Clip No. 7053 Illinois-Based Sheikh Omar Baloch: Islamic Relief Organizations Should Promote the Caliphate as the Long-Term Solution to Humanitarian Problems.

Aby zobaczyć klip z szejkiem Omarem Balochem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Zawsze znajdziecie ISIS w miejscach, które wykonują syjonistyczną agendę, agendę Wielkiego Izraela”

Szejk Omar Baloch: Nagle, zgadnijcie co? ISIS jest w Afganistanie i ISIS zabija talibów.

[…]

Zawsze znajdziecie ISIS w miejscach, które wykonują syjonistyczną agendę, agendę Wielkiego Izraela

[…]

„Izrael popiera ISIS… by zdestabilizować Syrię i inne tereny, które Izrael chce z czasem albo osłabić, albo przejąć”

Izrael popiera ISIS, bo ono popiera izraelski plan, by zdestabilizować Syrię i inne tereny, które Izrael chce z czasem albo osłabić, albo przejąć.

[…]

W latach 1990. powiedzieli: „O, powstaje idea państwa islamskiego! Idea państwa islamskiego rośnie, stwórzmy więc grupę, która nazwie siebie Państwo Islamskie, żebyśmy naprawdę mogli zmiażdżyć tę ideę”.

[…]

[Powiedzieli:] ”Stwórzmy bojówkarzy którzy robią szalone rzeczy i wkładają ludzi do ognia, i zabijają chrześcijan, żeby [muzułmanie] nie uważali słowa ’dżihad’ za święte”.

[…]

„[Mówi się nam:] 'Módlcie się, żaden problem! Tylko nie mówcie o Kalifacie… muzułmańskiej jedności i nie mówcie o posiadaniu Kalifa’”

Jeśli usuniecie ideę Kalifatu i jeśli usuniecie ideę państwa islamskiego, i jeśli usuniecie ideę dżihadu… Jeśli usuniecie te rzeczy z islamu i z waszych myśli, i z waszych umysłów, i z waszej praktyki… Co pozostanie z islamu?

[…]

[Mówi się nam:] „Módlcie się, żaden problem! Tylko nie mówcie o Kalifacie, nie mówcie o muzułmańskiej jedności i nie mówcie o posiadaniu Kalifa”.

[…]

Widzicie te karabiny, jakie oni mają? Widzicie te pociski, jakie oni mają? Widzicie te maski, jakie oni mają? Widzicie to ubranie, jakie oni mają? Czy ci ludzie wyglądają na niesprawnych? To są wszyscy wysportowani ludzie. To są wszyscy wyszkoleni ludzie.

[…]

Skąd oni biorą pieniądze? Czy sami produkują karabiny? Mają produkcję… Myślicie, że ISIS wie, jak produkować karabiny? Kto sprzedaje im karabiny?

[…]

Spójrzcie, jak zostali wyszkoleni. Spójrzcie, jacy są. Jeśli przypatrzycie się im uważnie… Spójrzcie na to… Spójrzcie, jak oni ich szkolą.

[…]

„Izrael zrobi to samo Kaszmirczykom, co zrobili Palestyńczykom”

Tak więc Izrael działa w Kaszmirze po jednej stronie, poprzez Indie. Oni zrobią to samo Kaszmirczykom, co zrobili Palestyńczykom.

[…]

Izrael jest w Afganistanie i użyje Afganistanu do stworzenia problemów w Pakistanie, na Kaszmirze i tak dalej i tak dalej.