2 grudnia na kanale YouTube “Media Czystego Nurtu” – szyickiej organizacji, której celem jest “edukowanie mas o islamie”, zamieszczono wideo ze związanym z IRGC strategiem, doktorem Hassanem Abbasim. Wideo zawiera montaż z materiału filmowego, włącznie ze zdjęciami z dronów, który pokazuje irańskie siły marynarki otaczające i przejmujące tankowiec naftowy. Pokazuje także filmy z 2016 r. amerykańskich marynarzy w irańskiej niewoli. Dr Abbasi powiedział, że irańskie siły morskie zapobiegły ukradzeniu irańskiego tankowca przez marynarkę USA i że Amerykanie nie mogli nic na to poradzić. Powiedział, że Iran ma siły morskie, które są gotowe w razie potrzeby, i że Ameryka jest “martwa” od kryzysu zakładników w 1979 r. i od czasu, kiedy irański narów zaczął krzyczeć „Śmierć Ameryce” Ponadto, dr Abbasi powiedział, że żaden inny kraj nie odważa się grozić amerykańskim okrętom i pogratulował marynarce Iranu „wielkiego zwycięstwa” i olbrzymiego pokazu siły.
Aby obejrzeć klip z irańskim strategiem, Hassanem Abbasim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.
„Ameryka – supermocarstwo – jest martwa… Umarła, kiedy jej gniazdo szpiegowskie [zostało schwytane] w roku 1979 „
Dr Hassan Abbasi: Ameryka –supermocarstwo – jest martwa. A to dopiero początek. Cztery kajaki [łodzie szybkobieżne islamskiego Iranu] przybywają, a ich UAV filmują to z góry. 4 łodzie szybkobieżne przybywają i przechwytują tankowiec z ropą z łap amerykańskich niszczycieli, a wy nie byliście w stanie nic zrobić.

Oficjalnie ich dowódcy oznajmili, że byli tam obecni tylko po to, żeby obserwować. Doprawdy?! Czy okręt – który jest tylko do obserwacji – podpływa [tak blisko jak] 20 do 40 metrów od łodzi, które otaczają tankowiec? Trzeba być dowódcą okrętu marynarki, żeby zrozumieć znaczenie i wartość wykonanej roboty – z której pokazano wideo.

Ameryka – supermocarstwo – jest martwa. Ameryka była skończona, kiedy szlachetny irański naród wyszedł na ulice i powiedział: “Śmierć szachowi” i “Śmierć Ameryce”. Ameryka, supermocarstwo, umarła, kiedy [przejęto] Gniazdo Szpiegostwa w roku 1979 – dziewięć miesięcy po [zwycięstwie] Islamskiej Rewolucji – kiedy robiło wszystko, by obalić [Islamską] Rewolucję i nowo [ustanowiony] rząd Islamskiej Republiki [Iranu]; żeby mogło albo obalić Islamską Republikę [Iranu], albo sprzeniewierzyć i skonfiskować ją. [Ameryka była skończona] kiedy [Ronald] Reagan – [ówczesny] prezydent Ameryki – oznajmił, że Iran ich obraził, a Imam [Chomeini] powiedział: „To jest tylko początek”.

43 lata później “wszyscy zobaczyli jak upokarzająco zawiodła Ameryka w akcji kradzieży ropy naftowej i oddała pole marynarce IRGC w Zatoce Omańskiej”
Po 43 latach Ameryka nie była w stanie wejść do Iranu i próbuje wszystkiego, by móc z powrotem dostać się do Iranu – teraz także błaga Islamską Republikę w dzień i w nocy, by przyszła do negocjacji – nikt nie pomyślałby, że w 43. rocznicę przejęcia Gniazda Szpiegostwa Stanów Zjednoczonych, Ameryce raz jeszcze będą przypomniane słowa Imama [Chomeiniego], że „to jest tylko początek”.

I wszyscy zobaczyli jak upokarzająco zawiodła Ameryka w akcji kradzieży ropy naftowej i oddała pole marynarce IRGC w Zatoce Omańskiej.

Marynarka Islamskiej Republiki Iranu była także obecna w regionie z siłą – na odległość – by dostarczyć wsparcia i walczyć z wrogiem w razie potrzeby. Musicie wiedzieć, że nikt [inny] nie odważa się grozić lub ostrzegać amerykańskim okrętom. Ameryka – realizując swoją strategię artylerii morskiej w celu oblężenia wybrzeży wszystkich krajów – wysyła okręty, lotniskowce, niszczyciele i krążowniki. I, tak, tankowiec został uwolniony tuż przed amerykańskimi oczyma i wyzwolony z łap [Ameryki] i został przeprowadzony do Bandar Abbas [irańskie miasto portowe].
Gratuluję marynarce Islamskiej Republiki [Iranu], w tym marynarce Islamskiej Republiki, jak również marynarce IRGC, tego wielkiego zwycięstwa, tej wielkiej władzy [pokazu siły] i dlatego, że naród poczuł się wspaniale. I raz jeszcze, Ameryka nie była w stanie nic z tym zrobić.