Prezydent Iranu Ebrahim Raisi groził Izraelowi w wywiadzie dla Mayadeen TV (Liban) 2 maja 2023 r. Powiedział, że jeśli Izrael zrobi „mały krok” przeciwko Iranowi, to pierwszą reakcją Iranu będzie jego unicestwienie. Prezydent Raisi powtórzył, że każdy „głupi czyn” będzie ostatnim. Dalej stwierdził, że „twór syjonistyczny” nie może nawet zapewnić bezpieczeństwa wewnątrznego i że nie może nawet stawić czoła młodym palestyńskim bojownikom ruchu oporu wewnątrz kraju, więc nie może nawet „mówić” o ataku na Iran. Prezydent Raisi dodał, że to nic innego jak „puste groźby” ze strony Izraela i nikt na świecie nie traktuje ich poważnie. Powiedział, że „stało się jasne”, że traktaty pokojowe, takie jak porozumienia z Oslo i Camp David, nie mogą zapewnić bezpieczeństwa „tworowi syjonistycznemu” i że sytuacja nie jest określana przy stole negocjacyjnym, ale przez mudżahedinów. Prezydent Raisi oświadczył, że „okoliczności” nowego świata służą interesom oporu, a nie tworu syjonistycznego.

Aby zobaczyć klip przedstawiający prezydenta Iranu Ebrahima Raisiego, kliknij tutaj lub poniżej:

„Porządek i okoliczności w Nowym Świecie obrały przeciwny kierunek w stosunku do jednobiegunowego świata, który panował wcześniej; dziś okoliczności działają na korzyść osi oporu i przeciwko podmiotowi syjonistycznemu”

Prezydent Ebrahim Raisi: Dziś twór syjonistyczny nie może nawet poradzić sobie z młodymi Palestyńczykami i nie może nawet pokonać Gazy ani poradzić sobie z Zachodnim Brzegiem. Nie może nawet zapewnić bezpieczeństwa w [Izraelu]. Okoliczności znacznie się zmieniły.

W przeszłości mówiono na całym świecie, że twór syjonistyczny, przy wsparciu Stanów Zjednoczonych, dążył do podpisania porozumień, takich jak Memorandum z Szarm Al-Szejk, Porozumienia z Oslo, Porozumienia z Camp David i podobne porozumienia. 

Dzisiaj jest dla wszystkich jasne, że nawet te porozumienia nie mogą zapewnić bezpieczeństwa tworowi [syjonistycznemu]. Te porozumienia straciły swoją moc. Sytuacja nie jest ustalana przy stole negocjacyjnym. Sytuacja jest ustalana przez palestyńskich mudżahedinów.

[…]

[Chamenei powiedział], że porządek i okoliczności w nowym świecie przyjęły kierunek przeciwny do [teorii] świata jednobiegunowego, który panował wcześniej. Dziś okoliczności przebiegają na korzyść osi oporu i przeciwko tworowi syjonistycznemu. Widzimy dzisiaj, że podmiot syjonistyczny zanika dzień po dniu. Sytuacja na okupowanych ziemiach jest bezprecedensowa.

 

[Izraelczycy] walczą między sobą, wyraźnie pokazując, jak wierzymy, że [Izrael] zniknie przed czasem określonym w obietnicy złożonej przez Islamską Republikę Iranu.

[…]

„Każdy niemądry czyn tworu syjonistycznego [przeciwko Iranowi] będzie ostatnim; nie pozostanie żaden twór syjonistyczny, by przejść do następnych kroków”

Obecne okoliczności nowego porządku światowego służą interesom ruchu oporu i są przeciwko tworowi syjonistycznemu. Podsumowując moją odpowiedź, chciałbym jasno stwierdzić, że groźby wysuwane od czasu do czasu przez twór syjonistyczny są pustymi groźbami, i oni sami o tym wiedzą. Te groźby nie są oparte na żadnej realnej sile.

Dowodem jest to, że nie mogą nawet stawić czoła młodym bojownikom ruchu oporu na ziemiach palestyńskich i w całym regionie, więc jak mogą w ogóle mówić o ataku na Iran? Ten dyskurs jest komiczny. Nikt na świecie w to nie wierzy ani nie traktuje tego poważnie. śmiejąc się z pustych gróźb tworu syjonistycznego.

[…]

Wielokrotnie deklarowaliśmy, że jeśli ten twór zrobi najmniejszy krok przeciwko Islamskiej Republice Iranu, naszą pierwszą reakcją będzie unicestwienie tej tworu syjonistycznego. Potęga wewnętrzna Iranu i jego potęga w regionie nie są tajemnicą.

Każdy niemądry czyn tworu syjonistycznego będzie jego ostatnim. Nie pozostanie żaden twór syjonistyczny, by przejść do następnych kroków.