Dżavad Lal-Mohammadi, nauczyciel i działacz z Maszhad w Iranie, który został niedawno zwolniony z więzienia, powiedział, że irański naród nie chce nie chce najwyższego przywódcy, Chameneiego ani nowo wybranego prezydenta, Ibrahima Raisiego. Powiedział to w wideo zamieszczone przez Afszin Afszin Dżam na Facebooku 10 sierpnia 2021 r. Lal-Mohammadi powiedział, że los Chameneiego i Raisiego będzie taki, jak Saddama  i Kadafiego. Powiedział, że Raisi powinien pójść do swoich “przyjaciół, sekretarza generalnego Hezbollahu, Hassana Nasrallaha i Hutich w Jemenie. Lal-Mohammadi dodał, że Chamenei zniszczył Iran “i napełnił go brudem”. Opowiedział, jak był chłostany codziennie przez osiem dni w więzieniu i zamiast jęczeć krzyczał: „Nie dla Islamskiej Republiki” za każdym razem, kiedy bicz uderzał jego plecy. Lal-Mohammadi pokazał blizny na plecach z otrzymanej chłosty. Następnie powiedział, że jedynym sposobem naprawienia kraju jest, by „ci ludzie odeszli”. Powiedział, że mogą zrobić z nim, co chcą, ale on nie ustąpi.  

Aby zobaczyć klip z irańskim nauczycielem, Dżavadem Lal-Mohammadim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Najwyższy przywódca Chamenei i prezydent Raisi „skończą jak Kadafi [i] Saddam!”

Dżavad Lal-Mohammadi: Panie Chamenei, powinien pan być uważny i ostrożny. [Pana] dzień nadchodzi. Saddama wyciagnęli Amerykanie z jego pajeczej dziury, ale pana wyciagnie z pajęczej dziury społeczeństwo.

Nadejdzie dzień, kiedy jak Kadafi będzie pan błagał i mówił: “jesteście moimi dziećmi”, ale każdy kawałek pana ciała będzie trzymał ktoś inny.

Panie gubernatorze prowincji Chorasan, znikaj! Uciekaj z Chorasanu. Panie szefie wywiadu w Chorasan, który chłoszczesz plecy nauczyciela – odejdź!

[…]

Wyjedźcie z tego kraju! Panie szefie wydziału edukacji, dość się pan nakradł. Oszukał pan dosyć nauczycieli. Dość! Odejdź!

[Prezydencie] Raisi, idź do Hassana Nasrallaha! Idź do Hutich w Jemenie! Idź do swoich przyjaciół!

[…]

Dość! Naród was nie chce! Odejdźcie z tego kraju!  Skończycie jak Kadafi! Skończycie jak Saddam.

[…]

„Spędziłem osiem dni w ich celach [więziennych]… Chłostali moje ciało, ciało nauczyciela… Za każdym razem bicz uderzał w moje plecy krzyczałem: Nie dla Islamskiej Republiki!”

Panie Chamenei, odejdź z tego kraju! Luidzie są tobą zmęczeni. Ludzie są zmęczeni wami wszystkimi, bo zniszczyliście ten kraj i napełniliście go brudem. Szlachetny narodzie Iranu, spędziłem osiem dni w ich celach [więziennych]. Przez osiem dni chłostali moje ciało, ciało nauczyciela. Moje ciało było pełne pęcherzy. Mimo tego nie jęknąłem ani razu.

Mieli nadzieję, że usłyszą moje jęki, ale na próżno. Za każdym razem, kiedy bicz uderzał moje plecy krzyczałem: Nie dla Islamskiej Republiki!

[…]

„Jedynym sposobem naprawienia tego kraju jest, by ci ludzie odeszli i ten kraj został wyzwolony”

Jedynym sposobem naprawienia tego kraju jest, by ci ludzie odeszli i ten kraj został wyzwolony. Jeśli chcecie zrobić coś, połączcie ręce, stwórzcie ludzki łańcuch. Niczego nie mogą zrobić, stojąc przed wami. Mogą zrobić ze mną, co chcą. Nawet jeśli połamią mi ręce, nawet jeśli zrobią ze mną, co chcą, nawet jeśli moje ciało i kości przylgną do skóry, nie cofnę się ani o centymetr.