Irański najwyższy przywódca, ajatollah Ali Chamenei, powiedział w przemówieniu wygłoszonym podczas ceremonii w akademii szkolącej oficerów IRGC, że Iran nigdy nie zrezygnuje z oporu przeciwko Ameryce i zachęcał młodzież Iranu do wytrwałości. Członkowie IRGC, włącznie z żołnierzami sił specjalnych należących do Siły Kuds, pokazywali Chameneiemu zjeżdżanie po linie i musztrę marszową. Żołnierz IRGC krzyczał: ”Tel Awiw będzie zniszczony… Nie pozostanie żadna resztka klanu Saudów… Kaaba będzie wyzwolona… Odpowiadamy na twoje wezwanie, o Chamenei!” Maszerujący żołnierze śpiewali: „Śmierć Ameryce! Jesteśmy zdobywcami Jerozolimy i niszczycielami Hajfy! Śmierć Izraelowi!” Ceremonię nadawał Kanał 1 TV (Iran) 13 i 14 października.

Aby zobaczyć klip z irańskim najwyższym przywódcą, Alim Chameneim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Jeśli zrezygnujemy, Bóg sprowadzi na nas ten sam los i piekło, jakie dekretuje dla ciemiężcy”

Ali Chamenei: Są ci, którzy mówią, że Imam Hussein działał w celu zdobycia władzy. Nawet wierzący to mówią. Mylą się. Są ci, którzy mówią, że działał w celu zostania męczennikiem. Ja mówię, że działał w celu spełnienia swojego obowiązku. Jednak, podczas spełniania obowiązku, istnieje możliwość, że dojdzie się do władzy i nie ma w tym niczego złego. Jest także możliwość, że zostanie się męczennikiem i w tym także nie ma niczego złego. Najważniejszą rzeczą jest spełnienie obowiązku. To jest powód, dla którego nie rezygnujemy z oporu wobec Ameryki.

[…]

Jeśli zrezygnujemy, Bóg sprowadzi na nas ten sam los i piekło, jakie dekretuje dla ciemiężcy.

[…]

Mówię do was, drodzy młodzi ludzie: kontynuujcie tą drogą całą waszą mocą. Idźcie do przodu. Nie tylko wy – wszyscy młodzi ludzie irańskiego narodu. Wszystkie czyste serca i niezbrukane dusze, które chcą wykonać swój boży i ludzki obowiązek na drodze do wiecznego stanowiska oporu przeciwko wrogom religii i ludzkości – Bóg ich z pewnością wesprze.

[…]

„Wkrótce miasto Tel Awiw zostanie zniszczone! Przysięgam na Allaha, że nie pozostanie żadna resztka klanu Saudów!

Żołnierz IRGC: Wkrótce miasto Tel Awiw zostanie zniszczone! Przysięgam na Allaha, że nie pozostanie żadna resztka klanu Saudów! Kaaba zostanie wyzwolona i cmentarz Al-Baki’ przywrócony! Wszyscy, którzy walczą przeciwko Domowi Alego zostaną unicestwieni! Przezwyciężamy jedną przeszkodę za drugą! Poszliśmy tak daleko do przodu, że zbliżamy się do wyłonienia [Ukrytego Imama]! Odpowiadamy na twoje wezwanie, o Chamenei!”

Żołnierze: Odpowiadamy na twoje wezwanie, o Chamenei!

[…]

„Niech przekleństwo spadnie na tych, [którzy] wtopili się w religię Żydów, niech przekleństwo szyitów spadnie na spiskujący klan Saudów”  

Prezenter: Obecnie obserwujemy zjeżdżanie po linie i musztrę pewności, wykonywane przez siły specjalne należące do Siły Kuds IRGC i kadetów z Akademii Szkolenia Oficerów IRGC [im.] Imama Husseina. Rzeka krwi, która przyszła, ma tamę i jest granica powściągliwości tych ludzi. Niech przekleństwo spadnie na tych, [którzy] wtopili się w religię Żydów. Niech przekleństwo szyitów spadnie na spiskujący klan Saudów. Raz jeszcze celem szturmu będzie dolina piachu. Odpowiedź szyitów będzie ostra i pełna przemocy. Smutek Aszura pozostanie w naszych sercach na zawsze. Przekażcie te informację do takfiris. Flaga nie wypadła z rąk chorążego. Dowódca nadal mówi: ”O Ali!”

[…]

„Śmierć Ameryce! Jesteśmy zdobywcami Jerozolimy i niszczycielami Hajfy! Śmierć Izraelowi!”

Żołnierze: Krzyczymy: Śmierć amerykańskiemu rządowi! Śmierć Ameryce! Jesteśmy zdobywcami Jerozolimy i niszczycielami Hajfy! Śmierć Izraelowi! [Jesteśmy] na drodze do podbicia Palestyny! [Jesteśmy] w stanie wojny z niewiernym wrogiem! Jesteśmy jak Badr i Hunain! Jesteśmy żołnierzami Husseina!