Modżtaba Zonnour, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Narodowego i Polityki Zagranicznej Madżlisu, powiedział w wywiadzie z 30 czerwca 2019 r. dla Al-Alam TV (Iran), że Amerykanie mają 36 baz wojskowych w regionie, z których najbliższa mieści piątą flotę marynarki USA w Bahrajnie, a najdalsza jest na wyspie Diego Garcia na Oceanie Indyjskim. Powiedział, że wszystkie te bazy są w zasięgu irańskich pocisków. Twierdził, że Iran ma „hegemonię wywiadu”, która umożliwia mu szybkie wykrycie każdej zmiany w tych bazach. Zonnour powiedział, że Izrael przeżyje przez mniej niż 30 minut, jeśli USA zaatakują Iran i że amerykański lotniskowiec w regionie, który ma zastraszyć Iran, jest w rzeczywistości łatwym celem z powodu swoich rozmiarów. Następnie groził, że Iran zatopi ten lotniskowiec wraz z jego załogą liczącą 7 tysięcy ludzi, jeśli Ameryka zaatakuje Iran.   

Aby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej:

36 baz amerykańskich ”będzie w zasięgu naszych pocisków”  

Modżtaba Zonnour powiedział: „Podjęliśmy akcję, która stworzyła odstraszenie. Ameryka ma 36 baz w regionie w dodatku do tworu syjonistycznego. Najbliższa baza wojskowa jest w Bahrajnie i służy jako dom dla piątej floty amerykańskiej [marynarki], która okupuje jedną czwartą ziemi Bahrajnu i wszystkie jego brzegi”.

„Najodleglejsza baza amerykańska to baza na wyspie Diego Garcia na Oceanie Indyjskim. Każda z tych amerykańskich baz, blisko i daleko, jest w zasięgu naszych pocisków”.

„Jeśli Ameryka zaatakuje nas, Izrael przeżyje przez mniej niż pół godziny”

Modżtaba Zonnour powiedział także, że jeśli zostanie zaatakowany, Iran natychmiast weźmie odwet na Izraelu: Dzisiaj mamy hegemonię wywiadu. Odkrywamy bardzo szybko wszystkie zmiany w amerykańskich bazach w regionie. Jeśli Ameryka nas zaatakuje, Izrael przeżyje przez mniej niż pół godziny”.

„Zatopimy ten lotniskowiec wraz z jego 7 tysiącami członków załogi”

Zonnour groził dalszymi akcjami przeciwko amerykańskiemu lotniskowcowi i jego 7-tysięcznej załodze: „Amerykanie mówią, że na pokładzie pewnego lotniskowca jest 60-70 samolotów. Świetnie. Cokolwiek. Próbują nas zastraszyć tym lotniskowcem, ale jego olbrzymi rozmiar tylko ułatwia nam wycelowanie. Ile samolotów wystartuje z tego lotniskowca? Zatopimy ten lotniskowiec razem z jego 7 tysiącami członków załogi. Z łaską Allaha możemy zrobić to wszystko, jeśli oni myślą o zaatakowaniu nas”.