W „Tygodniu Świętej Obrony”, upamiętniającym wojnę Iranu z Irakiem, irańska telewizja nadała program dla dzieci, w którym małe dzieci wzięto do bazy wojskowej i pokazywano rozmaite pojazdy wojskowe i broń. Była tam także piosenka, w które dzieci wychwalały gotowość swoich ojców do prowadzenia dżihadu i ginięcia jako męczennicy. Dzieci śpiewały: „Nadzieją mojego taty jest być wzorem osobowym i poświęcić się na drodze do Boga”. Program nadał Kanał 2 telewizji irańskiej 26 września 2018 r.

Żeby zobaczyć klip z “Tygodnia Świętej Obrony” w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„O, jak cudownie! Dzieci, spójrzcie, to nazywa się ‘przeciwlotnicze’ – co to znaczy?”

Prezenterka: Jak możecie zobaczyć, nasi drodzy przyjaciele pokazują to wojskowe wyposażenie, które jest związane z Tygodniem Świętej Obrony. To wyposażenie jest używane i chcemy je wam pokazać. Stoimy obok niego i przygotowałam dla was relację. Zobaczycie ją. Chodźcie, spójrzcie! Ooooooooooh, spójrzcie na to! Całe to wyposażenie jest związane z naszym tematem. Nie znam nazw większości tych rzeczy, ale pójdziemy porozmawiać z ludźmi. Chodźcie tutaj na chwilę, dzieci! Spójrzcie, Spójrzcie na te wojskowe pojazdy, które są używane do obrony naszego ukochanego kraju, Iranu.

[…]

O, jak cudownie! Dzieci, spójrzcie. To nazywa się ”przeciwlotnicze” Co to znaczy? To znaczy, że jeśli samolot wroga lata po niebie, przeciwlotnicza [broń] nie pozwoli mu wlecieć lub przeniknąć do naszego ukochanego Iranu. Szybko go zatrzyma.

[…]

” Nadzieją mojego taty jest być wzorem osobowym i poświęcić się na drodze do Boga –  wzorami osobowymi mojego taty są męczennicy”

Dzieci śpiewają: Mój tata, mój tata, mój tata jest wojskowym. Mój tata jest wojskowym. Wojskowym, człowiekiem Rewolucji. Jej dowódcą jest Sajjed Ali [Chamenei]. Jego najwyższym dowódcą jest Mułła Ali. [Mój tata] walczy z naszymi bezwstydnymi wrogami. Przez obronę i Dżihad – brawo! – hołubi Iran – brawo! Pomaganie ludziom jest jego mottem – brawo! Bóg pomaga mu – brawo! Nadzieją mojego taty jest być wzorem osobowym i poświęcić się na drodze do Boga. Wzorami osobowymi mojego taty są męczennicy.