Australijski duchowny Nassim Abdi wygłosił dwa wykłady, w których mówił o kobietach, skromności i grzechu cudzołóstwa. W pierwszym wykładzie, zatytułowanym „Skromność…. lub jej brak” i zamieszczonym na YouTube 20 kwietnia, Abdi krytykował mężczyzn, którzy pozwalają żeńskim członkom swojej rodziny na „upiększanie się”. Abdi powiedział, że Allah stworzył kobiety, żeby były w swoich domach, oraz że edukacja, praca i odwiedzanie mogą być robione w ramach islamskich wskazówek, ale nie powinna to być norma. Krytykował  także muzułmańskie kobiety, które „krzyczą i wrzeszczą jak błazny” w miejscach publicznych. W drugim wykładzie, zatytułowanym „Cudzołóstwo: jego drogi i odgałęzienia” i zamieszczonym na YouTube 15 sierpnia, Abdi powiedział, że cudzołóstwo jest naturalna konsekwencją „upiększania kobiet”. Abdi powiedział, że choć nie usprawiedliwia seksualnego wykorzystywania, kobiety, które nie chcą, by ich prywatność była naruszana seksualnie, nie powinny „tam wychodzić”. Krytykował Zachód  obojętność wobec „honoru ich kobiet” i powiedział, że niewierni „kochają fakt, że muzułmańska młodzież popełnia cudzołóstwo”. Nassim Abdi jest duchownym australijskiego Stowarzyszenia Ahlus Sunnah Wal Jammah (ASWJ) i oba wykłady zamieszczono na kanale YouTube  ASWJ Auburn Media. Nassim Abdi ściągnął na siebie krytykę mediów australijskich we wrześniu 2018 r. za kazanie, w którym powiedział, że kobietom nie wolno odmawiać intymności z mężami.

Żeby zobaczyć klip z Nassimem Abdim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Jak [możemy] twierdzić, że jesteśmy ludźmi skromności, skoro nasze kobiety chodzą z zakrytymi włosami, ale… kiedy są na plaży ich spodnie lub spódnice są podniesione aż do ich łydek?”

20 kwietnia 2018

Nassim Abdi: My, drodzy bracia, jesteśmy odpowiedzialni za wychowanie naszych kobiet, naszych córek. Jesteśmy odpowiedzialni za doradzanie naszym siostrom, naszym matkom, naszym ciotkom. Jesteśmy odpowiedzialni za doradzanie wiernym kobietom.

[…]

Co mówisz, kiedy osoba jest podobno skromna, a ty widzisz go, jak idzie ze swoją żoną i ona nosi spodnie obciślejsze niż spodnie gimnastyczne? Co mówisz osobie, która otwarcie na Facebooku, na Instagramie i na Snapchat, i na każdej innej stronie internetowej ma swoją żonę upiększoną bardziej dla oczu ponad tysięcy mężczyzn niż jest upiększona dla niego w domu? Jak możemy twierdzić, że jesteśmy ludźmi skromności, skoro nasze kobiety chodzą z zakrytymi włosami, ale rękawy mają podwinięte dotąd i twarze upiększone, i pół butelki perfum, a kiedy są na plaży, ich spodnie albo spódnice są podniesione aż do łydek. Co to jest za skromność, drodzy bracia?

[…]

Hidżab jest pomyślany jako bariera między wścibskim wzrokiem mężczyzn a urodą kobiet. Teraz hidżab stał się środkiem upiększającym. Allah mówi: „Niech się nie upiększają”, niech ukrywają swoją urodę, „poza tym, czego nie można ukryć”, poza tym, co pokazuje się naturalnie, kształt ich ciał itd. Dodatkowe upiększanie, robią brwi i perfumy, i makijaż, i wszystkie te inne rzeczy… Hidżab jest po to, żeby kobieta trzymała się w prywatności. Hidżab jest tam, żeby zablokować wścibski wzrok mężczyzn tutaj. A spójrz na nasze kobiety, czy taka jest rzeczywistość?

[…]

Problem polega na tym, że nie jest tylko winą dziewczyny, że tak się ubiera. Możemy siedzieć tutaj i mówić o kobietach cały dzień i noc. Większym problemem jest to, kto doprowadził ją do tego punktu? Kto pozwolił jej być poza domem w ten sposób? Kto pozwolił jej, kto wychował ją w taki sposób, że nie uważa, że robi cokolwiek złego?

[…]

Zostaniecie zapytani przez Allaha o wasze kobiety. Każdy z was jest odpowiedzialny i każdy z was będzie zapytany o swoje stado, o swoją rodzinę. Czy robimy to, co mieliśmy robić w kwestii skromności naszych kobiet i wychowywania naszych kobiet, wpajania im skromności?

[…]

„Dzisiaj zrobiliśmy główne miejsce dla kobiet poza domem, do takiego stopnia, że uważa swój dom za więzienie”

Allah wyraźnie powiedział, że głównym miejscem dla kobiety jest jej dom. Dzisiaj zrobiliśmy główne miejsce dla kobiet poza domem, do takiego stopnia, że uważa swój dom za więzienie. Jest w domu i wpada w depresję. Jest w domu i nienawidzi swojego życia. Jest w domu i zaczyna  mieć objawy abstynencji. Kobieta w domu, to jest jej miejsce, to jest jej bezpieczeństwo, to są jej bariery, to jest jej zamek, to jest, gdzie Allah stworzył ją, by była. Wolno jej wyjść, wolno jej uzyskać wykształcenie, wolno jej wyprowadzić dzieci, wolno jej pójść na zakupy, wolno jej chodzić w odwiedziny, wolno jej robić to wszystko. Ale w ramach islamskich wskazówek i to nie jest norma. Patrzysz na niektórych ojców dzisiaj, kiedy od małego wpajają swoim córkom: „Upewnij się, kiedy dorośniesz, że uzyskasz porządną edukację” Co rozumieją przez porządną edukację? „Uzyskasz dyplom uniwersytecki. Najprawdopodobniej nie będziesz go używać. A oprócz dyplomu uniwersyteckiego, upewnij się, że dostaniesz dobrą pracę. Podniesiesz głowy muzułmanów przez pozwolenie muzułmańskim kobietom w hidżabie pracować wśród innych, być wszędzie, być tam [w świecie]…” Czy to powiedział Allah? Czy to, twoim zdanie, da zwycięstwo muzułmanom? Czy to, twoim zdaniem, wpoi skromność twoim córkom?

[…]

To  trwa długo, czyja to jest wina? Nasza wina jako mężczyzn. Nasza wina jako ojców, nasza wina jako braci , nasza wina jako ludzi odpowiedzialnych, że odrzuciliśmy tę odpowiedzialność. Nasza wina jako ludzi, którzy mieli najczystszy szariat i drogę na Ziemi, a my umyślnie odwróciliśmy się od tego i nie mogłoby to nas mniej obchodzić. Najgorszy z głosów jest głos osła. Patrzysz na osobę na ulicy dzisiaj… Przechodzisz obok jakiejkolwiek restauracji o dziewiątej trzydzieści, dziesiątej wieczorem, żaden problem… Idź do restauracji, idź do kawiarni. Najgłośniejsze, te z głosami osłów, są niestety muzułmańskie kobiety. Nasze kobiety w hidżabie. Te, które miały być przykładami dla całego świata w sprawie skromności. Te, które miały być przykładami dla całego świata w sprawie cnotliwej czystości. One są najgłośniejsze, to one krzyczą i wrzeszczą, i śmieją się i zachowują jak błazny. To one.

[…]

„Zachodni świat nie dba o honor swoich kobiet – to jest fakt… Jeśli nie chcesz, by ktoś seksualnie naruszał twoją prywatność, nie wychodź tam”

15 sierpnia 2018

Jeśli prawa Allah zostaną wprowadzone w życie, społeczeństwo nie będzie doskonałe, nie ma niczego, co jest doskonałe w tym materialnym świecie. Ale społeczeństwo będzie najlepsze, jakie może być. Kiedy Allah zabronił cudzołóstwa, Allah uczynił wszystko, co prowadzi do cudzołóstwa, tak trudne, jak to możliwe, byś się tam [mógł] dostać. Na przykład, islam nie pozwala kobiecie, by cała się upiększała. Upiększone włosy, upiększony makijaż, upiększone perfumy, upiększona suknia i tak dalej. Islam na to nie pozwala.

[…]

Kiedy więc w społeczeństwie pozwalacie kobietom na wychodzenie, [kiedy są] upiększone, jaka, waszym zdaniem, jest naturalna konsekwencja tego? Naturalną konsekwencją jest cudzołóstwo.

[…]

Świat zachodni nie dba o honor swoich kobiet. To jest fakt.

[…]

Z powodu braku mądrości i wiedzy, i doskonałości w prawie, pozwalają kobietom ubierać się w rozwiązły sposób. Nie usprawiedliwiamy nikogo, kto dokonał aktu seksualnego ataku lub seksualnego nękania, lub seksualnego wykorzystania. Nie usprawiedliwiamy tego. Nie, jeśli coś mi się nie podoba, zakrywam to. Jeśli nie chcę, byś obrabował mój dom, nie zostawiam otwartych drzwi do mojego domu. Jeśli nie chce, żebyś zaglądał do mojej torby, nie otwieram mojej torby  i nie chodzę po otwartym pokoju z otwartą torbą, jak gdybym mówił: „Popatrz, co jest w środku”. Zamykam torbę i kładę ją koło siebie. Jeśli nie chcesz, by ktoś seksualnie naruszał twoją prywatność, nie wychodź tam. Biologicznie, to jest podstawowa nauka. To nie jest religia. Podstawowa nauka, podstawowa natura istot ludzkich.

[…]

„Nigdy nie powinniśmy dać się nabrać na fasadę ‘nasze kobiety są pełne godności, nasze kobiety są wolne, nasze kobiety są szanowane”

W pewnych społecznościach większość młodzieży popełnia cudzołóstwo, po ślubie lub przed ślubem. Głównie chłopcy, ale obecnie także coraz więcej dziewcząt. I niewierni kochają to. Także Allah mówi nam, że chcą, byście zostali niewiernymi, żebyście mogli być równi, jak oni. Oni nie chcą, żebyście byli cnotliwi, nie chcą, żebyście byli moralni, nie chcą widzieć was jako najlepszy przykład, nie chcą widzieć was jako osoby o najwyższych standardach. Chcą, byście byli… Jeśli oni popełniają niskie [czyny], chcą, byście byli tak samo nisko. Chcą, byście czynili niewiarę, tak samo jak oni czynią niewiarę, z zazdrości o swoje dusze. Dlaczego miałabyś być tą moralną, cnotliwą kobietą, która nie popełnia cudzołóstwa, a na nas patrzy się z góry, bo co tydzień śpimy z jakimś facetem? Dlaczego? Chcemy, byście były jak my. I spójrzcie, ile jest nacisku na korumpowanie muzułmańskich kobiet i ich gospodarstw domowych.

[…]

Główną karą dla ludzi, którym nie zostało wybaczone popełnianie cudzołóstwa w tym materialnym świecie, jest to, że są wstawiani po śmierci do podobnego do pieca miejsca, gdzie ogień przychodzi od dołu. Dół jest szeroki a góra wąska i oni krzyczą, i palą się, i ogień podnosi ich w górę, a potem spadają, kiedy ogień przygasa. I to zdarza się raz za razem, raz za razem, aż Allah nakazuje przyjście godziny [Dnia Sądu Ostatecznego].

[…]

Nigdy nie powinniśmy dać się nabrać na fasadę „nasze kobiety są pełne godności, nasze kobiety są wolne, nasze kobiety są szanowane, nasze kobiety, nasze kobiety, nasze kobiety, nasze kobiety…” i są one poddane umysłowo i fizycznie najgorszym rodzajom wykorzystywania, jakie ludzkość kiedykolwiek widziała. Jedyną różnicą jest to, że oni skłaniają kobiety, by uważały, że jest ich wyborem być poddanymi takiemu poniżeniu.