18 maja 2010 r. iracko-amerykański publicysta Khudhayr Taher opublikował artykuł w arabskiej liberalnej gazecie onlineElaph.com, w którym ostrzega przeciwko pragnieniu zamiany USA w kraj muzułmański. Taher wezwał administrację amerykańską do zakazania budowy meczetów, a szczególnie Meczetu Kordoby planowanego w pobliżu Strefy Zero w Nowym Jorku, ponieważ, jak mówi, te meczety stanowią groźbę dla bezpieczeństwa USA, ponieważ są centrami szerzenia idei ekstremistycznych i terrorystycznych.

Poniżej podajemy tłumaczenie fragmentów z tego artykułu:

W tych dniach pojawiła się kwestia muzułmańskiej decyzji zbudowania meczetu niedaleko miejsca zbrodni tchórzliwych terrorystów z 11 września. Musimy zauważyć, że dla tego meczetu wybrano wrogą i prowokacyjną nazwę [Kordoba]. Dobrze wiadomo, że pierwszy Meczet Kordoby został zbudowany przez muzułmanów w hiszpańskim mieście, po tym, jak okupowali oni ten chrześcijański kraj, zabijając jego mężczyzn i porywając kobiety, żeby zabrać je do krajów arabskich jako niewolnice i sługi dla ich seksualnych przyjemności. Arabowie i muzułmanie nigdy nie przestali być z tego dumni i pławią się w blasku sławy tej imperialistycznej historii, którą uważają za symbol swojej siły i władzy, i nie zawstydza ich fakt, że annały [ich historii] pełne są haniebnych zbrodni.

Dzisiaj wydaje się, że niektórzy muzułmanie w Ameryce są rozmiłowani w marzeniu o powrocie tej ohydnej, imperialistycznej historii muzułmańskiej, która opiera się na okupowaniu pokojowych ludów, na próbie zmuszenia ich przy pomocy miecza do zmiany religii, na zabijaniu mężczyzn i na porywaniu kobiet z ich domów i zabierania ich do własnych krajów. Wybór nazwy „Dom Kordoby” dla meczetu budowanego w Nowym Jorku nie był losowy, przypadkowy ani niewinny. Niesie w sobie znaczenie i marzenia o ekspansji i inwazji [na terytorium] innego [przy równoczesnym] dążeniu do zmiany jego religii i ujarzmieniu go…

Nowy Jork ma wiele meczetów dla sunnitów i dla szyitów. Oczywiście istnieje znacząca infiltracja ekstremistycznej ideologii terroryzmu wśród niektórych sunnitów, podobnie jak istnieje znacząca infiltracja irańskiego [aparatu] wywiadu wśród niektórych szyitów. Ta infiltracja, zarówno wśród sunnitów, jak szyitów, szerzy się w całych USA. Stan Nowy Jork ma wiele meczetów i nie potrzebuje ich więcej – żeby nie wspomnieć, iż ze względu na pracę muzułmanie nie mogą przychodzić do meczetu codziennie, a tylko w soboty i niedziele. Dlatego muzułmanie nie mają żadnej realnej potrzeby budowania tego meczetu, który stanowi prowokację przeciwko uczuciom Amerykanów i przypomnienie o muzułmańskim imperializmie w Hiszpanii oraz aktach popełnionych przeciwko chrześcijanom – takich jak morderstwo, grabież, branie niewolników i agresja przeciwko kobietom.Jako muzułmanin i jako obywatel amerykański mam nadzieję, że rząd USA wyda decyzję konfiskaty funduszy przeznaczonych na budowę tego meczetu i przeniesie je do budżetu na odbudowę wież World Trade Center w Nowym Jorku [a także] zakaże budowy [dodatkowych] meczetów w USA, ponieważ nie ma żadnej realnej potrzeby [ich budowy]. [Musimy] także wziąć pod uwagę niebezpieczeństwo, jakie one [tj. meczety] stanowią, ponieważ są wylęgarniami ekstremistycznej, terrorystycznej ideologii i nienawiści do innych oraz dlatego, że prowadzą jawną działalność misyjną, uznaną za pogwałcenie wolności i religii innych.