Hamid Al-Husseini, sekretarz generalny Związku Sieci Irackiego Radio i Telewizji, powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że “celem oporu jest zachowanie obecnych rządów i reżimów”, jak długo mają one “powszechną legitymację”. Powiedział następnie, że “nie jest tajemnicą, że frakcje w Palestynie są obecnie pod dowództwem przywódcy oporu, Kasema Soleimaniego”. Al-Hussein powiedział, że “oczekują oni godziny zero”, by wyzwolić Palestynę i że “Izraelczycy będą szukać sposobu ucieczki z Palestyny”. „Izrael przestanie istnieć w mniej niż 25 lat” – powiedział w wywiadzie nadanym przez Afaq TV 18 grudnia.

Żeby zobaczyć klip wywiadu z Hamidem Al-Husseinim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Hamid Al-Husseini: Opór składa się z kilku narodowości, a nie tylko z jednej. Opór nie wierzy w narodową tożsamość i nie pyta osoby, skąd jest. Czy uwierzy pan, kiedy powiem, że opór składa się z wielu narodowości?

Prezenter: To jest także prawdą o ISIS, mnie lub bardziej. Składa się z wielu narodowości i nie wierzy w narodową tożsamość.

Hamid Al-Husseini: Jak może pan nawet porównywać opór do ISIS?

[…]

Prezenter: ISIS ma pewną ideologię, która została skorumpowana i skonfrontowana z inną ideologią, ale mechanizmy są mniej więcej takie same.

Hamid Al-Husseini: To prawda, ISIS nie składa się z jednej narodowości. Dlatego, kiedy opór w Iranie uznał to za właściwe, kilka narodowości dołączyło do walki – Irakijczycy, Irańczycy, Afgańczycy… A kiedy zaczęła się wojna w Syrii, ludzie wszystkich narodowości dołączyli. Wszyscy zgadzają się z pewnymi celami. Opór ma jasne cele. Po celach można rozpoznać, czy mówimy o dobrym oporze, czy o złej grupie ludzi.

„Jednym z najważniejszych celów – jest wyzwolenie Palestyny”

Prezenter: Jakie są te cele?

Hamid Al-Husseini: Kiedy założono ISIS, sprowadzili terrorystów, by zabijali, rozlewali krew i atakowali miejsca święte. To nie są cele oporu.

Prezenter: Jakie są cele oporu?

Hamid Al-Husseini: Najważniejszym celem – lub jednym z najważniejszych celów – jest wyzwolenie Palestyny, ziemi, która została zagrabiona w regionie. Jeśli skupimy się [na Palestynie] i wyzwolimy ją, pozbędziemy się naszych problemów. Matką wszystkich problemów jest ta rakowata narośl.

[…]

 Celem oporu jest zachowanie obecnych rządów i reżimów.

Prezenter: Niezależnie od natury tego reżimu?

Hamid Al-Husseini: Jak długo reżim ma powszechną legitymację. Pozwolę sobie zapytać pana: Kto bronił Baszara Al-Assada? Opór. Kto bronił politycznego procesu w Iraku? Opór.

Prezenter: Baszar ma powszechną legitymację?

Hamid Al-Husseini: Oczywiście. Wygrał wybory. Jeśli chcą, mogą przeprowadzić wybory i usunąć Baszara Al-Assada. Żaden problem.

[…]

ISIS jest jednym z powodów, dla którego istnieje teraz w regionie siła oporu. Opór będzie bronił każdego prawomocnego reżimu w regionie, który znajduje się pod atakiem, jak to było w Iraku, w Syrii, w Bahrajnie, w Jemenie, w Iranie i wszędzie.

„Przywódcą oporu jest teraz Kasem Soleimani”

Prezenter: Czy opór ma jednego przywódcę, czy kilku?

Hamid Al-Husseini: Ma przywódców.

Prezenter: Kim są przywódcy oporu?

Hamid Al-Husseini: Ile nazwisk pan chce? Jeśli dam panu jedno nazwisko, zostawi pan to? Przywódcą oporu jest teraz Kasem Soleimani.

Prezenter: Ma pan na myśli, jednym z przywódców…

Hamid Al-Husseini: Tak.

Prezenter: Kim są inni przywódcy?

Hamid Al-Husseini: No cóż, najważniejszym przywódcą jest oczywiście Hassan Nasrallah.

Prezenter: Oni są dobrze znani, ale kto jeszcze?

Hamid Al-Husseini: Pozwoli pan, że nie podam nazwisk. Nie jesteśmy w środku wyborów.

[…]

„Opór nie jest ograniczony geografią ani narodowością”

Prezenter: Czy opór zainterweniuje któregoś dnia w Iranie, jak interweniuje dzisiaj w innych krajach?

Hamid Al-Husseini: Jeśli powstanie taka potrzeba, to tak.

Prezenter: Zainterweniuje?

Hamid Al-Husseini: Oczywiście. Opór będzie interweniował wszędzie, gdzie go o to proszą. Opór ruszy do walki z siłą przeciwko każdemu zagrożeniu w regionie.

Prezenter: A więc opór nie jest ograniczony granicami geograficznymi?

Hamid Al-Husseini: Absolutnie nie. Opór nie jest ograniczony geografią ani narodowością.

Prezenter: Jaka jest rola oporu po rezolucji Trumpa [w sprawie Jerozolimy]? Jak dotąd nie słyszeliśmy niczego poza przemówieniami i nie widzieliśmy niczego poza konferencjami i demonstracjami.

Hamid Al-Husseini: Nie jest tajemnicą, że frakcje w Palestynie są teraz pod dowództwem przywódcy oporu, Kasema Soleimaniego. Oczekują godziny zero.

Prezenter: Godziny zero na co?

Hamid Al-Husseini: Usłyszy pan o tym, z wolą Allaha.

Prezenter: Czy mówi pan o operacji militarnej przeciwko tworowi izraelskiemu?

Hamid Al-Husseini: Operacji militarnej? My chcemy wyzwolić Palestynę!

Prezenter: Wiec uważa pan rezolucję Trumpa za okazję dla oporu do wyzwolenia Palestyny?

Hamid Al-Husseini: Ta rezolucja ujawniła prawdziwe oblicza ludzi, błogosławieństwa dla Allaha. Kiedy Trump doszedł do władzy, stało się jasne, że jest on idiotą, a to jest dla nas bardzo pozytywne. Ujawnił prawdziwe oblicza ludzi, a to jest dla nas ważne. Ujawnił nawet, kto stworzył ISIS. Przedtem my wiedzieliśmy i mówiliśmy to, ale inni zawsze temu zaprzeczali.

[…]

„Przywódca [Chamenei] powiedział, że w 25 lat nie będzie Izraela… Zaufaj mi, Izrael szybko zniknie”

Prezenter: Ale Izrael jest tutaj i pozostanie, a teraz ma Jerozolimę.

Hamid Al-Husseini: Nie, nie jest tutaj, by pozostać.

Prezenter: Wziął Jerozolimę siłą.

Hamid Al-Husseini: Przede wszystkim, Izrael chciał przechwycić cały region. Obecnie Izrael jest ograniczony do własnego obszaru i boi się sąsiadów, nie zaś dalszych krajów. Izrael panuje na Wzgórzach Golan, ale boi się Wzgórz Golan. Panuje nad Palestyną, ale boi się Palestyny. Nie będzie ujawnianiem żadnej tajemnicy, jeśli powiem panu, że jeśli zacznie się [izraelska] wojna z Palestyną… To jest coś, co wiem jako fakt. To nie jest tylko analiza. Zobaczy pan operacje rozpoczęte wewnątrz Palestyny, nie z innych krajów. Opór będzie działał stamtąd. Izraelczycy przybyli tam w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Kiedy zobaczą ogień szalejący wewnątrz Palestyny, wszyscy uciekną. Nie będzie potrzeby walczenia i zabijania ludzi.

Prezenter: Czy mówi pan o powszechnej intifadzie?

Hamid Al-Husseini: Nie o intifadzie. Jeśli zacznie się prawdziwa wojna o usunięcie Izraela i wyzwolenie Palestyny, zobaczy pan, co zdarzy się tam.

[…]

To jest 2017 r. Przywódca [Chamenei] powiedział, że w 25 lat nie będzie Izraela. Jako członek oporu mówię panu, że Izrael przestanie istnieć w mniej niż 25 lat. Proszę mi zaufać, Izrael szybko zniknie. Po [porażce] ISIS stworzy się coś innego… Stworzą się armie w regionie. Kiedy wojownicy oporu w Palestynie zobaczą, że popiera ich taka siła, zobaczy pan mobilizacje w Palestynie, a Izraelczycy będą szukali drogi ucieczki z Palestyny.