7 kwietnia 2019 r., konto YouTube Gaza TV Media zamieściło wideo małego jordańskiego chłopca, idącego na ochotnika do Jerozolimy, żeby zginąć tam jako męczennik. Na wideo widać chłopca, Amira Al-Chasawne, jak maszeruje z procą i zabawką-karabinem. Kiedy matka pyta go, dokąd idzie, odpowiada: „Idę w daleką podróż. Mogę nie wrócić”. Później Amir mówi matce, że idzie do Jerozolimy, do „męczennika Omara Abu Laili i jego przyjaciół”. 19 marca 2019 r. Omar Abu Laila zabił nożem sierżanta Gala Keidana, chwycił jego broń i zastrzelił rabina Achiada Ettingera. Chłopiec Al-Chasawne kontynuował: „Zastrzelę Żydów, którzy zastrzelili Omara”. Kiedy matka ostrzega go, że zostanie zabity, chłopczyk odpowiada: „To nie problem, mamusiu. Zginę za Jerozolimę. Czy Jerozolima nie jest warta, by za nią zginąć?” Chłopczyk woła, ze łzami: „Na rzecz Allaha, o Arabowie! To jest Jerozolima! To jest cel Nocnej Podróży Proroka! Oni sprzedali Jerozolimę!” Zakończył, wzywając Saladyna, by „obudził się”. Wideo wyprodukował Mays Alreem dla Television Photography.

Aby zobaczyć klip z Amirem Al-Chasawne w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Idę w daleką podróż – mogę nie wrócić”

Matka Amira: Mój kochany Amirze, dokąd idziesz?

Amir Al-Chasawneh: Idę w daleką podróż. Mogę nie wrócić.

Matka Amira: Mój kochany, twój ojciec cię szukał.

Amir Al-Chasawneh: Przekaż mu moje pozdrowienia, poproś, by mi przebaczył i modlił się za mnie.

Matka Amira: Przerażasz mnie. Dokąd idziesz?

Amir Al-Khasawneh: Do Jerozolimy.

„To nie jest problem, mamusiu, zginę dla Jerozolimy, czy Jerozolima nie jest warta, by za nią zginąć? Czy meczet Al-Aksa nie jest wart, by za niego zginąć?”

Matka Amira: Ale to jest daleko, Amir…

Amir Al-Chasawneh: Nie, to jest za tą górą. Możesz iść. Nie martw się.

Matka Amira: Do kogo idziesz?

Amir Al-Chasawneh: Idę do męczennika Omara Abu Laili i jego przyjaciół. Zastrzelę Żyda, który zastrzelił Omara. Idę do matki Omara, ucałować jej głowę i powiedzieć jej: Jestem jak Omar! Wszyscy jesteśmy jak Omar! Wszyscy jesteśmy twoimi dziećmi!

Matka Amira: Ale Żydzi strzelą do ciebie i umrzesz, Amirze.

Amir Al-Chasawneh: To nie jest problem, mamusiu. Zginę dla Jerozolimy. Czy Jerozolima nie jest warta, by za nią zginąć? Czy meczet Al-Aksa nie jest wart, by za niego zginąć?

[…]

To jest Jerozolima, o Arabowie! To jest Jerozolima, o Arabowie! Na rzecz Allaha, o Arabowie! Na rzecz Allaha, o Arabowie! To jest Jerozolima! To jest cel nocnej podróży Proroka! Sprzedali Jerozolimę! Obudź się Saladynie!