W piątkowym kazaniu w East Plano Islamic Center (EPIC) w Plano w Teksasie imam Hasan Khalil powiedział, że najlepszą kobietą jest “ta, która poddaje się komendzie swojego męża”, ponieważ mąż jest drogą kobiety do nieba. Doradzał kobietom, by układały swoje plany zajęć zgodnie z planem męża, mówiąc, że kobieta, która idzie na wykład, podczas gdy jej mąż musi sam siebie obsłużyć i je samotnie “nie ma pojęcia, czym jest religia”. Cytując Proroka Mahometa, że “kobieta, która rozumie prawa męża, nie usiądzie, aż mąż skończy [posiłek]”, imam Khalil lamentował, że kobiety chcą pracować jako kelnerki, obsługując innych ludzi za małą stawkę godzinową, podczas gdy mężowie utrzymują je. Powiedział także, że mężowie, którzy nie dają swoim żonom pieniędzy na wydatki, „nie rozumieją religii”. Kazanie z 17 sierpnia było na żywo transmitowane na kanale YouTube EPIC.

Żeby zobaczyć klip z Hasanem Khalilem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Ta, która poddaje się komendzie męża, jest najlepsza ze wszystkich kobiet”

Hasan Khalil: Mąż jest niebem lub piekłem dla kobiety.

[…]

Prawa kobieta, a oczywiście taką powinniście poślubić, to jest przykazanie Proroka, ułoży swój plan zajęć według planu męża. Nie tak, że kiedy on przychodzi z pracy, ty śpisz, a kiedy ty nie śpisz, on idzie do pracy. Nie tak, że jecie o różnych porach i on przychodzi i je sam. Nie tak, że ty uczysz się w swojej szkole i tak dalej, kiedy twój mąż chce usiąść i rozmawiać z tobą. Organizujesz swój czas w oparciu i zgodnie z czasem męża, nie z twoim czasem, bo on jest twoim niebem. Obecnie, w dzisiejszych czasach, bracia, możecie czcić siostry ile chcecie i modlić się, ile chcecie, i pościć, ile chcecie, nie wyrówna to opiekowania się twoim mężem.

[…]

Najlepsza ze wszystkich kobiet… Siostry, spójrzcie jedna na drugą, kto jest lepszy niż ja, ja czy ty? Ta, która poddaje się komendzie męża jest najlepsza ze wszystkich kobiet.

[…]

Nie pójdziemy powiedzieć wszystkim siostrom, idź walczyć, idź bić się, idź cierpieć i rób te wszystkie rzeczy, które robią ludzie, nie. Po prostu dobry wygląd, dobry ubiór, podobanie się swojemu mężowi, kiedy patrzy na ciebie równa się temu wszystkiemu.

[…]

„Nie myśl i nie rozważaj, i nie pytaj dlaczego – zamiast tego powiedz: ‘Słyszę i jestem posłuszna, moim celem jest niebo i wszystko, co zabiera mnie do nieba, jest cudowną rzeczą’”

„Statyka dowodzi, że w krajach muzułmańskich kobiety, które pracują, wydają 30 procent swoich dochodów na makijaż i tym podobne. Trzydzieści procent. I zgadnijcie, dla kogo jest ten makijaż i temu podobne? Nie jest dla męża, jest dla zewnętrznego świata. Mąż płaci i opiekuje się tobą w dzień i w nocy, a ty nawet nie próbujesz dobrze wyglądać dla twojego męża.

[…]

Kobiety gonią za każdą dobrą rzeczą i zapominają o najlepszej rzeczy w domu. Kiedy siostra idzie na wykład i różne rzeczy, a mąż przychodzi do domu i jest sam, albo obsługuje się sam, na Boga, ona nie ma pojęcia, czym jest religia.

[…]

[Prorok Mahomet] powiedział, że jeśli kobieta rozumie prawa męża, to nie usiądzie, aż on skończył swój posiłek i napój. Niemniej, jest ona gotowa wychodzić za dziesięć dolarów na godzinę i siedzieć jako kelnerka, i obsługiwać cały wszechświat za dziesięć dolarów. A jej mąż daje jej tysiące i wydaje na nią tysiące, i [on jest] jej drogą do nieba.

[…]

Ilu z nas kiedykolwiek myśli o podziękowaniu naszym żonom za zrobienie zakupów i ile żon dziękuje swoim mężom za płacenie za zakupy, i jak wielu z was daje więcej żonom w tych dniach, kiedy jeden dolar dla twojej żony jest lepszy niż każdy dolar, jaki dajesz na rzecz Allaha? Czy dałeś żonie więcej pieniędzy na wydatki? Nie. Dlaczego? Bo nie rozumiesz religii. Bo myślisz: ‘O, tylko przyjdę na piątkowe modły, i tylko poczytam Koran, i zrobię to, i zrobię tamto, tego chce Allah…’ Bracia, skupcie się na waszym życiu, a szczególnie, na żonie. I siostry, skupcie się na waszych mężach w tych czasach. Tam zróbcie szczęście. Nie myśl, nie rozważaj, nie pytaj dlaczego. Zamiast tego powiedz: ‘Słyszę i jestem posłuszna, moim celem jest niebo i wszystko, co zabiera mnie do nieba, jest cudowną rzeczą’”.