Imam z New Jersey Mateen Khan powiedział podczas wykładu w Muslim Center of Middlesex County, NJ, (MCMC), że liberalizm jest filozofią, która wymaga, by wszyscy ją przyjęli i która uważa tych, którzy nie akceptują liberalizmu, za zagrożenie. Podając przykład Afganistanu, kraju, który – jak powiedział – Amerykanie najechali pod pretekstem wzmocnienia pozycji kobiet, Khan powiedział, że ci, którzy nie akceptują liberalizmu, są zmuszeni do akceptowania go pod pretekstem praw kobiet, praw LGBT i zwalczania nietolerancji. Powiedział, że liberałowie chcą, by muzułmanie pozwolili im na wolnośc słowa, żeby obrażać Proroka Mahometa. Później w wykładzie Khan powiedział, że Żydzi w Europie byli nienawidzeni i używani jako kozioł ofiarny, ponieważ Europejczycy byli antysemitami. Następnie twierdził, że pewni izraelscy psycholodzy napisali, że syjonistom udało się przekonać Europejczyków, by nienawidzili Arabów i Palestyńczyków – którzy, jak wyjaśnił, także są Semitami – zamiast Żydów, przez mówienie im, że Palestyńczycy są zacofanymi, monoteistycznymi Semitami, których naprawdę powinno się nienawidzić. Wykład zamieszczono na kanale YouTube MCMC 30 grudnia 2018 roku. Khan jest religijnym doradcą Islamic Circle of Mercer County (ICMC) i wykłada w Lantern Initiative, ktorej strona internetowa mówi, że “jest poświęcona Tradycji (Sunna) i naszemu Prorokowi Mahometowi”.

Aby zobaczyć klip z imamem Mateenem Khanem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„To jest wojna kulturowa – [Liberalizm] jest filozofią, którą oni chcą szerzyć”

Imam Mateen Khan: Kiedy mówimy o liberalizmie, mówimy o politycznej i moralnej filozofii. Ludzie, którzy są jej głosicielami, mówią, że jest zbudowana na wolności i równości. Co więc mówią liberałowie… Opowiadają się za szerokim wachlarzem poglądów, zależnie od ich rozumienia zasad. Jak powiedziałem, to jest filozofia. To jest światopogląd, to jest sposób myślenia. Ogólnie więc, popierają koncepcje praw obywatelskich, demokracji, świeckości, równości płci, równości ras, internacjonalizmu, wolności słowa, wolności wyznania, wolności prasy… Wiem, że większość z nas słucha tych słów i myśli: „Co w tym złego?” Dojdziemy do tego.

[…]

Dla tych z nas, którzy są wystarczająco dorośli, by pamiętać, kiedy USA najechały na Afganistan: dlaczego najechali Afganistan? Jaki był powód?

[…]

To było wzmocnienie pozycji kobiet. [Powiedzieli, że] talibowie nie pozwalają kobietom na otrzymanie wykształcenia i że talibowie nie pozwalają kobietom chodzić po ulicach, jak to kiedyś robiły. I pokazywali zdjęcia z lat 1940. i 1950. afgańskich kobiet w spódnicach, swobodnie chodzących wokół… [Powiedzieli:] „Musimy uratować te kobiety”. [Powiedzieli] kobietom w tym kraju: „Musicie uratować wasze siostry. Sposób, w jaki wy żyjecie tutaj – czy nie chcecie, by one miały to samo?”

[…]

To jest kulturowa wojna. To jest filozofia, jaką chcą szerzyć. Jeśli sam nie chcesz przyjąć [liberalizmu]… [Mówią:] „Jeśli jako muzułmański naród nie chcecie sami przyjąć naszej filozofii, to przyniesiemy wam ją pod pretekstem kobiet i LGBT i pod pretekstem nietolerancji, jaką macie w waszej ziemi”.

„Chcą, byście przyjęli filozofię liberalizmu, a robiąc to, opuścicie filozofię, jaka przynosi islam”

[…]

Liberalizm, u swego sedna, jest przeznaczony dla każdego. Dlatego każdy musi go zaakceptować, a jeśli są ludzie, którzy nie [akceptują go] to jest to zagrożenie dla podstawowej tożsamości [liberałów]. I muszą znaleźć sposób na pozbycie się go.

[…]

Chcą, byście przyjęli filozofię liberalizmu, a robiąc to opuścicie filozofię, jaką przynosi islam.

[…]

[Mówią:] ”Musicie przyjąć to, w co wierzymy, jeśli chodzi o wolności. Jest naszą ideologią, że powinniśmy mieć wolność powiedzenia wszystkiego, co chcemy, więc musicie pozwolić nam wyklinać Proroka Mahometa, bo jeśli nie [pozwolicie], to jesteście zacofani – nie jesteście liberalni i nie nadajecie się do XXI wieku”. Do tego jesteście nawracani. [Mówią:] „Możecie mieć Mahometa. Był wielkim człowiekiem, ale nie powinien był zrobić tego co zrobił [Żydom] z Banu Kurajza. Nikt w historii nie dokonał tego, co on – ale nie powinien był żenić się z Aiszą”.

[…]

„Spójrzcie na Żydów: historycznie, Żydzi byli nienawidzeni w Europie, obwiniano ich o wszystkie rodzaje problemów – byli kozłem ofiarnym”

Spójrzcie na Żydów: historycznie, Żydzi byli nienawidzeni w Europie, obwiniano ich o wszystkie rodzaje problemów. Byli kozłem ofiarnym. Kiedy działo się coś złego, [obwiniano] Żydów. [Mówili:] „Mamy zarazę? [To jest wina] Żydów. Jest recesja? [To jest wina] Żydów”. To z nimi robili, niezależnie od tego, jak długo byli w Europie. Niezależnie od tego, jak bardzo starali się być europejscy, nadal byli „Innym”.

[…]

[Europejczycy] byli antysemiccy. Ale historycy mówią nam i my to wiemy, że Semitami są Żydzi i kto jeszcze? Arabowie. Semitami są Żydzi i Arabowie. W ten sam sposób, w jaki mieli złe uczucia wobec Żydów, mieli je także wobec Arabów. Dla nich nie ma różnicy między Arabem a muzułmaninem z innego kraju.

[…]

„W rzeczywistości większość Żydów dzisiaj jest świecka, więc także w filozofii są tacy sami jak oni – ale Palestyńczycy? Nie, ci faceci są zacofani”

Tak więc Żydzi nigdy nie mogli umknąć swojemu pochodzeniu, Niezależnie od tego, jacy stawali się europejscy, nadal z pochodzenia, kultury, tła… Dla niż pozostawali żydowscy.

Zawsze byli ”Innym”. Izraelscy psycholodzy pisali o syjonizmie. Syjoniści byli bardzo sprytni. Kiedy zaczęli składać Europie petycje o państwo Izrael, jedną z taktyk, jakiej użyli było, że próbowali przekonać Europejczyków – i udało im się to zrobić… [Powiedzieli:] „Jesteśmy jednymi spośród was, a Semici, których nie lubicie, to Palestyńczycy”. Racja, Semici to dwa narody: Żydzi i Arabowie. Więc powiedzieli: „Semici to dwa narody, dwie grupy. W rzeczywistości, grupa, której nie lubicie – to jest Semici, Arabowie są nimi” To jest Palestyna. Ale Żydzi… [Powiedzieli:] „Semitami, których powinniście lubić, to jest – my jesteśmy Żydami. Powinniście nas lubić, jesteśmy tacy jak wy. Wierzymy w demokrację. Jesteśmy zachodni, tak samo jak wy”. W rzeczywistości większość Żydów dzisiaj jest świecka, więc także w filozofii są tacy sami jak oni. Ale Palestyńczycy? Nie, ci faceci są zacofani. Ci faceci nadal wierzą w monoteizm. Oni nadal wierzą w Proroka Mahometa. Izraelscy psycholodzy wskazują, że jedną ze zdumiewających rzeczy, jakie zrobili syjoniści, było przekonanie Europy, że prawdziwymi Semitami są Arabowie. [Powiedzieli:] „To są ci, przeciwko którym powinniście być”.