19 czerwca 2020 r. na stronie Facebooka Masjid As-Sunnah An-Nabawiyyah North Miami zamieszczono wideo z kazaniem wygłoszonym przez dra Fadiego Yousefa Kablawiego, urodzonego w Jordanii imama z Islamskiego Ośrodka North Miami. W kazaniu imam Kablawi szydził ze społeczności LGBTQ, ludzi, którzy chcą, by używano wobec nich innych zaimków i wolności wyboru własnego stylu życia i seksualności. Powiedział, że prawo nie pozwala pracodawcom na zwalnianie z pracy ludzi za to, że są członkami społeczności LGBTQ, ale że jest to łamanie prawa pracodawców, ponieważ powoduje stres u pracodawców i czyni, że czują się nieswojo. Imam Kablawi dodał, że każde stworzone przez człowieka prawo, takie jak to, daje jednym ludziom prawa kosztem innych ludzi, i  że jedynym prawem, który uważa każdego za równego, jest prawo Allaha. Więcej o dr Fadim Yousefie Kablawim można zobaczyć w MEMRI TV Clip No. 8063.

Aby zobaczyć klip z imamem dr Yousefem Kablawim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Oni myślą, że to jest sprawiedliwość, że to jest wolność… wybór stylu życia i seksualności, jakich on lub ona, lub ‘ono’ chce”

Dr Fadi Yousef Kablawi: Słyszeliście o Najwyższym Sądzie i… Nie tym facecie… O społeczności LGBTQ? O tym, jak ty, jako pracodawca, nie możesz zwolnić kogoś z pracy, bo oni są [członkami] społeczności LGBTQ. Więc oni myślą, że to jest sprawiedliwość, że to jest wolność. Każdy, kto ma wolność – ma wolność wyboru stylu życia i seksualności, jakich on lub ona, lub „ono” chce. Racja?

Chcą być nazywani “ono”. Niektórzy z nich [mówią]: „Chcemy, żeby nazywano nas ‘ono’ lub 'ze’….” [Jak] zebra. [Oni mówią:] “Ono! Ono! Mów do nas ono”. Nie jesteście “ono”. To jest ich prawo, dobrze. W społeczeństwie, gdzie wszystko… Macie wolność robienia co [chcecie]. To jest wasza prerogatywa, to jest wasz wybór. Ale odbieracie prawo pracodawcy zwalniania z pracy kogoś, kogo nie lubi.

[…]

„Odbieracie mi prawo dobrego samopoczucia w moim miejscu; to jest wybór, żyć w ten sposób… Idźcie do diabła!”

Jeśli więc zatrudnię kogoś, a potem on okazuje się być tym, kim jest – on jest “Q”.  A wtedy ja czuję, że będę naciskany w każdym momencie, kiedy jestem w pracy, oglądając się za siebie, upewniając się, że poruszam się właściwie i że działam tak po męsku jak powinienem. Naprawdę? To mnie stresuje… Odbierasz mi prawo dobrego samopoczucia w moim miejscu. To jest wybór żyć w ten sposób, jego wybór. Idźcie do diabła!

[…]

„[To] jest prawo stworzone przez człowieka; Które prawo [będzie] równe dla wszystkich? Prawo Allaha”

Dajecie im prawa, ale odbieracie prawa komuś innemu. To jest prawo stworzone przez człowieka. Każde prawo stworzone przez człowieka będzie miało te konsekwencje. Które prawo nie będzie miało, nie będzie musiało sobie z tym radzić i będzie równe dla wszystkich? Prawo Allaha.