Doktor Fadi Kablawi powiedział w piątkowym kazaniu wygłoszonym 26 stycznia 2024 r. w Masjid As Sunna An Nabawiyyah w North Miami, które było transmitowane na żywo na Facebooku, że syjonizm jest problemem dla całego świata. Powiedział, że jeśli będzie to służyć ich interesom, „ci socjopaci” zrobią chrześcijanom, Chińczykom, Niemcom i Amerykanom to, co robią Palestyńczykom w Gazie. Doktor Kablawi powiedział, że muszą tworzyć „scenariusze”, takie jak 11 września, zabójstwa czy eksplozje na całym świecie, „aby mogli przyjść i nas zabić”. Powiedział, że muzułmanie nie chcą zabijać Amerykanów ani przejmować ich kraju. Jednakże dr Kablawi powiedział, że jeśli Stany Zjednoczone staną się krajem z większością muzułmańską, obywatele wybiorą wprowadzenie prawa szariatu. Dodał: „Jestem tutaj [w USA], więc mogę nawrócić Amerykę”.

Aby zobaczyć klip z wiecu imama z Miami, doktora Fadi Kablawiego, kliknij tutaj. 

„Ci wrogowie ludzi, jeśli robią to Palestyńczykom w Gazie, zrobią to i wam, jeśli będą musieli… Oto, kim oni są – socjopaci”

Dr Fadi Kablawi: Ci wrogowie ludzi, jeśli robią to Palestyńczykom w Gazie, zrobią to i wam, jeśli zajdzie taka potrzeba.

[…]

Oni tacy właśnie są, socjopaci. Zrobią to każdej innej osobie, jeśli tylko osiągną punkt, w którym będą przekonani, że jest to w ich interesie. Zrobią to chrześcijanom, zrobią to Chińczykom, zrobią to Amerykanom, zrobią to Niemcom… Na Allaha, zrobią to każdemu. W przypadku muzułmanów mają dodatkowe powody, aby to zrobić. Zrobią to każdemu.

Więc ten znak tutaj, na Golden Glades, kiedy wychodzisz… że Hamas to nie tylko twój problem czy coś… To także twój problem… Hamas jest także twoim problemem. Widziałeś język? Hamas idzie wykończyć Izrael i oni zaczną wyjeżdżać do Europy i Ameryki. Kopanie tunelu pod Oceanem Atlantyckim zajmie dużo czasu, stary. 

„Syjonizm jest problemem świata… Kto [dokonał] zabójstw na całym świecie?… Kto wysadził amerykańskie statki? Hamas czy Mossad? Kto wysadził [World Trade Center] 11 września? „

Ale tak czy inaczej, chodzi o taktykę zastraszania: „to także twój problem”. Wiesz, kto też jest twoim problemem? Syjonizm jest problemem świata. Uwierz mi. Cofnij się i przeczytaj ich historię, poznaj ich historię. Kto dokonywał zamachów na całym świecie? Kto wysadzał budynki na całym świecie? Kto wysadził amerykańskie statki? Kto to zrobił? Hamas czy Mossad? Kto wysadził [WTC] 11 września? Och…

[…]

Na Allaha, o bracia, nie mieliśmy z tym nic wspólnego, a oni to zobaczą. Muszą tworzyć takie scenariusze, żeby mogli przyjść i nas zabić. Większość Amerykanów jest naiwna i nie ma pojęcia. Wszystko, o co się martwią, to Super Bowl. Musimy to zmienić, musimy to propagować i zmieniać to wśród ludzi wokół nas.

„Jeśli możemy [przejąć wasz kraj], weźmiemy go, ale środkami, na jakie pozwala nam prawo… Jestem tutaj, aby móc nawracać Amerykanów”

Otwórz umysł, nie jesteśmy tutaj, aby kogokolwiek zabić. Nie jesteśmy tu, aby kogokolwiek skrzywdzić, nie chcemy przejąć waszego kraju. Jeśli będziemy mogli, przejmiemy go, ale środkami, na jakie pozwala nam prawo. Tutaj zrobimy da’wa ludziom… Jak facet, który wysłał mi e-mail, jakiś facet, Brad Jennings… [Napisał:] „Czy chcesz wprowadzić prawo szariatu w Ameryce?” Powiedziałem, że jeśli Ameryka stanie się [krajem] w większości muzułmańskim, to inszallah, zdecydujemy się na wprowadzenie szariatu.

[…]

Potem mówi: „Jedź do Gazy, oni potrzebują pomocy dentystycznej”. Powiedziałem, że w Gazie jest wystarczająco dużo dentystów, ale jestem tutaj, żeby nawracać Amerykanów.