W piątkowym kazaniu wygłoszonym w Masjid Al Furqaan w Cape Town w Południowej Afryce, szejk Riyaad Fataar powiedział, że meczet Al-Aksa “wymyka się z rąk narodu islamskiego… ponieważ plany Żydów posuwają się [naprzód]”. Cytując Saladyna i mówiąc, że muzułmanie “pozostają w dżihadzie w celu pozbycia się syjonistycznego okupanta”, szejk Fataar, który jest wiceprzewodniczącym Muzułmańskiej Rady Sądowniczej Południowej Afryki i imamem w Husami Masjid w Cravenby, przedmieściu Cape Town, wezwał wszystkich muzułmanów na świecie do popierania ich i „okazania waszej pomocy na wszystkie różne sposoby, jakie istnieją”. „Wszyscy wolni ludzie na świecie są wezwani: Jeśli uważacie, że miejsca święte są ważne w waszej religii … powinniście stać z nimi” – powiedział  szejk Fataar, absolwent Al-Azhar, który jest dożywotnim prezesem Stowarzyszenia Studentów Południowoafrykańskich w Egipcie. Kazanie wygłosił 16 marca i zamieścił na kanale YouTube Masjid Al Furqaan, który jest częścią Islamia College w Cape Town.

Aby zobaczyć klip z szejkiem Riyaadem Fataarem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Wszyscy muzułmanie na świecie są wezwani do popierania ich – do okazania waszej pomocy na wszystkie różne sposoby, jakie istnieją”

Szejk Riyaad Fataar: Dzisiaj mówimy o Palestynie i mówimy o Al-Kuds, a wiecie, że Al-Kuds znaczy Jerozolima – meczet Al-Aksa – bo jest w stałym niebezpieczeństwie. Jest w stałym niebezpieczeństwie, o muzułmanie. Wymyka się nam z rąk. Wymyka się z rąk narodu islamskiego, ponieważ plany Żydów posuwają się [do przodu], posuwają się, podczas gdy muzułmanie śpią.

[Izrael] pracuje i nieustannie zmienia cechy wokół meczetu Al-Aksa, w Al-Kuds i w Palestynie – zmieniając wszystko, co wygląda islamsko, arabsko lub chrześcijańsko i tak dalej – ponieważ ostatecznym celem jest: “Usuńmy stąd tych muzułmanów. Pozbądźmy się ich stąd. Pozbądźmy się stąd chrześcijan”. To jest droga Żydów, to jest droga syjonistów, więc upewniają się, że skończą z czymś, co jest czyste… czyste tylko dla nich – dla syjonistów i dla Żydów.

Syjoniści są zaciekli jak zwykle w swojej przemocy. Są zbrojnymi terrorystami i w ostatecznym rachunku, mówią ulemowie, całym ich celem jest wymazanie islamu z [Jerozolimy].

[…]

Jedną rzeczą, z której musimy sobie zdać sprawę, jest, że to jest sytuacja wiary islamskiej… kwestia. Muzułmanie zostają w Dżihadzie – i usłyszycie w końcu słowa Saladyna – i usłyszycie słowa Saladyna na końcu tego… Zostają w Dżihadzie w celu pozbycia się syjonistycznego okupanta. Ich celem jest obrona swojej społeczności, obrona miejsc świętych i wszyscy muzułmanie na całym świecie są wezwani, by wesprzeć ich – pokażcie waszą pomoc na wszystkie różne sposoby, jakie istnieją. Muzułmanie… Wszyscy inni wolni ludzie na świecie są wezwani: Jeśli uważacie, że miejsca święte są ważne w waszej religii, to powinniście być tymi samymi ludźmi, którzy stoją tutaj, chroniąc muzułmańskie i chrześcijańskie miejsca święte w Palestynie. Powinniście stać z nimi.

„[Saladyn] mówi [do krzyżowców]: ‘Na Allaha, Allah nigdy nie da wam niezłomności na tej ziemi, jak długo jak naród muzułmański jest w Dżihadzie’”  

[…]

To jest początek. Powiemy Żydom i powiemy syjonistom: przychodzi nowa stronica. Przychodzi nowa stronica, która wykluczy syjonistów z tej stronicy i wy nie będziecie częścią tej stronicy.

[…]

[Saladin] mówi [do krzyżowców]: “Na Allaha, Allah nigdy nie da wam niezłomności na tej ziemi, jak długo naród muzułmański jest w Dżihadzie”. Dlatego, o muzułmanie,  słowa Saladyna zostały dowiedzione wiele razy. Chwała Allahowi, Panu Światów, nadal są muzułmańscy bracia i siostry, którzy tam są, którzy są Dżihadem, którzy pozostają [w Dżihadzie]. Oni są na polu bitwy. Oni wrócili. Sa zastrzelani, są okaleczani i oni zrobili… Matki i babki – żegnają swoich synów i swoich mężów, nie wiedząc, czy oni wrócą.