19Khadar bin Muhammad (znany także jako Abu Mahmoud bin Muhammad i Abu Mahmoud Khadr Ameen Al-Qoobi) jest imamem e Masjid Bilal Ibn Rabah w Syracuse, NY i jest związany z Warrior Scholar Institute, ośrodkiem islamskiej edukacji młodzieży. Bin Muhammad powiedział na wideo zamieszczonym 15 marca 2020 r. na kanale YouTube o nazwie „The 5:2 Initiative”, że kiedy Allah postanawia ukarać niewiernych na ich ziemi, może zniszczyć każdego, kto jest na tej ziemi. Powiedział, że powinno to służyć jako przypomnienie muzułmanom w USA, że żyją w ziemi niewiernych i że Allah może ukarać ich takimi środkami jak COVID-19 za „po prostu wyluzowanie”, podczas gdy są otoczenie złymi grzechami, takimi jak cudzołóstwo, homoseksualizm i konsumpcja alkoholu. Imam Bin Muhammad ostro skrytykował także kobiety, które są niefrasobliwe i leniwe, jeśli chodzi o zakrywanie ich uszu, szyi, nadgarstków i kostek, i wstał, żeby pokazać, że suknia, która pokazuje kostki kobiety, jest zbyt krótka. Wyjaśnił, że to wszystko to są części awra kobiety – części intymne, których kobieta nie może pokazywać mężczyznom – i że pokazywanie tych części ciała jest gorszące i niedozwolone. Dodał: „One igrają [z Allahem] jak Żydzi”.  

Imam Nafis Abu Zayd także jest związany w kanałem YouTube „The 5:2 Initiative”. Patrz MEMRI TV clip no. 7878 Philadelphia Imam Nafis Abu Zayd: Homosexuality Is A Psychological Disease; We Will Fight Back Against Progressive, Modern Islam, March 10, 2020.

Aby zobaczyć klip z imamem Khadarem Bin Muhammadem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Niechaj Allah chroni nas tutaj, mimo że jesteśmy wśród niewiernych”

Imam Khadar Bin Muhammad: Prosimy Allaha, by chronił muzułmanów i ziemie muzułmańskie przed tą chorobą.

[…]

Niechaj Allah chroni nas tutaj, mimo że jesteśmy wśród niewiernych. Niechaj Allah chroni nas przed otrzymaniem kary, jaką Allah może postanowić wymierzyć niewiernym. Niechaj Allah chroni nas przed tą karą.

[…]

Powinniście przyjąć to jako przypomnienie o życiu w krajach niewiernych, że kiedy Allah postanawia zniszczyć niewiernych, niszczy każdego w tym kraju.

[…]

Jeśli kara przyjdzie, przyjdzie i odejdzie, i zniszczy wszystkich.

[…]

„Pomyślcie o naszej sytuacji tutaj w Ameryce… Zło [jest] wszędzie wokół nas… Allah może postanowić zniszczyć mnie pierwszego, ponieważ żyję tutaj”  

Pomyślcie więc o naszej sytuacji tutaj w Ameryce. Ilu z nas nakazuje dobro i zakazuje zło? Czy też po prostu jesteśmy wygodnie wyluzowani – „jestem tutaj”…

[…]

Kara może przyjść do nas najpierw, ponieważ jesteśmy odprężeni i wyluzowani w ziemiach niewiernych. Zło [jest] wszędzie wokół nas. Ludzie popełniają cudzołóstwo i piją alkohol, [są] ludzie geje… Wszelkie rodzaje grzechów i [złych] rzeczy, jakie są tutaj. A co robimy? Po prostu jesteśmy wyluzowani.

[…]

To jest dla mnie bardziej przerażające niż koronawirus. Że Allah może postanowić zniszczyć mnie pierwszego, ponieważ żyję w ziemi niewiernych i co rzeczywiście robię w sprawie nakazywania im dobra i zabraniania im zła?

[…]

„Bezpieczeństwo przychodzi z monoteizmu, a wszelkie zniszczenie i wszelkie szkody przychodzą z politeizmu”

Więc z pewnością umrzecie. Na co naprawdę powinniście się przygotowywać? Zamiast myć ręce pięć razy ze strachu przed koronawirusem, powinniście żałować za grzechy.

[…]

Nawet muzułmanki noszą teraz maski. Przedtem bały się nosić nikab, mówiąc: „Nie ludzie będą się ze mnie śmiać, jeśli będę nosić nikab na zewnątrz, i przeszkadza mi…” Ale teraz chodzą wokół z brzydkimi, niebieskimi maskami na twarzach.

[…]

Bezpieczeństwo przychodzi z monoteizmu, a wszelkie zniszczenie i wszelkie szkody przychodzą z politeizmu i z oddawania czci innym niż Allah, z wierzenia w innych niż Allah i myślenia, że [cokolwiek] innego niż Allah może was zranić lub mieć na was wpływ. Wszelkie szkody przychodzą z tego. To dlatego widzicie, że niewierni są najbardziej wystraszonymi ludźmi.

[…]

„One igrają [z Allahem] jak Żydzi”

Ile kobiet widzimy, niechaj Allah prowadzi je i chroni je, które chodzą i pokazują swoje kostki? Czy to nie są jej awra [części intymne]? Jak wiele kobiet jest niefrasobliwych w sprawie ich rękawów podsuwających się jak to? Czy to nie jest część jej awra? Jak wiele kobiet jest bardzo niefrasobliwych z widocznymi uszami, z widocznymi szyjami?

[…]

Dlaczego są takie niefrasobliwe i leniwe? Czy nie powinny bardziej martwić się o chronienie tego, podobnie [jak martwią się] o środki dezynfekujące do rąk?

[…]

[Czasami] kobieta ma suknię, która sięga dotąd. Jak to możliwe?! To jest jej awra! Nie ma tego pokazywać żadnemu mężczyźnie. Ale robią to, jak gdyby to nic nie było.

[…]

To jest jej awra. To jest zakazane. To są jej intymne części.

[…]

Niechaj Allah prowadzi je i prowadzi nas, i chroni muzułmańskie kobiety i chroni awras muzułmańskich kobiet, żeby nie zaczęły myśleć, że to jest w porządku. To jest gorszące i niedozwolone.

Od pokazania kostki do ciasnej sukni, do bluz z kapturem, cokolwiek… I one pokazują, to jest obcisłe jak to… Wszystko to są igraszki. One igrają [z Allahem] jak Żydzi.