Libański szejk szyicki, Tamer Hamza, funkcjonariusz Hezbollahu w regionie Bekaa w Libanie, powiedział, że Żydzi zawsze byli  u korzeni wszelkiego konfliktu, gdziekolwiek są i że Koran opisuje ich jako “łamiących traktaty”, których udziałem są “poniżenie i niedola”. Twierdząc, że Żydzi kradną złoto  i “kochają pieniądze, szczególnie złoto i srebro”, szejk Hamza powiedział, że “to jest w ich genach, w ich nature” i że trzeba się z nimi “rozprawić, jak na to zasługują”. Wywiad  nadany przez  kanał  w Bahrajnie, Al-Maaref TV został zamieszczony w Internecie 18 lipca.

Poniżej podajemy fragmenty:

Aby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Musimy mówić o Żydach i ich cechach w Koranie”

Szejk Tamer Hamza: Gdziekolwiek żyją, jakikolwiek obszar zajmują i gdziekolwiek są obecni – musimy pamiętać, że Żydzi są u korzeni każdego konfliktu.

Dziennikarz: [Koran mówi:] „Udziałem ich jest poniżenie”.

Tamer Hamza: To jest jeden ze sposobów, na jaki są przedstawieni w Koranie.

DziennikarzRacja.

Tamer Hamza: Tym, co musimy zrobić – a wymaga to osobnego badania – jest mówić o Żydach i ich cechach w Koranie. Jak wspomnieliśmy, jedną z ich głównych cech jest to, że łamią traktaty i porozumienia. Jedną z cech, która jest ich udziałem, jest poniżenie i niedola. Jedną z ich głównych cech jest to, że nie kochają śmierci. Żyd chciałby żyć tysiąc lat bez ruszenia się z tego materialnego świata. Kochają…

Dziennikarz: Ich skąpstwo jest silne…

Tamer Hamza: Kochają pieniądze, szczególnie złoto i srebro. Dobrze wiadomo, że kiedy przenosili się z kraju do kraju… Jednym z dziwnych paradoksów o Żydach, tak mężczyznach, jak kobietach, jest to, że jeśli są panami, obrabowują innych ze złota, a jeśli są sługami i niewolnikami, okradają ze złota swoich panów. To jest kwestia historii. To jest w ich genach, w ich naturze.

[…]

„Cała rasa ludzka rozwinęła się, poza Żydami… Allah stworzył każdego owada z pewnymi instynktami… To samo dotyczy Żydów”

Jest tam inny paradoks. Znajdujemy, że wszystkie narody i wszystkie społeczeństwa ludzkie… Każdy, kto czyta o historii rasy ludzkiej, wie, że jeśli mieli potomków i kolejne pokolenia do dnia dzisiejszego… Odkrywamy, że cała rasa ludzka rozwinęła się, poza Żydami. Nie było zupełnie żadnego rozwoju, jeśli chodzi o ich cechy.  Weźmy, na przykład, mrówki lub inne owady. Allah stworzył każdego owada z pewnymi instynktami i pozostaną one takie same do dnia Sądu Ostatecznego. To samo jest prawdą o Żydach.

[…]

Żydzi „mają złe geny”

Cechy [Żydów] z dni Proroka Mahometa, jak opisane w Koranie, nie zmieniły się nawet w nowoczesnych czasach.

Dziennikarz: Mają złe geny… 

Tamer Hamza: To społeczeństwo jest dziwne i trzeba rozprawić się z nim, jak na to zasługują i zgodnie z ich istnieniem, ich naturą i ich genami, żeby się tak wyrazić, z których się składają.