Poseł do libańskiego parlamentu z ramienia Hezbollahu, Mohammad Raad, szef bloku parlamentarnego Hezbollahu „Lojalność wobec ruchu oporu”, powiedział 11 czerwca 2024 r. w wywiadzie dla Russia Today TV, że Hezbollah powinien „inwestować” w studentów uniwersytetów zachodnich protestujących w obronie Palestyny. Powiedział, że Hezbollah musi ich użyć, aby przedostać się do serc zachodnich społeczeństw.

Aby obejrzeć klip z funkcjonariuszem Hezbollahu Mohammadem Raadem, kliknij tutaj. 

Powinniśmy inwestować w zachodnich studentów, którzy demonstrują na rzecz Palestyny; Musimy dotrzeć do serca zachodnich społeczeństw i zwrócić się do ludzi na Zachodzie

Mohammad Raad: Uważam, że powinniśmy polegać na zdolności Arabów i muzułmanów do inwestowania w zmiany, których jesteśmy świadkami, w szczególności na zaangażowaniu zachodnich studentów w demonstracje na Zachodzie. Na Zachodzie demonstrują arabscy ​​studenci i jest to coś, co możemy zrozumieć, ale zachodni studenci demonstrujący na rzecz Palestyny… Polegamy na naszej zdolności do inwestowania w tę pozytywną działalność tych studentów w przyszłości.

[…]

Powinniśmy inwestować w zachodnich studentów. Musimy wejść do serca zachodnich społeczeństw. Musimy zwrócić się do ludzi na Zachodzie.

Prowadzący wywiad: Czy mamy na to środki?

Raad: To jest wyzwanie. Powinniśmy to zrobić.