Moussa Abu Marzouk, członek Biura Politycznego Hamasu, powiedział 6 listopada w wywiadzie dla BBC Arabic (Wielka Brytania), że izraelscy Arabowie i Palestyńczycy na Zachodnim Brzegu muszą przyłączyć się do walki z okupacją. Kiedy dziennikarz odpowiedział, że izraelscy Arabowie boją się odebrania im obywatelstwa, odrzekł: „Ich tchórzostwo nie uchroni ich przed upokorzeniem, jakie ich spotka”. Abu Marzouk powtórzył niedawne oświadczenia, według których tunele w Gazie zbudowano w celu ochrony bojowników Hamasu, a nie cywilów, mówiąc, że tunele umożliwiają Hamasowi walkę z „okupantami” i nie jest możliwe umieszczenie wszystkich mieszkańców Gazy w tunelach. Twierdził również, że to siły izraelskie, a nie Hamas, zabiły większość izraelskich cywilów, którzy zginęli 7 października. Kontynuował, że Hamas nie ma pełnej listy wszystkich izraelskich zakładników, ponieważ są oni przetrzymywani przez różne frakcje i w różnych miejscach. Więcej informacji można znaleźć w klipie MEMRI TV nr 10585 .

Aby obejrzeć klip z Moussą Abu Marzoukiem kliknij tutaj:

„Większość [izraelskich] cywilów, którzy zginęli [7 października], została zabita przez siły izraelskie… Te domy zostały zniszczone przez pociski z czołgów i samolotów”

Moussa Abu Marzouk: Większość [izraelskich] cywilów, którzy zginęli [7 października] została zabita przez siły izraelskie. Najlepszym dowodem na to są domy, w których zostali zabici. Domy te zostały zniszczone przez pociski czołgów i samolotów, a nie AK-47, które mieli nasi ludzie.

[…]

Izraelscy Arabowie „powinni dołączyć do swojego narodu w walce z okupantami… w Izraelu, na Zachodnim Brzegu i wszędzie”

Ci [izraelscy] Arabowie nie mogą pozostawać w izolacji. Powinni dołączyć do swojego narodu w walce z okupantami. Powinni zrobić wszystko, co w ich mocy, aby walczyć z tymi okupantami.

Prowadzący wywiad: W Izraelu?

Abu Marzouk: Tak. W Izraelu, na Zachodnim Brzegu i wszędzie.

Prowadzący wywiad: Rozmawialiśmy z wieloma ich przedstawicielami i obawiają się, że jakiekolwiek działanie tego rodzaju, jakie sugerujesz, doprowadzą do odebrania im obywatelstwa…

Abu Marzouk: Ich tchórzostwo nie uchroni ich przed upokorzeniem, jakie ich spotka.

[…]

Jak dotąd nie udało nam się nawet sporządzić listy wszystkich [zakładników]. Prawda jest taka, że ​​nie potrzebujemy wśród nich [cudzoziemców]. Chcemy ich zwolnić, ale powinni przynajmniej przestać strzelać.

Prowadzący wywiad: Czy to oznacza, że ​​są przetrzymywani przez różne frakcje lub w różnych miejscach? Dlaczego nie możecie [sporządzić listy]?

Abu Marzouk: Jedno i drugie jest prawdą. Są przetrzymywani przez różne frakcje. Niektórzy są przetrzymywani przez brygady Kassam. Są przetrzymywani w różnych miejscach. Zatem obie rzeczy są prawdą.

[…]

„Oczekujecie, że zmieszczę 2,5 miliona [Gazańczyków] w tunelach [Hamasu]?”

Zbudowaliśmy te tunele i teraz stało się jasne, dlaczego. Dzięki tym tunelom walczymy z okupantami i pokonamy ich.

 […]

[…]

Czy chcesz, żebym umieścił dwa miliony ludzi [w tunelach]? W Gazie nie ma rolnictwa, nie ma ulic i oczekujesz, że zmieszczę w tunelach 2,5 miliona ludzi? Jeśli [Izrael] odkryje tunele, to ma bomby zdolne je zniszczyć.