Basem Naim, członek Biura Politycznego Hamasu, powiedział w wywiadzie dla Elmourabiton TV [Mauretania] z 3 lutego 2024 r., że po 7 października istnieje „wielka możliwość” pokonania wroga i wyzwolenie Palestyny ​​jest „bardzo możliwe” .” Dodał, że 7 października udowodnił, że Izrael jest „papierowym tygrysem”. Naim powiedział następnie, że Izrael stał się „największym zagrożeniem” dla życia Żydów w Izraelu i za granicą oraz ciężarem dla jego sojuszników.

Aby zobaczyć klip przedstawiający członka Biura Politycznego Hamasu, Basema Naima, kliknij tutaj:

„Po 7 października istnieje wielka możliwość pokonania wroga i wyzwolenie Palestyny ​​stało się bardzo możliwe”

 

Basem Naim: Gdyby 6 października ktoś zapytał mnie – w świetle ogólnej rozpaczy w regionie – czy możliwe jest pokonanie Izraela i wyzwolenie Palestyny, mógłbym się wahać, jak odpowiedzieć. Powiedziałbym, że jest to możliwe, ale była to nadzieja odległa. Po 7 października istnieje wielka możliwość pokonania wroga, a wyzwolenie Palestyny ​​stało się bardzo możliwe.

Ponadto to państwo prezentowało się wszystkim, zwłaszcza w regionie, jako wielki kraj z niezwyciężoną armią, którą można wezwać do pomocy w obronie krajów i podmiotów przed potencjalnymi wrogami. Dziś z łatwością udowodniliśmy, że [Izrael] to papierowy tygrys. Jego armia upadła w ciągu kilku godzin w fakcie 1200 mudżahedinów, mimo że dywizja Gazy jest jedną z najsilniejszych w armii izraelskiej.

„Izrael zwykł przedstawiać się jako najbezpieczniejsze miejsce dla każdego Żyda na całym świecie… Dzisiaj Izrael stał się największym zagrożeniem dla życia Żydów w Izraelu i za granicą oraz ciężarem dla jego sojuszników”

Izrael zwykł przedstawiać się jako najbezpieczniejsze miejsce dla każdego Żyda na całym świecie. Żyd, który jest prześladowany gdziekolwiek, może przyjechać do okupowanej Palestyny, do „Izraela”, otrzymać obywatelstwo i dom oraz żyć tam w stabilności i bezpieczeństwie. Dzisiaj Izrael stał się największym zagrożeniem dla życia Żydów w Izraelu i za granicą oraz ciężarem dla jego sojuszników.