Poniżej podajemy fragmenty wywiadu z saudyjskim duchownym Muhammadem Al-Arifim, które nadała Freedom Flotilla TV 5 lipca 2010 r. Kanał ten został niedawno założony przez kuwejckiego parlamentarzystę Walida Al-Tabtabaiego,który uczestniczył we „Flotylli Wolności”.

· Żeby zobaczyć pełen klip w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2564.htm .

· Żeby zobaczyć stronę MEMRI Guide to the Middle East Flotilla, odwiedź http://www.memri.org/flotilla/index.html .

Muhammad Al-Arifi: Umiłowani, kiedy rozpoczyna się wojnę przeciwko jakiemuś krajowi, przyjęte jest, że kraje sąsiedzkie pozwalają na wjazd kobiet i dzieci, uciekających przed śmiercią. Pakistan otworzył swoje granice dla afgańskich mudżahedinów w dniach sowieckiej inwazji i przyjął trzy miliony kobiet i dzieci. Dotknięte ubóstwem Kongo wpuściło milion uchodźców. Sudan przyjął ponad cztery miliony uchodźców z Eritrei, Etiopii i Ugandy.

Kiedy rozpoczęto wojnę przeciwko Irakowi, Syria nie zamknęła swoich granic z Irakiem i nie powiedziała: “Możecie tam umrzeć!” Dzisiaj w Syrii jest milion Irakijczyków. Jordania nie zamknęła swojej granicy z Irakiem i dzisiaj w Jordanii jest półtora miliona Irakijczyków. Tak więc zastanawiamy się, dlaczego Hosni Mubarak zamknął przejście graniczne [Rafah].

Modlimy się, by Allah naprawił drogi Mubaraka lub przyspieszył jego unicestwienie, dając naszym braciom w Egipcie lepszego przywódcę i zamieniając Mubaraka w nauczkę dla innych. Amen.