W wywiadzie z niemiecko-egipskim politologiem, Hamedem Abdel-Samadem, który został zamieszczony na kanale YouTube Abdel-Samada 14 stycznia 2019 r., egipsko-kanadyjski pisarz, Said Shoaib, powiedział, że imamowie na Zachodzie opowiadają się za kolonialnym islamem i oszukują ludzi Zachodu mówieniem o „wspaniałości islamskiego kalifatu”. Powiedział, że stanowi to rodzaj terroryzmu, który może stać się zbrojnym terroryzmem, jeśli nadarzy się okazja, i że Zachód tego nie rozumie.   Shoaib wyjaśnił, że ten rodzaj islamizmu jest nauczany w meczetach i w szkołach islamskich na całym Zachodzie i że naturalnym wynikiem takiej edukacji jest terroryzm. Hamed Abdel-Samad dodał, że ci sami muzułmanie, którzy w swoich krajach okazują wrogość wobec innych religii, przybywają na Zachód i krytykują chrześcijan, Żydów, Zachód i świeckość, żądając równocześnie, by nikt nie krytykował islamu. Abdel-Samad powiedział także, że kanadyjski rząd jest naiwny i krytykował “romantyczną” fantazję premiera Justina Trudeau, że wszyscy powinni “trzymać się za ręce i obejmować, i całować się wzajemnie”. Abdel-Samad powiedział, że Trudeau nie wie, czego naprawdę naucza się w kanadyjskich meczetach, a Shohaib powiedział, że zachodni politycy nie wiedzą niczego o islamie. Shohaib powiedział, że “wiele krwi rozleje się tutaj, na Zachodzie” i że jeśli zachodni politycy nie powstrzymają “fali” terrorystycznej na Zachodzie, zwykli obywatele będą bardziej skłonni do wybierania coraz bardziej “skrajnych” przywódców. Dodał: “Głównym planem islamistów jest zniszczenie zachodniej cywilizacji. Sami to powiedzieli!”  

Żeby zobaczyć klip z Saidem Shoaibem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Wysłałem moje arabskie książki, które są przeciwko politycznemu islamowi, do biblioteki tutaj [w Kanadzie]… Powiedzieli mi, że moje książki są sprzeczne z kanadyjskimi wartościami”

Said Shoaib: Imamowie tutaj robią coś, co oszukuje wielu ludzi, szczególnie na Zachodzie. Mówią, na przykład, o wspaniałości islamskiego kalifatu. Czy to stanowi terroryzm? Robi to. [Ludzie Zachodu] nie rozumieją, że to jest terroryzm. Kiedy opowiadasz się za koncepcją kolonialnego islamu, który najeżdża narody, przejmuje je i panuje nad nimi – jesteś terrorystą. Jesteś nieuzbrojonym terrorystą, aż pojawia się okazja  …

[…]

Wysłałem moje arabskie książki, które są przeciwko politycznemu islamowi, do biblioteki tutaj [w Kanadzie]. Byłem zadowolony, że znalazłem tutaj moją książkę, która nie miała nic wspólnego z islamem. Chciałem podarować im moje książki, ponieważ właśnie otworzyli [tę bibliotekę]. Dałem im więc dwie książki przeciwko politycznemu islamowi, ale publiczna biblioteka odrzuciła je. Wysłali mi formalny list…

Hamed Abdel-Samad: Prawdopodobnie powołali się na ”Islamofobię”…

Said Shoaib: Powiedzieli mi, że moje książki są sprzeczne z kanadyjskimi wartościami.

Hamed Abdel-Samad: Te wartości akceptują agresywny islam, ale odrzucają krytykę politycznego islamu?

„Kiedy ci ludzie żyli w swoich krajach pochodzenia, nie pozwalali chrześcijanom na budowanie kościołów… Ale kiedy przybyli na Zachód, nie tylko żądają prawa do praktyk religijnych… Żądają także, by nikt nie krytykował ich religii”

Said Shoaib: Sprzeciwiam się ludziom, którzy nienawidzą Kanady i chcą ją zniszczyć. Ci ludzie powiedzieli, że taki jest ich zamiar. Powiedzieli to także w książkach, które zaaprobowała ta biblioteka, możesz w to uwierzyć? Normalny muzułmanin – czy urodził się tutaj, czy też jest imigrantem – nie ma alternatywnych form islamu.

Znajdziesz tę formę islamu w meczetach, w kazaniach… To jest forma islamu, jaką widzisz tutaj w szkołach islamskich. Nie posłałem moich córek do islamskich szkół tutaj, ze strachu. Ukrywają swoje programy, zmuszają dziewczynki do noszenia hidżabu i tak dalej… Jeśli muzułmanin tutaj nie zostaje terrorystą, to musi być wspaniałym człowiekiem. Powinniśmy dziękować mu za to, że jest dobrym, miłującym pokój człowiekiem, ponieważ naturalną drogą rzeczy dla niego jest zostanie terrorystą.

[…]

Hamed Abdel-Samad: Dziwne jest to, że kiedy ci ludzie żyli w krajach swojego pochodzenia, nie pozwalali chrześcijanom budować kościołów, pogardzali chrześcijanami i Bahajami, i nie pomagali ludziom o innych religiach dochodzenia swoich praw. Ale kiedy przybywają na Zachód, nie tylko żądają prawa do praktykowania religii i do swobodnego praktykowania swoich rytuałów, ale żądają także, by nikt nie krytykował ich religii.

Tutaj, w Kanadzie, zuchwale krytykują chrześcijan, Żydów, Zachód i świeckość… Nie ma niczego takiego jak „świeckościofobia”… Nie ma „chrześcijanofobii”…

Said Shoaib: I nie ma ”zaratusztrofobii”. To wynaleźli islamiści.

Hamed Abdel-Samad: Problem polega na tym, że islamiści są ludźmi najbardziej gardzącymi innymi religiami.

Said Shoaib: Tak, oczywiście.

„Według naiwnej i romantycznej fantazji [kanadyjskiego premiera Justina Trudeau] wszyscy powinni trzymać się za ręce i obejmować i całować się wzajemnie – a nawet nie wie on, czego ci ludzie nauczają w swoich meczetach”.

Hamed Abdel-Samad: Kiedy jednak przybywają tutaj, chcą, by prawo zakazywało krytyki ich religii. Inną dziwną rzeczą jest, że naiwny rząd, taki jak kanadyjski… Wiem, że jestem tutaj gościem, ale wszędzie mówię, co myślę… Premier tego naiwnego rządu [Justin Trudeau] jest bardzo dziwny. Według jego naiwnej i romantycznej fantazji wszyscy powinni trzymać się za ręce i obejmować i całować się wzajemnie. A nawet nie wie on, czego ci ludzie nauczają w swoich meczetach.

Said Shoaib: Zdumiewają mnie kanadyjscy politycy, którzy mówią o islamie. Oni nie znają islamu. Jeśli chcecie dowiedzieć się o islamie, możecie zapytać nas. Nie pytajcie tylko ludzie jednego rodzaju. Innym wielkim błędem w Kanadzie i na Zachodzie jest to, że przedstawicielami muzułmańskiej [społeczności] są islamiści.

[…]

„Głównym planem islamistów jest zniszczenie zachodniej cywilizacji – sami to powiedzieli!”

Wiele krwi rozleje się tu, na Zachodzie, a muzułmanie zapłacą cenę. Będą pierwsi… Jeśli politycy na Zachodzie nie wiedzą, jak zatrzymać tę [terrorystyczną] falę, zwykli mieszkańcy Zachodu wybiorą najbardziej ekstremistycznego [przywódcę]. Są po temu wskazówki. Trump wygrał w Ameryce. Bardziej ekstremistyczni ludzie jeszcze przyjdą. Jeśli dzisiejsi politycy nie potrafią zapewnić bezpieczeństwa ludziom na Zachodzie, wezmą oni sprawy we własne ręce. A kto padnie ofiarą? Zwykli muzułmanie, którzy nie mają z tym nic wspólnego.

[…]

Głównym planem islamistów jest zniszczenie zachodniej cywilizacji. Sami to powiedzieli!