W niedawnym wywiadzie telewizyjnym egipski scenarzysta i reżyser filmowy Khaled Youssef porównał Bractwo Muzułmańskie do Adolfa Hitlera mówiąc: “Jeśli kiedykolwiek poczują, że lud nie ma własnej woli, zrobią nam rzeczy, które są gorsze od tego, co zrobił Hitler”. W wywiadzie 30 lipca 2012 r. nadanym przez prywatną telewizję egipską Al-Kahera Wal-Nas TV, Youssef powiedział następnie: “Rewolucja przeciwko Bractwu Muzułmańskiemu doprowadzi do rozlewu krwi. Pokonani, nie znają oni niczego poza krwią”.

Poniżej podajemy fragmenty tego wywiadu:

Możemy „w końcu zatęsknić za dniami Hitlera”

Dziennikarz: Czy sądzi pan, że nadejdzie dzień, kiedy zatęskni pan za dniami Mubaraka?

Khaled Youssef: To się nie zdarzy, ale jeśli pozwolimy [Bractwu Muzułmańskiemu] robić, co chcą, w końcu zatęsknimy za dniami Hitlera. Wierzę jednak w wolę ludu egipskiego, który nie pozwoli im robić z nami, co chcą.

Dziennikarz: Porównuje pan Bractwo Muzułmańskie do nazistów?

Khaled Youssef: Nie powiedziałem nazistów. Powiedziałem Hitlera. Powiedziałem, że zatęsknimy do dni… Jeśli kiedykolwiek poczują, że lud nie ma własnej woli, zrobią nam rzeczy, które są gorsze od tego, co zrobił Hitler. Odpowiadam za to, co mówię. […]

„Rewolucja przeciwko Bractwu Muzułmańskiemu doprowadzi do rozlewu krwi”

Dziennikarz: Rewolucja przeciwko reżimowi Mubaraka spowodowała najmniejszą liczbę ofiar śmiertelnych ze wszystkich rewolucji arabskich. Pana zdaniem, jeśli będzie rewolucja przeciwko Bractwu Muzułmańskiemu, czy doprowadzi do podobnego wyniku, czy też będzie jak w Libii lub Syrii?

Khaled Youssef: Rewolucja przeciwko Bractwu Muzułmańskiemu doprowadzi do rozlewu krwi. Pokonani, nie znają oni niczego prócz krwi. […]